Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC sestava - 65 000 Max.

Zdravím, potřeboval bych pomoci s Herní sestavou - Rozpočet cca 65 000 za skříň. Hry ve 2K (4K nepotřebuji) - Skládám poprvé, Grafika 1080 Ti a výše Procesor I7-8700 a Výše. Potřebuji poradit se zbývajícíme komponenty. Včetně nějakého Big Boxu. Předem děkuji za pomoc.

Ne tak docela, herní vyšší třídy jde od čtyřiceti a výše = kvalita komponent, "tichost" ...........
(ovšem ve většině těchto her chtivých jsou takovéto limity jen mokrý sen a proto alespoň pro mě práce zbytečná)
Doplním:
Toho "jekotu" tady si moc všímat nemusíš, na rozdíl od tebe se ani něco sesmolit nepokusili.
Raději se budou dohadovat o 2K či o jiných kravinách, tak jako mnoho jiných vláknech.

Toho "jekotu" tady si moc všímat nemusíš, na rozdíl od tebe se ani něco sesmolit nepokusili.

Aneb lepší postnout nesmyslnou sestavu od AMD za 65 (když chce tazatel Intel navíc) ať si tazatel naběhne než nic,super názor máš opravdu....A jinak za mě nebudu někomu postovat sestavu co tady v topicu od začátku nereaguje/neodpovídá dál po založení dotazu.....

Však pokus byl "oceněn" ovšem jak?
(posměch nad jediným návrhem který, ač přes nevyváženost je funkční by i na přiblblé hry stačil)
Ono je to spíše, že prostě na takovýto limit asi nemáte koule.
V jiném podobném případě s limite okolo "třicetníku" se můžete přerazit v aktivitě.

Opakuju že nemá cenu někomu kdo není reg a ani tu dál nereaguje něco sestavovat,asi není problém pro nikoho v tom limitu sestavit něco s RTX 2080Ti pokud má na to 4K monitor kterej ovšem opět nepiše co má bude kupovat.

Smajlík Ok , proto že už tu je jezek x let a pak vypotil toto a ještě to do krve obhajoval , ty mu pak vysvětluješ co na tom je špatně jak kdyby tu byl první den,opět kdyby tu tazatel reagoval,nebo to postnul někdo kdo tu je novej tak se k tomu klidně rozepíšu toď vše.

Dobře, leč bývalo dobrým zvykem, že pokud někdo z místních "ulítl" tak byl upozorněn přes poštu a ne posměchem.
(v tomto případě sporný návrh)
Osobně se to snažím stále dodržovat.
A jakési kecy proč rádce........ od různých "teoretiků, expertů, všeználků, jsou mi proti srsti, pokud bych měl právo, tak je utřu na rozdíl od stávajících modů, už pro klid na poradně.
Doplním -
Zlikvidoval se návodek jak požádat o návrh - co je třeba uvádět mimo limitu, zavedlo se více méně kontroverzní hodnocení + - zmizlo pár lidí kteří uměli a sekce PC sestavy jde pomalu do pryč.

takže které hry používají jedno jádro cpu?

- Jo tak, uz rozumim jak to myslis.
- To co psal RedMarx:

Proc Intel Core i3-8350K? Ma na jednom jadre vykon o 6% vyssi.

- A tady IMHO doslo k NEDORUZEMENI.
- RedMarx nemyslel (snad se nebude zlobit ze pisu za neho :-p) "SINGLE core hry", jako ze ma o "6%" lepsi vykon ve hrach co pouzivaji "jedno/single_Core", ale to ze i ve hrach co pouzivaji 4XCore, ten Intel bude pouzivat [4X+6%] vykonejsi jadra coz je pravda.

- Takze (jen teoreticky pro priklad) [x4+6%@CPU_A] vs [x4@CPU_B] by byl procesor [A] vykonejsi, protoze ma lepsi vykon na "jednotliva/Single_Core".
* IMHO doslo jen k nedorozumeni. Nejsou 4core jak 4core, ty 4core jsou poskladané z "jednotlivych/single_Core"(ty pak maji svoje threads etc). Takle kdyz prida "6%" na jadro "single_Core" (muze to byt i 20%) muze v '4xCore' podat v syntetickych bench vysledek jako '6xCore' kdyz ty "single/jednotliva core" toho x4 budou o ten rozdil vykonejsi.

NE.

jezekhifi ma pravdu, COh to pochopil spatne, je to opravdu tak, ze na prvnim pouzivanem jadre je i3-8350K vykonejsi o 6%. Na druhem se rozdil snizuje, na tretim zase a kdyz se zapoji vsech 6 jader toho R5 2600, tak je tento procesor vykonejsi o 96%, (uvedomme si, ze i3-8350K ma o dve jadra mene a tudiz to srovnani potom rapidne pada dolu).

Ano, Vulkan technologie umi vytecne skalovat a tudiz zrovna u hry Doom 2016 dosahne RyZen drtiveho vitezstvi, protoze se opravdu zapoji vsechna jadra. Na druhou stranu, je to trochu nefer srovnani, protoze jak pise COh, znacna cast her opravdu pracuje jen na 4 jadrech a teda sice bude zase RyZen 5 2600 lepsi, ale ne o tolik.

COh to pochopil spatne, je to opravdu tak, ze na prvnim pouzivanem jadre je i3-8350K vykonejsi o 6%. Na druhem se rozdil snizuje

- Takze chces rict ze jednotliva jadra CPU maji rozdilny vykon ? ::) Ze treti jadro je vykonejsi jak ctvrté a mene vykoné jako prvni ?
- Zacina to byt opravdu zajimavé, mel jsem za to, ze ty jadra jsou "identické" s identickym poctem TH, sdili spolecnou cache (coz vypliva z jejich schéma microarchitektury). Ale tak ty jsi radce ze jo, kdyz rikas ze jadra nejsou stejne vykoné, tak to tak zrejme bude (hadat se nebudu).
* Toto tvrzeni bych pochopil kdyby jsme se bavili o rezimu TURBO, nebo o vykonu dle aplikace frekvence na jednotlivé single/jednotlivé_Core, ale fakt ze jednotliva jadra UCP maji rozdilny vykon "slysim poprvé".

Coffee Lake - Microarchitectures - Intel → https://en.wikichip.org/wiki/intel/microarchitectures/coffee_lake O tom, ze jsou jednotlivé INTEL cores rozdilné a jinak vykoné neni nikde zobrazeno.
- Ta informace o tom, ze jen prvni CORE je vykonejsi (mimo turbo) pochazi odkud, je mozné dolozit nejaky zdroj kde je zobrazen rozdil vykonu jednotlivych jader ? Treba ze treti je tedy vykonejsi jak ctvrté?
* Dekuji, nerad bych psal hlouposti jako to : ze jsou "vsechny jadra CPU, na stejné frekvenci stejne vykoné" a ze zadny rozdil mezi nima neni protoze jsou identické, nebo to ze jsou stejne vykoné, kdyz je to udajne blbost a vykoné je jen to prvni ?! (takze uz to neni Single_Core ale First_core?!)

Mas pravdu, sorry. Je to jinak.

Pravdepodobne bude v single core i3-8350K vykonejsi o 6%, ale v multicore je pomalejsi o tech 96% kvuli hyperthreadingu. Na tech 4 threadech, na kterych bezi vetsina her bude i3-8350K vykonejsi, R5 2600 ziskava diky tomu, ze ma 12 threadu a pokud treba ten jezkuv zmineny DOOM umi multicore, tak proto to je o tolik vykonejsi.

Vychazel jsem z toho, ze jsem predpokladal, ze s kazdym dalsim zapojenym jadrem se procesoru snizuje frekvence, ale to plati az pro procesory od i5 nahoru, jak muzes videt zde:

https://www.cnews.cz/wp-content/uploads/2018/06/intel-core-i7-8086k-anandtech-turbo-takty.png

Pro i3 to neplati, za omyl se omlouvam.

Vychazel jsem z toho, ze jsem predpokladal, ze s kazdym dalsim zapojenym jadrem se procesoru snizuje frekvence, ale to plati az pro procesory od i5 nahoru, jak muzes videt zde:

- To co je na tom uvedeném obrazku je aplikace frekvence na jednotliva jadra u rezimu Intel@TURBO Boost.
- Intel i3@8350 TURBO nema. Turbo ma az Intel@i5 proto neni v seznamu zobrazen .
- Mimo TURBO_Boost, jsou vsechny "jadra stejne vykoné".
* Jak funguje turbo snad kazdy vi : Pro jedno zatizené jádro o 4 nasobice nahoru. Pro dve zatízená jadra 3 násobice nahoru, pro 3 pak dva stupne nahoru etc, proto je prvni jadro vykonejsi, protoze je na neho aplikovana vysi frekvence..
"AMD" ma taky TURBO, nebo u Ryzena je to ted batisované [XFR].

Prosel jsem to jen v rychlosti a ten test je nesmyslny, nikde jinde na nic podobneho nenarazis. Ma ale i jednu faktickou vadu, RyZen 5 2600 (X) tam vubec neni. Srovnani je provedeno s prvni generaci RyZenu 1000 a druha generace RyZen 2000 herni vykon znacne navysila, ale i tak jsou vysledky podivne.
Premyslel jsem o tom a co me jedinne napada, jestli ten RyZen 1600 merili po jeho vydani, tak by to odpovidalo. AMD tam tehdy mela chybu a cekalo se na jeji opravu nekolik mesicu nez aktualizaci mikrokodu dosahli spravneho fungovani kontroleru pameti, v cehoz dusledku to u her zpusobovalo propady vykonu.

Kazdopadne pomeruj aktualni procesory.

Po pravdě řečeno argument nevěrohodnosti jsem očekával. Nic jiného se nenabízí, když nejsou fakta.
Názor na výhodnost ceny jsem psal tu: https://pc.poradna.net/questions/2819643-pc-sestava-do-40tisic

mirha @Kachlík, 28.12.2018 11:22
#15

PODSTATNĚ vyšší cenu

Ano, cena se jeví jako jednoznačná výhoda, ale jen do okamžiku budoucího upgrade. Zatímco ten Intel obratem ruky výhodně prodáš, co budeš dělat s tím Ryzenem 2xxx. Nebo ty opravdu vidíš kvantum možností z čeho se dá smysluplně upgradovat na Ryzen 2xxx, že se o něj budou na bazarech prát? A rázem je cenová výhoda fuč.

I o tom jsem v tom odkazu psal.

problém udržet kompatibilitu

Pro kompatibilitu není důležitý socket, ale limitní jsou vlastnosti chipsetu. Podle zahraničích for, zabývajících se shromažďováním a analýzou různých prohlášení/vyhlášení/úniků informací řeší AMD dilema. Dodržet slib kompatibility ale nárůst výkonu bude malý, nebo v IPC dohnat (ale spíš překonat) Intel, ale pak to bude muset být na nových chipsetech, tedy nová deska. Jistě, jsou to jen spekulace. Ten limit chipsetu tu ale je, a proto ten tvůj optimismus o výhodnosti Ryzenu nesdílím.

Musíš hledat informace i jinde než na FB.

Na omezeni cipsetu neverim, udela maximalne jednotky procent. Cipset se da udelat zpetne kompatibilni, to neni velkej problem, kdyby Intel chtel, tak od Skylake po Coffee Lake Refresh to muze behat na jedne desce (jednom cipsetu). To ze to nejde, je ciste obchodni rozhodnuti.

Taky me docela zajima, jak to dopadne a jestli AMD bude mit jednu verzi RyZenu 3000 s AM4+DDR4 a druhou verzi s AM5+DDR5 pripadne, jestli jeste DDR5 nebude k dispozici a zustanou na AM4 nebo naopak nesplni slib a prejdou ciste na AM5. Problem je zavislost socketu, respektive kompatibility procesoru a pametoveho radice. Tezko rict jak to dopadne.

Kazdopadne jako majitel Skylaku bych asi nevahal a poridil Coffee Lake, ovsem protoze bych musel menit i desku, tak na to kaslu a pockam, jestli za nahodou pristi rok nevymenim procesor, desku i pameti. Zaroven jsem vcelku rad, ze mne nic nedrzi u jednoho vyrobce a mohu s klidem prejit na AMD, kdyz stejne budu muset menit vsechno.

U AMD když to bereš objektivně je pořád problém s RAM i u druhé generace (na kerým je závislej výkon CPU od OC)to nikdo neokecá,u Intelu složíš a jedeš.

Jinak ty naschváli u Intelu se soc to souhlas,podobnej ojeb ale udělalo i AMD s tou roztečí soc změnou pro chladiče,keci že to není možný a pak Asus má prkna kde jsou rozteče obě.

To nevím nevím,teda v mém okolí neznám nikoho kdo by si to natáčel a házel pak na YT kde na to nikdo nekouká.:-) Naopak dost lidí se vykašlalo na Pc úplně a vzalo konzole,jestli bude konzole i na klávesnici + myš jak se píše tak Pc bude kupovat čím dál míň lidí při cenách co jsou vs konzole kterou píchneš k Tv..

O herni PC se nebojim, lidi co jsou na Steamu je hodne a Steam je jen pro PC

To má no ale dost lidí Pc má starý,dilema pak co když už pak nestačí na hry co koupit.(ne-podpora klávesnice a myši což bylo mínus při hraní to padne)

Taky mám Pc a měnit nebudu nikdy ovšem co vidím kolem tak je to na ústupu u mladších ročníků už tuplem kde maj vše na Mobilu/tabletu - někde se to i psalo o kolik poklesl prodej těch hotovek i HW.

To natáčení kolik natáčí neposoudím,rozšířený to je kdo má nějakou sledovanost s dobrým komentem na YT třeba,pak je tam pár šmatláků na co každej narazí spíš omylem sledovanost skoro nulová a že by si to někdo natáčel sám pro sebe no nevím.:-)

NVidii porad prodej hernich grafik stoupa a na tezare to nesvedes, tam mela narust predevsim AMD, ale u NVidie to delalo par procent.

Kamos nataci pro sebe a pro par znamych, na youtube to vubec nedava. Sice podle me prehnane, hry jsou predevsim zabava, ale on nataci hodne zavodni auta a fifu, ze zaznamu odhali chyby, kterych se dopustil.