Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inter. prohlížeč - funguje pouze IE

Zdravím,

musel jsem přeinstalovat OS, po přeinstalaci se setkávám, že mi ,,správně" funguje pouze IE.

Cokoliv zobrazím v IE se načte, doslova instantně, avšak když použijí jiný prohlížeč (chrome, Opera, Microsoft edge) stránky se většině případu nezobrazí (Tento web není dostupný) nebo příliš dlouho načítají viz. příloha (Youtube -> IE = zobrazí/chrome = Tento web není dostupný | Seznam -> IE= zobrazí/chrome=stále načítá) .

Windows update je aktuální, stejně tak i ovladač pro síťovou kartu. Prohlížeče jsem zkoušel přeinstalovat, bez rozdílu. Zkoušel jsem i přepsat DNS (8.8.8.8|8.8.4.4) nepomohlo.

Rád bych chrome zpět, IE mi nevyhovuje.

Používám Win 10 home.

Předem děkuji za pomoc.

Podívej se do nastavení (Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Centrum síťových připojení a sdílení\Možnosti internetu) a nastav v sekci Zabezpečení všechno na Výchozí úroveň všech zón. Na síťovce zruš zatržení u IPv6. Pro jistotu pak restartni PC.

chrome stejně jako firefox při odinstalaci neodstraní uživatelský profil v prohlížeči, včetně možného doinstalovaného malware.
nová instalace ten profil detekuje, může ho znovu použít a neodstraněný malware funguje zas.

protože jsi předtím používal chrome, ale ne firefox, tak ten druhý prohlížeč jede čistý. navíc pokud vím firefox neskrývá doplňky.

avg/avast jsou oba odpad (dnes už pod jednou firmou a se stejně špatným enginem). je to dobré jen pro lidi co věří na staré antiviry a nemají s nimi zatím problém.

firefox při odinstalaci neodstraní uživatelský profil v prohlížeči

pokud vím firefox neskrývá doplňky

ad1) Firefox ten profil odstraní, ale je nutné tuhle volbu zatrhnout při spuštění odinstalátoru.
ad2) Ani Chromák už dnes doplňky neskrývá (viz. chrome://extensions/), pokud tedy nemyslíš nějaké jiné, "speciální" umístění.

Nastavení Chromáka se dá resetovat do výchozího nastavení (odkaz funguje správně jen v Chrome) a taky se dá udělat nový profil Chrome, který by měl být oproštěný od případného svinčíku.

Ani Chromák už dnes doplňky neskrývá

když se doinstaluje malware doplněk pro firefox, je u něj v seznamu doplňků vidět.
v chrome se umí skrývat - proto sem léta chodí jeho postižení chovatelé, že neumí nákazu najít.
proto se nepoužívá neúčinný výpis doplňků, ale nějaký antispyware sw.