Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bitlocker obnovovací klíč

Zdravím, asi jsem úplný trotl... Ale přišel mi notebook ze servisu a nemůžu se dostat přes bitlocker. Dostala jsem sice papír s product key, ale obsahuje písmena a ty mi nejdou do inkriminovaného políčka zadat. Kde je chyba, prosím, prosím?

To je problém servisu, mal ťa upozorniť pred zásahom do HW a OS. Musíš sa obrátiť s reklamáciou.

Bilocker nedokáže prelomiť takmer nikto (okrem expertov z NSA).

Čaká ťa čistá OS inštalácia skrzeva nástroja z ISO W10 - Diskpart.exe - Clean - formát NTFS.
---------------------------------------
V každom prípade sa šifrujú výhradne osobné dáta (či celý oddiel) uložené na druhom logickom oddiele alebo na druhom fyzickom disku, lebo systém na primárnom a aktívnom oddiele nejako šifrovať, prípadne babrať sa heslovaním Windows pri prihlásení, je zbytočná zhovädilosť. Pomáha akurát v prípade, ak pracuješ v kolektíve nenechavých papŕč, pri náhlom odskočení od PC mašiny.

Hesluje sa akurát Bios pre paranojikov, pričom je to tiež vec diskutabilná, dokonca aj pri eeprom.

Ako vidím, si priamo expert na Bitlocker z položeného dopytu, v ktorom nie je uvedené meritum veci, akú prácu v servise vykonali.

Servis je na vine lebo mal resetovať čip TPM ak zasahovali do výmeny HW, pretože vedeli, že sa používa šifra Bitlocker na mašine. Servis si určite retroaktívne poradí, nebude prelamovať šifru.

Jenže právě reset TPM (např. přes update BIOSu) zapříčiní tuhle eskapádu s Bitlockerem. Problémy jsou právě v tom, že výrobci by správně neměli bitlocker defaultně zapínat, což se ale děje. A v takovém případě je jediná cesta ven výše popsaný postup s recovery klíče na webu Microsoftu. Servis se tam nemá jak dostat.