Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC sestava - 65 000 Max.

Zdravím, potřeboval bych pomoci s Herní sestavou - Rozpočet cca 65 000 za skříň. Hry ve 2K (4K nepotřebuji) - Skládám poprvé, Grafika 1080 Ti a výše Procesor I7-8700 a Výše. Potřebuji poradit se zbývajícíme komponenty. Včetně nějakého Big Boxu. Předem děkuji za pomoc.

takže které hry používají jedno jádro cpu?

- Jo tak, uz rozumim jak to myslis.
- To co psal RedMarx:

Proc Intel Core i3-8350K? Ma na jednom jadre vykon o 6% vyssi.

- A tady IMHO doslo k NEDORUZEMENI.
- RedMarx nemyslel (snad se nebude zlobit ze pisu za neho :-p) "SINGLE core hry", jako ze ma o "6%" lepsi vykon ve hrach co pouzivaji "jedno/single_Core", ale to ze i ve hrach co pouzivaji 4XCore, ten Intel bude pouzivat [4X+6%] vykonejsi jadra coz je pravda.

- Takze (jen teoreticky pro priklad) [x4+6%@CPU_A] vs [x4@CPU_B] by byl procesor [A] vykonejsi, protoze ma lepsi vykon na "jednotliva/Single_Core".
* IMHO doslo jen k nedorozumeni. Nejsou 4core jak 4core, ty 4core jsou poskladané z "jednotlivych/single_Core"(ty pak maji svoje threads etc). Takle kdyz prida "6%" na jadro "single_Core" (muze to byt i 20%) muze v '4xCore' podat v syntetickych bench vysledek jako '6xCore' kdyz ty "single/jednotliva core" toho x4 budou o ten rozdil vykonejsi.

NE.

jezekhifi ma pravdu, COh to pochopil spatne, je to opravdu tak, ze na prvnim pouzivanem jadre je i3-8350K vykonejsi o 6%. Na druhem se rozdil snizuje, na tretim zase a kdyz se zapoji vsech 6 jader toho R5 2600, tak je tento procesor vykonejsi o 96%, (uvedomme si, ze i3-8350K ma o dve jadra mene a tudiz to srovnani potom rapidne pada dolu).

Ano, Vulkan technologie umi vytecne skalovat a tudiz zrovna u hry Doom 2016 dosahne RyZen drtiveho vitezstvi, protoze se opravdu zapoji vsechna jadra. Na druhou stranu, je to trochu nefer srovnani, protoze jak pise COh, znacna cast her opravdu pracuje jen na 4 jadrech a teda sice bude zase RyZen 5 2600 lepsi, ale ne o tolik.

COh to pochopil spatne, je to opravdu tak, ze na prvnim pouzivanem jadre je i3-8350K vykonejsi o 6%. Na druhem se rozdil snizuje

- Takze chces rict ze jednotliva jadra CPU maji rozdilny vykon ? ::) Ze treti jadro je vykonejsi jak ctvrté a mene vykoné jako prvni ?
- Zacina to byt opravdu zajimavé, mel jsem za to, ze ty jadra jsou "identické" s identickym poctem TH, sdili spolecnou cache (coz vypliva z jejich schéma microarchitektury). Ale tak ty jsi radce ze jo, kdyz rikas ze jadra nejsou stejne vykoné, tak to tak zrejme bude (hadat se nebudu).
* Toto tvrzeni bych pochopil kdyby jsme se bavili o rezimu TURBO, nebo o vykonu dle aplikace frekvence na jednotlivé single/jednotlivé_Core, ale fakt ze jednotliva jadra UCP maji rozdilny vykon "slysim poprvé".

Coffee Lake - Microarchitectures - Intel → https://en.wikichip.org/wiki/intel/microarchitectures/coffee_lake O tom, ze jsou jednotlivé INTEL cores rozdilné a jinak vykoné neni nikde zobrazeno.
- Ta informace o tom, ze jen prvni CORE je vykonejsi (mimo turbo) pochazi odkud, je mozné dolozit nejaky zdroj kde je zobrazen rozdil vykonu jednotlivych jader ? Treba ze treti je tedy vykonejsi jak ctvrté?
* Dekuji, nerad bych psal hlouposti jako to : ze jsou "vsechny jadra CPU, na stejné frekvenci stejne vykoné" a ze zadny rozdil mezi nima neni protoze jsou identické, nebo to ze jsou stejne vykoné, kdyz je to udajne blbost a vykoné je jen to prvni ?! (takze uz to neni Single_Core ale First_core?!)

Mas pravdu, sorry. Je to jinak.

Pravdepodobne bude v single core i3-8350K vykonejsi o 6%, ale v multicore je pomalejsi o tech 96% kvuli hyperthreadingu. Na tech 4 threadech, na kterych bezi vetsina her bude i3-8350K vykonejsi, R5 2600 ziskava diky tomu, ze ma 12 threadu a pokud treba ten jezkuv zmineny DOOM umi multicore, tak proto to je o tolik vykonejsi.

Vychazel jsem z toho, ze jsem predpokladal, ze s kazdym dalsim zapojenym jadrem se procesoru snizuje frekvence, ale to plati az pro procesory od i5 nahoru, jak muzes videt zde:

https://www.cnews.cz/wp-content/uploads/2018/06/intel-core-i7-8086k-anandtech-turbo-takty.png

Pro i3 to neplati, za omyl se omlouvam.

Vychazel jsem z toho, ze jsem predpokladal, ze s kazdym dalsim zapojenym jadrem se procesoru snizuje frekvence, ale to plati az pro procesory od i5 nahoru, jak muzes videt zde:

- To co je na tom uvedeném obrazku je aplikace frekvence na jednotliva jadra u rezimu Intel@TURBO Boost.
- Intel i3@8350 TURBO nema. Turbo ma az Intel@i5 proto neni v seznamu zobrazen .
- Mimo TURBO_Boost, jsou vsechny "jadra stejne vykoné".
* Jak funguje turbo snad kazdy vi : Pro jedno zatizené jádro o 4 nasobice nahoru. Pro dve zatízená jadra 3 násobice nahoru, pro 3 pak dva stupne nahoru etc, proto je prvni jadro vykonejsi, protoze je na neho aplikovana vysi frekvence..
"AMD" ma taky TURBO, nebo u Ryzena je to ted batisované [XFR].