Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak z počítače udělat VoIP pevnou linku?

Ahoj všem,
máme internet a ip centrex telefony od O2, chci se zeptat, jestli nějak jde udělat, že by počítač připojený klasicky ethernetovým kabelem měl nainstalován nějakou softphone aplikaci a přiřazeno telefonní číslo a pomocí sluchátek, mikrofonu a té softphone aplikace normálně vytáčel a přijímal telefonní hovory?

Doteď tady v kanceláři máme 6 IP telefonů připojených switchema na router, na router taky připojeno par PCček. Ať mi nikdo netvrdí, že počítač nezvládne to, co malý plastový telefon.... :)

Napadá vás nějaké řešení, jak to udělat? Bude třeba velkého zásahu (pomoci) ze strany o2? A nějakou softphone appku do počítače nebo online appku doporučíte?

Díky.

Děkuji za zajímavé odpovědi, situace se mi čím dál vyjasňuje.

O2 mě odmítlo s odkazem, že se jedná o interní informaci a že mi SIP domain dát nemohou, že jejich přístroje už jsou montovány přednastavené a není důvod je nastavovat. Jak se s tím vypořádat? Jsme firma, máme asi 30 pevných linek, 20 mobilních čísel...

Chceme si to nastavit tak, abychom nemuseli volat z telefonu, ale mohli z počítače.

Všechny linky, které teď máme, jsou IP, nemáme žádné klasické telefony.

Otázka - jak z O2 vydolovat tu SIP domain?

Díky za vše :)

SIP doménu nemusíte mít od O2. Uvedu sebe doma. Tak dlouho jsem měl pevnou linku, až mne poplatky naštvaly myslím že 160,-/měséc bez zavolání , a tak jsem se rozhodl pořídit si VOIP. Tak vzniklo to povídání na mých stránkách.
U O2 jsem neuspěl, což je jasné, protože ztrácí zákazníka.
Tak jsem koupil VOIP bránu se 2 výstupy, připojil k routeru od O2 a nastavil. Přihlásil jsem se u 802.cz jako SIP účastník a získal jejich telefonní číslo za poplatek 20,-/ měsíc, s možností to provolat!!!
Na jejich stránkách jsem našel nastavovací údaje, nebo tam jde spustit samonastavení pro daný model. Druhý VOIP od stejného operátora si pořídil syn a tak si volame v rámci VOIP operátora zadarmo, no tedy za těch 20,-/ měsíc, místo 160,- od O2.
No a pak jsem si pořídil druhé číslo od 802.cz, to mám na zahradě, nebo v mobilu, nebo noťasu a SW telefon, no a zavolám si přes WiFi odkudkoliv kam se připojím a kašlu na celý O2, i když jsem ve spojařině také pracoval.
Takže pokud máte dostatčný datový tok, nepotřebujete O2 k ničemu, když to zvládnou vaši IT odborníci.
Shrnu: pořídíte si VOIP telefonní čísla od vybraného operátora, pořídíte bránu, připojíte, nastavíte a telefonujete. Jo a platzíte SIP operátorovi.
nakonec kouknetě na http://802.cz
A protože jsem spojař přes dálkové sítě, neměl jsem nějaký zásadní problém to dát dohromady i ve věku 75 let

tady je přehled operátorů velke-srovnani-voip-tarifu

Dobrý večer.
Doplňuji, že doporučovaný přehled VoIP operátorů -velke-stovnání-voip-tarifu již není dlouho aktualizován. Některé ceny již neplatí, došlo k jejich snížení, např. u nejlevnějšího operátora ODORIK. Doporučovaný operátor 802.cz není nejlevnější. Lepší přehled s odkazy na weby jednotl. operátorů VoIP je na http://www.xphonet.cz/index.php?t=1&m=1&pc=porovnani-ceniku&p=4&tg=5&tx=0&o=2&d=1 Také v tomto srovnání nejsou uvedeny některé aktuální ceny, je potřeba to zjistit na webech jednotlivých operátorů.

A do nastavení toho telefonu se nedostaneš? Všechny tyto údaje tam jsou uvedené.
A nenechal bych se odradit někým z infolinky, prostě bych otravoval tak dlouho dokud tě nepřepojí na někoho kdo tomu rozumí.

Další možností je ty údaje odposlechnout na síti, ty telefony nekomunikujou šifrovaně. Inspiraci najdeš tady

https://www.ehacking.net/2012/06/voip-sniffing-cracking-phishing.html

Ahoj všem,

může mi někdo poradit, jak ten x-lite nastavit? Mám k dispozici i jméno a heslo. Mám zkrátka vzít počítač připojený k internetu od O2, zadat do toho x-lite ty údaje a normálně to pojede? Nebude ještě potřeba něco nastavovat na síti? Třeba ve switchi nebo v routeru?

Ten původní telefonní přístroj s tímhle nastavením mám předpokládám od sítě odpojit, že?

Jak tedy nastavit ten x-lite? Posílám obrázky. Díky.

User ID= telefonní číslo nebo jmíno pod čím se přihlačujete
Domena= IP adresa, nebo podle providera někde v nápovědě nebo ims1.telefonicao2.cz
Password=je jasnej, ten kterám se přihlašujete k providerovi nebo službě
Display name, to co chcete aby se zobrazilo na displeji takže třeba VOIP doma , nebo telefoní číslo vaší linky, nebo jméno, cokoliv
Proxxy servesr=ims1.telefonicao2.cz

myslím si...
hlas.802.cz to má takto:hlas.802.JPG
a nezapomenout restart SW telefonu

Zde se přiznám, že jsem čekal trošku konkrétnější pomoc s nastavením, neboť ten druhý postnutý obrázek je to, co mi technik z O2 sdělil, že mám použít...

USER id = k ničemu se nepřihlašuju, ty telefony už to mají v sobě nastavené
Domena = zjevně mi ji poradil týpek v mailu, což ukazuje ten druhý obrázek,
Password = mám na protokolu,

Proxy = zkusím tu jeho, co mi poslal tím obrázkem.

Uvidíme,no :-) máme za asi 300 korun neomezený tarif, což je výhoda, které chci od O2 využít, máme v kanceláři malé callcentrum, a tak chci nastavit počítače místo telefonů. Snad mi to půjde. Ti malí VoIP provideři nemají neomezené tarify, takže bohužel tam neuspěju. Potřebujeme volat hodně na mobilní čísla a chceme to dělat co nejvíce z počítače...

no kdybch u toho seděl to bych asi vyzkoušel kde co, ale na dálku to jaksi nejde. Tak jinak, máte nějakou službu od O2 a snad se můžete k té službě přihlásit podobně jako k e-mailu a kouknout se třeba na vyúčtování. Jestli ne tak pak neporadím.
Já se třeba k 802.cz SW telefonem přihlašuji telefonním číslem a heslem co používám ke vstupu do stránek 802.cz.
Podle toho mne pak provider 802 poznává
Neumím říci jak to máte vy