Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaká je intenzita elektromagnetického záření?

Dobrý den,
moc vás prosím o info. Potřebovala bych vědět, jaká intenzita (počítám, že to je SAR?) působí na člověka za těchto situací:
1) telefon při telefonování těsně u těla
2) wifi cca 2 metry od těla
3) vysílač BTS namířený přímo do oken, za kterými stojí daná osoba, cca 40 metrů
4) vysílač radia 5kW ve vzdálenosti cca 150 - 200 m

Nechci přesná čísla, to by ani spočítat zřejmě nešlo, jde mi o řády....

Nechci vás provokovat tvrzeními, že jsem na elmg. zář. citlivá. Mám to mnoha slepými pokusy ověřené, ano, jsem.
Vadí mi telefon přímo u hlavy, do deseti minut je zaručena migréna. Pokud jsem pár hodin u wifi a blízko (cca metr),
vadí mi i ta, příznaky jsou trochu jiné, ale nevyskytují se u ničeho jiného, takže taky potvrzené...
Podobně jako wifi to bylo i při pobytu naproti vysílače, ale to jsem absolvovala jen jednou, tak jestli to bylo tím, říct jistě nemůžu. Radiový vysílač, zdá se, nevadí...

Ještě mám dotaz, jak se jednotlivé wifi liší intenzitou? Konkrétně tato http://www.directindustry.com/prod/cisco-systems/product-61398-1653701.html, máme ji v kanceláři, je nějak silnější než ty klasické domácí bez antén?

Jak klesá intenzita (SAR) se vzdáleností? Dá se nějak zjistit, kolik na člověka působí SAR v daném místě?
(dá se koupit nějaké měřidlo apod.?).

Moc děkuji, je to opravdu velmi důležité.

Moje poznatky vlivu žiarenia na živé organizmy dospely k názoru, že SAR spôsobuje len pocit tepla, alebo pálenia. Je to hodota, ktorá udáva hľbku vniku žiarenia do organizmu.
Pre iné sprievodné javy spojené s elmg.žiarením na ľudský organizmus je potrebné hladať vyjadrenia a názory ľudí, ktorí o tom vedia viac ako vedci vo výskumných ústavoch a niesú platený telco firmami. Na jedného takého môžem poskytnúť kontakt ak mu chceš napísať. Je to človek, ktorý sa v minulosti s tým zaoberal v armáde. Inak povedané je to človek, ktorý má informácie z prvej ruky a hovorí, že intenzita môže byť aj 100x menšia ako má wifi, podstatná je iná hodnota o ktorej sa nikde nepíše, preto o nej nikto nevie. Ovšem armádny výskum v tejto oblasti je starý snáď aj viac ako 50 rokov.
Stači sa zaujímať o zbraňové systémy moderného elektronického boja. Existujú tzv.neusmrcujúce zbrane, ktoré pracujú na rovnakom princípe akurát sú omnoho, omnho účinnejšie a vedia privodiť poškodenie zdravia okamžite a to aj zásadného charakteru.

Milostivá, furt je to "analogové", ale to je jedno. To jsou mi starosti, nechcete se raději odstínit od naší hvězdy?! Ta je mnohem větším zdrojem elmag. záření a to nejen toho neionizujícího! A tato planeta koneckonců také a předpokládá se, že bez ionizujícího pozadí by se život tady ani nevyvinul.
Jo, to ještě nevíte, co je tady nejen na letištích. Ještě nedávno tady "pálily" nejen P12/P18 a to byl jiný impulsní výkon. Radar u Volchova měl snad v impulsu až 1 MW do úzkého paprsku.