Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno dobijeci baterie

ahoj,

mozna to nepatri sem, ale dejme tomu..

v domacnosti je spousta vecicek na baterie. AA, AAA a pod. u nekterych techto veci se vyslovene pise, ze se v nich nemaji pouzivat dobijeci baterie. muzete mi, prosim, vysvetlit proc tomu tak je? proc to vubec muze vadit a jak takova vec pozna, ze je napajena dobijeci baterii? diky moc

ptam se z toho duvodu, ze zacinam mit dost toho porad kupovat dokola a dokola nove baterie. na aliexpressu jsem nasel dobijeci 3000mAH mam isic chuti jich nakoupit hodne a byt vybaven na nejakou dobu.

jeste jednou diky

Já používám akumulátory Panasonic Eneloop Pro. Mají velmi malé samovybíjení (za jeden rok se vybijí na 85%), Potíží s napětím bych se nebál, protože většina takto napájených zařízení počítá s nižším napětím. Kdyby ne, tak by se primární články vyhazovaly skoro nevybité.