Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 144hz vs 240 hz

Zdravím pokud budu mít 240 hz monitor ale ve hře jen 150 fps bude obraz například nějak trhaný? a obráceně pokud budu mít 250 fps na 240 hz tak pojede ta hra lépe?....zajímá mě jeslti je velký rozdíl mezi 144 hz a 240 hlavně pokud nedosáhnu zmíněných 240 fps ve hře. Například ve hře Zaklínač 3 mám cca 90 fps vyplatí se proto dát obnovovací frekvenci na např 100 a nebo jí nechat na 144 hz?

Na 60 Hz se to samozřejmě trhat nebude, sám používám 60 Hz monitor, ale měl jsem možnost si vyzkoušet 144 monitor a oproti 60 Hz je to hodně poznat. Hrál jsem na tom asi 3 hodiny v kuse a když jsem si zapl zase 60 Hz tak mi fakt připadalo všechno strašně trhané :D Nejvíc je to samozřejmě poznat v FPS hrách (třeba DOOM, nebo CS:GO ale nejvíc na 128 tick serverech) a podle toho co vím od lidí co 144 Hz mají to zlepší i skill :D

Dobrej vtip.

pokud budu mít 240 hz monitor ale ve hře jen 150 fps bude obraz například nějak trhaný?

Ano bude.

zajímá mě jeslti je velký rozdíl mezi 144 hz a 240

Ne, neni zadny.

Například ve hře Zaklínač 3 mám cca 90 fps vyplatí se proto dát obnovovací frekvenci na např 100 a nebo jí nechat na 144 hz?

Tak tohle fakt pobavilo, protoze Zaklinac 3 je zrovna hra, ktera pojede naprosto plynule na 60 FPS a absolutne vic FPS nedokazes rozeznat. Pokud se bavime o vyhode mit 144 FPS, bavime se vyhradne o muliplayerovkach typu Battlefield, Call of Duty, PUBG, Fortnite, .... a dalsi.

Pro jednoduchost si predstav, ze Hz = FPS. Ty potrebujes dosahnout ve hre stejnych FPS jako mas nastaveny Hz na monitoru, jakmile budes mit mene FPS, tak se to bude trhat. Vyhodou jsou monitory s FreeSync a G-Sync, kde je nejaky interval okolo a nemusi to byt presne kolik ma monitor Hz.
Uvedom si, ze to co te zajima, nejsou prumerne FPS ale ty minimalni.

Takze napriklad ja, abych na GTX1080 dosahl na Zaklinacovi 3 minimalnich 60FPS, protoze hraju na 60Hz monitoru s rozlisenim 2560x1440, tak jsem musel vypnout NVidia Hairworks efekty. Pokud nejsi hrac multiplayeru, ale chces to na hry jako je Zaklinac 3, tak si porid normalni 60Hz monitor 27-32" s rozlisenim 2560x1440 a GTX1080Ti nebo RTX2080 a dosahnes nejkrasnejsiho plynuleho obrazu ve hre, cokoli horsiho te bude omezovat.

bavime se vyhradne o muliplayerovkach typu Battlefield, Call of Duty, PUBG, Fortnite, .... a dalsi.

dokonce bych to omezil na daleko menší počet her, typicky jde jen o CSko, protože třeba BF má serverový tickrate 30 až 60 (u BF5 je tuším zatím jen 30), takže vše ostatní nad tuto frekvenci je čistě jen potěšení pro oko. Podobně na tom jsou PUBG nebo CoD.

Zdravím pokud budu mít 240 hz monitor ale ve hře jen 150 fps bude obraz například nějak trhaný?

Ne, nebude.

Zajímá mě jeslti je velký rozdíl mezi 144 hz a 240

Upřímně nevím, více než 144 Hz jsem na vlastní oči neviděl. 60 vs 120/144 ovšem znát je.

Například ve hře Zaklínač 3 mám cca 90 fps vyplatí se proto dát obnovovací frekvenci na např 100 a nebo jí nechat na 144 hz?

Vyplatí se nechat na 144 Hz.

jasné chápu já mám 165 hz a ve hře jako třeba CS:go mnám 300 fps, a kamarád co má právě 240 hz monitor tak říká že to asi rozdíl oproti 144 hz je a tak mě zajímá když by jsme hráli proti sobě já na 165 hz a on na 240 hz jestli třeba bude mít nějaký velký výhody když hra jede na 300 fps a on má vyšší frekvenci monitoru než já ;) na druhou stranu jeho monitor nemá G-sync a tak když hrajem PUBG který jede na 100 fps max u mě :D tak říká že je to hrozný ta hra ::)