Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nativní IPv6, Windows 10 preferují IPv4, ale IPv6 funguje.

Dobrý den, mám problém s Windows 10. Používám AirVPN a Win 10 nepreferují IPv6. Na druhém pc s Win 7 vše funguje na 100% a IPv6 je preferováno. Nejde zde nahrát soubor, tak zde zasílám screenshoty :
IPv6 Test : xpuZ
ipconfig : BRLx

Na Win7 mám totožné nastavení a funguje to. Win 10 jsem nainstaloval i do VirtualBoxu a nic.
Děkuji mnohokrát a přeji příjemný večer. M.V.

To je v poradku, ta IPv6 adresa neni verejne routovatelna na Internetu, predstav si ji jako ze je z podobneho rozsahu jako jsou 192.168.x.x

Jestli ti to fungovalo v sedmickach, posli screenshot z nich.

Zvláštní, ping neprojde, ale na IPv6 weby se dostanu. (Příklad je můj domácí router, který spravuji po IPv6), nebo router u rodičů.

Pinging www.nic.cz [2001:1488:0:3::2] with 32 bytes of data:
Request timed out.

Ping statistics for 2001:1488:0:3::2:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),

Pošli sem výstup z "netsh int ipv6 show prefixpolicies"

A jestli to nechceš posílat jako screenshot, tak spusť "netsh int ipv6 show prefixpolicies | clip" sice to nic nevypíše, ale ten výstup se ti uloží do schránky a pak to sem můžeš normálně pastnout.

Takže tady je krásně vidět, že se ti upřednostní IPv4 (to je to 35 4 ::ffff:0:0/96) před ULA IPv6 adresami (3 13 fc00::/7)

Můžeš si dočasně změnit preference příkazem "netsh interface ipv6 set prefixpolicy fc00::/7 37 13 store=active" (po rebootu se to vrátí zpátky) a nebo trvale příkazem "netsh interface ipv6 set prefixpolicy fc00::/7 37 13 store=persistent"

Je možné že budeš muset laborovat s tou hodnotou 13, třeba ji nastavit na 14... popravdě jsem primárně linuxák a s win se zase tak často nepotkávám.