Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto open office - calc - podbarvení celého aktivního řádku

zdravím,
nevěděl by někdo jak v open office - calc
zvýrazním celý aktivní řádek?

teď je nějak nastaveno že je modře zvýrazně číslo řádku, modře název sloupce a aktivní buňka je orámovaná

dá se nějak jednoduš zapnout aby byl aktivní řádek celý podbarvený? v nastavení jsem to nenašel a vygoogloval jsem jěnaké makra ale jednoduchého nic.

mám široký monitor, a než očima přejedu ze sloupce A na poslední sloupec na obrazovce tak se ztratím a musím se vrátit na sloupec A a pak
klávesou šipka vpravo jet doprava abych to našel co je to zač

díky

Trochu z jiného úhlu:
Mám otevřený soubor ve Wordu ABC.DOCX
Vyberu si myší část textu, respektive slovo - ten výběr se podbarví vždy šedě.

Takže dotaz:
Jak lze nastavit, aby to podbarvení výběru nebylo šedé, ale např. modré? Podíval jsem se v systému, jaká je tam nastavená barva výběru: je tam "modrá". Ovšem to nemělo na zmíněný výběr ve Wordu žádný vliv.

info:
OS = Win 7 Pro x64
MSO 2016