Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Firemní benefity

Ahoj,

mám vyhlídnutou jednu práci a tam nabízí jako benefit firemní telefon, notebook a flexibilní pracovní dobu.

Jestli to chápu správně, tak je to pouze benefit a tedy ho můžu odmítnout? Já mám 2 telefony, takže 3. už nepotřebuju. Jestli to má být kvůli novému služebnímu číslu, tak to by problém nebyl, ten můj 2. telefon má ještě místo na jednu SIM.

Co se týče notebooku, to vždy nabízí nějaký jeden model pro všechny, nebo je na výběr? Je možné si tam nainstalovat jiný operační systém? Je možné si ho buď v průběhu práce nebo pak při odchodu odkoupit či tak?

Chápu správně, že flexibilní doba znamená, že si můžu přijít třeba v 8, ve 12 jet na hodinu pryč, vrátit se a pak tam být do 17?
Změna kategorie, původně: Hardware (Prasak)

Firemní mobil znamená to, že tě můžou otravovat i doma. V době neomezených tarifů to už není benefit, ale bič. Benefit je firemní tarif na soukromý telefon.
Stejně tak notebook. Počítač má doma skoro každej a smartphonem v kapse nahradí na cestách notebook z velké části.
Takže noťas mám v práci zamknutej v dockině a mobil na konci směny vypínám a házím do šuflete.

To bys u nás dlouho nevydrzel...:) Nekdy zavolaji i o vikendu, i kdyz nemam on-call a ocekavaji, ze budu spolupracovat. Pokud ale nejsem u PC maji smulu, muzu maximalne poradit, co kde checknout. Vetsinou staci jen tohle...

To, ze je neposlu do riti je pak vetsinou videt na rocnich bonusech. Kdyby nebylo, vysral bych se na to.

PS.: Nas system bezi v Cine, je tam o 6-7h vic. Takze si asi dokazes predstavit, v kolik muzou zavolat, pokud byznys startuje v 9:00 CN time...:-)

Záleží na povaze práce a pracovní pozici. Když děláš na směny, tak ti nebude příjemný, když ti ranní směna začne vyvolávat na poruchy a ty musíš v šest ráno kdekomu vysvětlovat, že máš odpolední směnu. Místo toho, abys ještě chrápal. Takže můj služební telefon je především směnový, i když je psán na moje jméno. Takže abych to tahal domů, to fakt ne-e.