Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaká je intenzita elektromagnetického záření?

Dobrý den,
moc vás prosím o info. Potřebovala bych vědět, jaká intenzita (počítám, že to je SAR?) působí na člověka za těchto situací:
1) telefon při telefonování těsně u těla
2) wifi cca 2 metry od těla
3) vysílač BTS namířený přímo do oken, za kterými stojí daná osoba, cca 40 metrů
4) vysílač radia 5kW ve vzdálenosti cca 150 - 200 m

Nechci přesná čísla, to by ani spočítat zřejmě nešlo, jde mi o řády....

Nechci vás provokovat tvrzeními, že jsem na elmg. zář. citlivá. Mám to mnoha slepými pokusy ověřené, ano, jsem.
Vadí mi telefon přímo u hlavy, do deseti minut je zaručena migréna. Pokud jsem pár hodin u wifi a blízko (cca metr),
vadí mi i ta, příznaky jsou trochu jiné, ale nevyskytují se u ničeho jiného, takže taky potvrzené...
Podobně jako wifi to bylo i při pobytu naproti vysílače, ale to jsem absolvovala jen jednou, tak jestli to bylo tím, říct jistě nemůžu. Radiový vysílač, zdá se, nevadí...

Ještě mám dotaz, jak se jednotlivé wifi liší intenzitou? Konkrétně tato http://www.directindustry.com/prod/cisco-systems/product-61398-1653701.html, máme ji v kanceláři, je nějak silnější než ty klasické domácí bez antén?

Jak klesá intenzita (SAR) se vzdáleností? Dá se nějak zjistit, kolik na člověka působí SAR v daném místě?
(dá se koupit nějaké měřidlo apod.?).

Moc děkuji, je to opravdu velmi důležité.

Když je to tak důležité:

1) si najdi v dokumentaci konkrétního mobilu (tech. parametry).
2) je asi 100x slabší, než 1).
3) tak 10x slabší, než 1).
4) záleží, na jaké frekvenci (používá se 1MHz až několik GHz, tedy značné rozpětí) a s jakým anténním systémem. Ale skoro určitě alespoň 10x méně než 1).

Při všesměrovém zářiči ubývá intenzita pole se čtvercem vzdálenosti.

mobil může mít během hovoru výkon až 2W, připojuje se k nějaké bts na vzdálenost třeba 1-2 km.
wifikrámy pro domácí použití mají omezený výkon na 20mW, to pro byt stačí.
co platí pro poskytovatele připojení přes wifi s obvykle směrovými anténami, to fak nevím.
ta bts vzdálená 40m, to bych nechtěl.

rádio kousek od baráku taky nic moc, ale vysílá na cca 100MHz, tomu odpovídá délka snad 1.5m, to je asi důvod, proč to v člověku nerezonuje a nevadí.
mobily a wifikrámy fungují na vyšších kmitočtech, kde je vlnová délka srovnatelná s rozměry lidské hlavy.

u domácí wifi zkusit přejít na 5GHz (routery s wifi 11ac), jestli jsou doma kompatibilní zařízení.
a k mobilu furt nosit handsfree, nebo ty hovory nebrat.

Ty posměšné reakce jsem čekala...Vy jako jeden z mála odpovídáte normálně.. Jestli tomu správně rozumím, tak radiovysílač a BTS jsou jen 10x slabší? To mi přijde hrozně moc..Když si vezmu, že je tomu člověk vystavený X hodin denně a ne pár minut jako při telefonování...Ta konkrétní wifi má frekvenci 2,4 GHz Wi-Fi technology (802.11ac Wave 2)
http://www.directindustry.com/prod/cisco-systems/product-61398-1653701.html
Ty wifi na 5GHZ jsou lepší proč?
Telefonuju se sluchátky, mluvím zdálky na telefon a zvuk mám ve sluchátkách...Jde to..A v pohodě..
Ta BTS hned naproti oknům kanceláře mě popravdě děsí a teď jste mi to potvrdil...
Ten vysílač radia by snad měl být jen 790W
Známá bydlí v posledním patře a na střeše je BTS. Není svisle nad ní, tam by to mohlo být ve stínu, je to cca 3 metry bokem. Nic jí to nedělá, stejně tak volání. Není na to zřejmě tak citlivá. Ale je s podivem, že neexistuje žádné omezení, klidně vám to dají metr od postele...

Ty údaje 10x jsou jen odhady za určitých (nejhorších) okolností, skutečnost bude "lepší".

Všechna zařízení, která produkují ELMG "záření", musí splňovat hygienické normy, které (snad s výjimkou mobilů) jsou dlouhodobě prověřené. A jsou na to zkoušená a musí mít atesty.

Pokud opravdu má 40m daleko BTS, tak je to malá městská buňka s malým výkonem. Pokud opravdu má někdo pár set metrů vysilač 790W, tak anténní systém nevyzařuje na zem. Atd.

radiovysílač a BTS jsou jen 10x slabší?

to jsem neporovnával, to je lokálně různé. já psal o vysílacím kmitočtu: fm rádio cca 100MHz, gsm používá od 800 do 1800MHz, snad nekecám.
kmitočet: souvisí nepřímo úměrně s vlnovou délkou - teoreticky jestli se člověk může chovat jako přijímací anténa nebo už není pro signál zajímavý.
vysílací výkon: určuje velikost toho vlivu. přesněji: člověka zajímá síla pole v jeho místě, ta klesá se čtvercem vzdálenosti od vysílače.

Ty wifi na 5GHZ jsou lepší proč?

je to možnost, co by mohlo míň vadit.
jde o vlnovou délku vysílání, která se při gsm 900/1800MHz a běžné wifi 2400MHz zhruba trefuje do rozměrů lidské hlavy. 5GHz už je přece jen mimo.

u telefonování je vysoký výkon hned u hlavy. mobil ten výkon potřebuje, aby se i přes zdi prozářil až ke kilometr vzdálené bts. proto handsfree nebo hlasitý příposlech a foun na stole. vlastně to uvádíte taky.

domácí wifi zajišťuje připojení jen na pár metrů, ale zase je doma furt, proto má stanovený 100x nižší výkon než mobily.
ovšem převést celou domácnost na 5GHz může být drahá legrace, jestli to zatím nepodporují (router + mobily + notebooky + různé xboxy)

Ta konkrétní wifi má frekvenci 2,4 GHz Wi-Fi technology (802.11ac Wave 2)

asi bylo lepší opsat typ routeru ze štítku. norma 802.11ac definuje právě režim v obou pásmech 2.4 i 5GHz.

Ta BTS hned naproti oknům kanceláře mě popravdě děsí

je divné, proč je anténa měla být zblízka namířená do budovy. asi je to na přezkoumání čtú, ale na tom jejich webu asi nic nenajdu.
nebo dotaz s fotkou na operátora kterého je to síť, jestli to umístění a nasměrování je v pořádku.

na střeše je BTS. Není svisle nad ní, tam by to mohlo být ve stínu, je to cca 3 metry bokem

ano, to dává smysl. stejně měla být řešená anténa před tou kanceláří.

Moje poznatky vlivu žiarenia na živé organizmy dospely k názoru, že SAR spôsobuje len pocit tepla, alebo pálenia. Je to hodota, ktorá udáva hľbku vniku žiarenia do organizmu.
Pre iné sprievodné javy spojené s elmg.žiarením na ľudský organizmus je potrebné hladať vyjadrenia a názory ľudí, ktorí o tom vedia viac ako vedci vo výskumných ústavoch a niesú platený telco firmami. Na jedného takého môžem poskytnúť kontakt ak mu chceš napísať. Je to človek, ktorý sa v minulosti s tým zaoberal v armáde. Inak povedané je to človek, ktorý má informácie z prvej ruky a hovorí, že intenzita môže byť aj 100x menšia ako má wifi, podstatná je iná hodnota o ktorej sa nikde nepíše, preto o nej nikto nevie. Ovšem armádny výskum v tejto oblasti je starý snáď aj viac ako 50 rokov.
Stači sa zaujímať o zbraňové systémy moderného elektronického boja. Existujú tzv.neusmrcujúce zbrane, ktoré pracujú na rovnakom princípe akurát sú omnoho, omnho účinnejšie a vedia privodiť poškodenie zdravia okamžite a to aj zásadného charakteru.

Si nedáš stále pokoj. Ženská v klimaktériu?

Dôvod:

Slnečné erupcie, gama žiarenie, záblesky hviezd, zmeny magnetosféry zemského jadra, polarizácia magnetických vrstiev a siločiar prestavujú zásadný profil k správaniu DNA, RNA, než nejaké smiešne slabulinké, žobrácke wifi signály.

Na tieto zásadné vesmírne zmeny reagovala DNA ľudstva pred cca 12-tis.rokmi vystrelené k sústrastnej zmene zaostalých degežov vo forme inteligencie s ovládnutím a vedomím si svojho ducha, hmoty, jadra, časopriestoru.

Prečo a z akého dôvodu by sa bežná organická hmota "zverí" zaujímala po nejakom zvrate v DNA o podstatu hmoty, času, priestoru okolo seba, ak nie je lúza hladná, smädná, dokáže si zakefovť do sýtosti na samiciach so samcami za účelom pelešenia sa?????

Možno si predurčená zhorieť v teple duševného, večného pekla.

Milostivá, furt je to "analogové", ale to je jedno. To jsou mi starosti, nechcete se raději odstínit od naší hvězdy?! Ta je mnohem větším zdrojem elmag. záření a to nejen toho neionizujícího! A tato planeta koneckonců také a předpokládá se, že bez ionizujícího pozadí by se život tady ani nevyvinul.
Jo, to ještě nevíte, co je tady nejen na letištích. Ještě nedávno tady "pálily" nejen P12/P18 a to byl jiný impulsní výkon. Radar u Volchova měl snad v impulsu až 1 MW do úzkého paprsku.

Vidím to na antimigrénovú žalobu, ktorú pre jej úspešnosť zaistí prizvaný znalec z odboru elektromagnetického žiarenia, dvaja lekári neurológovia, pavedátor psychológ a sociológ.

Ak nemáš v úmysle zabaliť sa do dvoch vrstiev alobalu, zmeň pitný režim, stravovacie a pohybové návyky so znížením prísunov alergénov a mliečnych, neskvasených bielkovín.

Vhodná je práve teraz v zimnom období očistná kúra lymfatických uzlín a žlčových ciest v játrách:

https://www.liecenie.info/zdrava-vyziva/ocistne-kury/lymfaticka-kura/

http://obchod.alternativnamedicina.eu/produkt/glauberova-sol

http://www.alternativnamedicina.eu/p/13

Až prelúskaš celé fórum, aplikuješ kúru na sebe, budeš behať ako rybička zbavená migrény a strachu z wifi.

http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=24&t=558&sid=193532c2f555ca51148a89f55d172c1f

Zajačická sakra zdražela z ceny 1,7.-Kčs za 0,7dcl na 2€ za 0,5litra (na Slovensku 140.-Kč za liter Zaječickej).

Glauberka (Epsonka) heptahydrát MgSO4·7H2O v kryštalickej forme je v lekárni dostať za pár halierov.

Hygienická stanice? No tak jednak jsem tam pracovala, takže vím, jací "odborníci" tam pracují a jednak co se týče norem pro toto, před rokem tuším 2001 byly normy 10x přísnější, pak se ze dne na den desetkrát zmírnili. Že by lidi začali být 10x míň citliví ze dne na den? To je asi podobné, jako když někdo řekne, to by se přece neprodávalo, kdyby to bylo škodlivé...A bude za blba...Protože x věcí v obchodě je a bude škodlivých, hračky, potraviny atd. Není v silách jakékoliv kontrolní skupiny či lidí to všechno prověřit...Co se týče hraček se kontroluje 10%, na víc není kapacita...Zbývá se řídit selským rozumem, intuicí...A to v tomto případě...Výsměch a oddanost "těm, co to určitě ví a proto to ve velkém pustili s klidným srdcem mezi lidi" není na místě...Takový profesor patofyziologie UK u nás, Vožeh to považuje za největší experiment na lidech...Když se nad tím zamyslíte, je to pravda. Copak to někdo roky před tak masovým rozšířením na lidech testoval? Jo, testovali to na myších a zjistili, jak jim vesele mutovala DNA, tak to na lidech ani raději nedomýšlí, jinak by to mohli zase zrušit...Což nejde, byly by to příliš velké finanční ztráty....

To Katka : Hele, zkus si dát vohřát jídlo do nějaký lepší mikrovlnky, aspoň 1500W příkon, a stuj půl metru od ní. Pokud tě chytne migréna, je pravda, co píšeš. Pokud ne, je to jen tvoje fobie z VF přenosových zařízení. Já když jsem asi před 20ti lety přines domu první MW bednu, tak je fakt, že jsem při sepnutí magnetronu pociťoval v hlavě "jakýsi tlak" - vždy, když běžel ten magnetron, v přestávce (regulace "výkonu" , ale PWM-dost pomalou) mi ten divnej pocit ustal. Pak jsem si na to zvyknul, a hlavně byl vždy na druhém konci kuchyně, ale všechny kočky okamžitě utekly do obejváku, i když v kuchyni vonělo žrádlo... Pak jsem někde našel před barem vyhozenou profi MW troubu, celoanticorrovou, větší a mnohem výkonnější - se dvěma magnetrony, tak jsem ji spravil a dodnes používám. U té se mi ten "pocit v hlavě" neprojevuje. Asi lepší EMC. Tak to zkus a uvidíš. Čus Alfi.

Nesmysl, ta tvoje prvni MW trouba byl nejakej cinskej kram se spatnym stinenim. Pak tam neni co resit. Pokud ma bezna MW trouba vyresene stineni, tak nic pocitovat nemuzes, ale mas pravdu, ze bez sance neco pocitovat i u mobilu pul metru od tela nebo od vzdalene BTSky ci wifi vysilace.

Uvedomte si, ze stupen dopadu zareni se snizuje priblizne s mocninou vzdalenosti. Takze u nekterych mobilu primo u hlavy opravdu clovek muze urcite teplo (psychicky pak i "bolest" hlavy) pocitovat, ale nekde dal uz nic.

Nakonec, jak se rika, ze tesne u vojenskeho radaru upecete kure, 50m od radaru si v zime nezahrejete ani ruce. :-D

Urcite stale neni vsechno vyzkoumane a i ja jsem narazil na to, ze v nejakem miste spim lepe a v nejakem hure. Nekdy to vysvetlit lze a nekdy ne. Jako dite jsem mel nad hlavou bronzovy kriz JK a z iracionalniho strachu, ze na me spadne, jsem se moc nevyspal. :-) Nebo naopak se mi spalo lepe kdyz jsem mel hlavu otocenou ke zdi, coz si vysvetluji tim, ze u zdi byl vzduch chladnejsi, ale presne taky nevim proc.

Telefon pri hlave pri dlhom telefonovani = bolest hlavy aj u mna. Toto potvrdzujem.
Vsetko ostatne je vsak skor v rovine scifi.
Radiovlny by som vylucil uplne, za prve vysielace sa stavali daleko od ludi, za druhe radia vysielaju uz desiatky rokov na rovnakych frekvenciach a pripadne ucinky na zdravie by sa uz prejavili.
BTSky su zaujimavejsie, vykon v desiatkach watov, pomerne huste nasadenie hlavne v obytnych zonach. Frekvencia so zaujimavou vlnovou dlzkou. Vzhladom na vyzarovaci uhol su paradoxne najlepsie chraneny ludia, ktori maju btsku priamo nad hlavou. Asi najviac to schytavaju ludia yvajuci cez ulicu...ale zase je tam tam vzdialenost a prudky pokles vykonu...tazko povedat.
Telefon ma sice len 1-2W, ale...drzime si ho priamo pri hlave a kto sa zaujima a vyarovanie vie, ze vykon klesa kvadraticky so vzdialenostou, takze mat par cm od ucha telefon po dlhsiu dobu urcite nie je bez nasledkov. Dlhodobe studie este nie su, pockajme si este 20-30 rokov. Z rovnakeho dovodu by som nechcel nosit na hlave bt handsfree, pretoze je to sice len 100mW max, ale je to tesne u hlavy a hlavne dlhodobo.
Domace wifi...sice poznam zopar ludi, co sa na to stazovali, ale dovolim si tvrdit, ze ich pocity su len dosledkom autosugescie. Ked sa chces presvedcit o tom, ci si naozaj citliva na wifi sprav si slepy test. Na samote u lesa, kde je elektrika si zober bezny wifi router a poziadaj niekoho aby ho nahodne 10x vypol a zapol. Ak si citliva na 2.4 GHz (na 5GHz byt nemozes, tomu neverim), tak by si mala s vysokou mierou uspesnosti urcit, kedy wifi zapnuta je a kedy nie. Dovolim si tvrdit, ze cez 50% nepojdes...nezabudaj, ze mas vzdy 50% sancu, ze sa trafis;o).
Ak si citliva na telefon odporucam pouzivat drotove handsfree.

je to sice len 100mW max, ale je to tesne u hlavy a hlavne dlhodobo

Jak pise lucifer, neni zatim dokazany nic vic nez ze ti to zahrejva hlavu. V zime teda neni problem, navic 100mW nic moc neohreje. Nejaky dalsi mozny ucinky jsou jen ve fazi hypotez, jenze hlavne to nekdo vyzkouset musi a u nas v praci se to bezne pouziva nekolik let, dneska to maji vsichni telefonisti (operatori) vsude mozne na hlave 8 hodin denne, priblizne 240 dni v roce a to po dobu mozna uz 10 let. Tudiz je pravdepodobny, ze nejake negativni ucinky uz by tu byly.

Tim ale nerikam, ze to negativni vliv na citlive lidi mit nemuze, jenze podobne negativni vliv ma znecisteni ovzdusi, jidlo ktere konzumujeme a dalsi. Pokud teda nezijes uprostred hlubokych lesu a nestravujes se domaci BIO stravou, tak se ani handsfree obavat nemusis, neposkodi te vic nez ostatni prokazatelne nezdrave veci v prostredi, ve kterem musime zit.