Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto open office - calc - podbarvení celého aktivního řádku

zdravím,
nevěděl by někdo jak v open office - calc
zvýrazním celý aktivní řádek?

teď je nějak nastaveno že je modře zvýrazně číslo řádku, modře název sloupce a aktivní buňka je orámovaná

dá se nějak jednoduš zapnout aby byl aktivní řádek celý podbarvený? v nastavení jsem to nenašel a vygoogloval jsem jěnaké makra ale jednoduchého nic.

mám široký monitor, a než očima přejedu ze sloupce A na poslední sloupec na obrazovce tak se ztratím a musím se vrátit na sloupec A a pak
klávesou šipka vpravo jet doprava abych to našel co je to zač

díky

To je sice dobré (klávesová zkratka shift+mezerník je možná rychlejší), ale je to jen pro případ, že se člověk někdě zastaví. Chtělo by to, aby se při listování podbarvil celý řádek, podobně jako je možnost v komponentě stringgrid, jen z hlavy nevím, která vlastnost se musí nastavit. Řada programů to používá, volitelně nebo bez možnosti volby. Dalo by se to přidat do feature request, jestli něco takového existuje (jestli už není oo/lo příliš uzavřený do sebe a nezávislý na uživatelích podobně jako m$ office). Určitě by to uvítalo více lidí a implementace nemůže být tak složitá. O tom, že by si někdo sám doma upravoval a kompiloval libre office dost pochybuju, ale i to by byla cesta.

Ahoj, mám tu takovej pokus. Kód je primárně určen pro excel, ale povedlo se mi ho spustit i na LibreOffice (stahoval sem portable verzi 6.1.2.1).

Nevýhodou je (a nevím, jak se toho zbavit), že při použití je sice barevně zvýrazněn aktivní řádek, ale ostatní řádky mají nastaveno pozadí buněk na bílou, čímž dochází ke ztrátě mřížky.
Excel obsahuje konstantu "xlNone", která zajistí odstranění barevné výplně v LibreOffice však nefunguje.

Ještě máš možnost obrátit se na forum www.openoffice.cz
Je tam několik článků zabývajících se makry v Calcu napr TADY nebo naopak nejčerstvější ZDE.

Pokud by se někdo nechytil, můžeš zkusit kontaktovat autora oněch článků.

PS: Pro funkčnost makra je nutné zachovat příponu souboru *.xls, pokud se soubor přeuloží do *.ods makro nebude funkční.

Trochu z jiného úhlu:
Mám otevřený soubor ve Wordu ABC.DOCX
Vyberu si myší část textu, respektive slovo - ten výběr se podbarví vždy šedě.

Takže dotaz:
Jak lze nastavit, aby to podbarvení výběru nebylo šedé, ale např. modré? Podíval jsem se v systému, jaká je tam nastavená barva výběru: je tam "modrá". Ovšem to nemělo na zmíněný výběr ve Wordu žádný vliv.

info:
OS = Win 7 Pro x64
MSO 2016