Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mechanika nevyjíždí - oprava?

Zdravím mám tu asi tři mechaniky co jsou ok ohledně funkcí krom toho že šuplík prostě nevyjede,respektivě po vysunutí jehlou vyjede a zajede jako by se to rozhejbalo pak na nějakej čas funguje zase.Je to chybou něčeho mechanickýho co se dá vyčistit nebo promáznout a nebo je to v nějaký kurvítko elektronický že to je stejná závada napříč značkama?

Gumičky jsou OK to by nevyjel šuplík vůbec,co postnul karel tak jediný co můžu zkusit je to vyčistit je možný že ty zasviněný prostě prokluzujou a proto to nevyjede,tou jehlou se to pak asi chytne a chvilku to zase jede.Vyzkouším a uvidíme mám je tu jako náhradní tak jde jenom o to jestli je vyhodit nebo se daj ještě někdy použít...

Já bych taky spíš podezíral ty šprcky (náhon z otvíracího motorku). Ony totiž nejen otvírají šuplík, ale i zvedají/sklápějí ten měšánismus "uchopující" placku. Když jsou vyhnilé, nepřenesou patřičnou sílu k oběma těmto operacím. V dřevních dobách drahých mechanik jsem to řešil kalafunou - zvýšíš tření šprcky. Dnes to zahazuju...

S křížkem po funuse hlásím, že divně se vysunující mechanika může být i vlivem trošku šejdrem stažené (smontované, uzavřené) skříně. Povolit bočnice, klepnout (zacloumat skříní) do správného místa - zavřít a sledovat (jak se to pak (ne)vysunuje) - postup případně opakovat. Z vlastní zkušenosti... :-)

No tak to nehrozí s ohledem na case co mám a momentálně už jsou jenom na testování HW mimo case a dělaj to pořád, v kompech už jsou náhrady dávno.:-)

Ono tady koukám dost rejpalů nechápe že jde o to opravit jenom,sem tam někomu stavím co nejlevnější komp na DDR2 a tam by se ještě uživila,těžko tam bude chtít někdo novou mechaniku za 300 když je za to kus jetýho HW.:-)