Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mechanika nevyjíždí - oprava?

Zdravím mám tu asi tři mechaniky co jsou ok ohledně funkcí krom toho že šuplík prostě nevyjede,respektivě po vysunutí jehlou vyjede a zajede jako by se to rozhejbalo pak na nějakej čas funguje zase.Je to chybou něčeho mechanickýho co se dá vyčistit nebo promáznout a nebo je to v nějaký kurvítko elektronický že to je stejná závada napříč značkama?

To jsou většinou ochozená kalečka (teda většinou spíš odrbaná od toho, jak do té mechaniky někdo kopnul, praštil a tak). Dá se to rozdělat a vyčistit, případně složit z více kusů jednu funkční, ale při dnešních cenách je to spíše zábava pro malé techniky v kroužku, než smysluplná činnost.

Gumičky jsou OK to by nevyjel šuplík vůbec,co postnul karel tak jediný co můžu zkusit je to vyčistit je možný že ty zasviněný prostě prokluzujou a proto to nevyjede,tou jehlou se to pak asi chytne a chvilku to zase jede.Vyzkouším a uvidíme mám je tu jako náhradní tak jde jenom o to jestli je vyhodit nebo se daj ještě někdy použít...

Já bych taky spíš podezíral ty šprcky (náhon z otvíracího motorku). Ony totiž nejen otvírají šuplík, ale i zvedají/sklápějí ten měšánismus "uchopující" placku. Když jsou vyhnilé, nepřenesou patřičnou sílu k oběma těmto operacím. V dřevních dobách drahých mechanik jsem to řešil kalafunou - zvýšíš tření šprcky. Dnes to zahazuju...

S křížkem po funuse hlásím, že divně se vysunující mechanika může být i vlivem trošku šejdrem stažené (smontované, uzavřené) skříně. Povolit bočnice, klepnout (zacloumat skříní) do správného místa - zavřít a sledovat (jak se to pak (ne)vysunuje) - postup případně opakovat. Z vlastní zkušenosti... :-)

No tak to nehrozí s ohledem na case co mám a momentálně už jsou jenom na testování HW mimo case a dělaj to pořád, v kompech už jsou náhrady dávno.:-)

Ono tady koukám dost rejpalů nechápe že jde o to opravit jenom,sem tam někomu stavím co nejlevnější komp na DDR2 a tam by se ještě uživila,těžko tam bude chtít někdo novou mechaniku za 300 když je za to kus jetýho HW.:-)