Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové komponenty či nový PC komplet?

Dobrý večer.

Mám takové dilema. Moje láska láskovatá mi už tak nějak přestává dostačovat na práci a některé nejnovější hry. Momentálně mám 16 GB DDR3 ram, FX 8300 s Fera2 chladičem, RX 480 8GB, 1 TB 7200 klasiku pevnej disk od WD a pak ještě SSD 128 GB. Zdroj EVGA supernova G2 550

Chtěl bych udělat upgrade CPU, což znamená nová MB+RAM.

Momentálně bych chtěl uvolnit tak 15 až 20 tisíc s tím že si asi ještě dočasně nechám tu GPU co mám a později bych upgradoval i tu.

Jedná se mi o sestavu která převážně bude renderovat v Blenderu, bude snášet Zbrush, Photoshop, Substance Designer, Substance painter a podobně, vše související s 3D modelováním, texturováním a postprodukcí.

Máte tady někdo nějakej typ na to co nejlepšího vybrat? jedná se teda i o to že bych chtěl teda v cenně MB, RAM, CPU a Case. Popřípadě návrhy na co dalšího by ste mi ještě doporučili.

Zvažuju že mi vadí že AMD GPU nepodporuje physics výpočty v blenderu tak rovnou kdyžtak i návrh na GPU, která zvládá render + bych si na ní ale i zahrál, uvažuju o RTX 2070 která se dá sehnat taky za nějakých 13 000,-.

Děkuji do předu.

O blender ani tak uplně nejde, ten se dá po GPU poměrně vpohodě. Jedná se ale o to že Zbrush čerpá hodně CPU + další software který kalkuluje více parametrů naráz, to například bývá u tvorby různých materiálů. Už mi to FXko nestačí asi tak půl roku, jen včera už mě to začalo vytáčet tak že sem si řekl že už to tak dál prostě nejde. Co třeba RYZEN 7 1800X, MSI X470 GAMING PRO, HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Predator Series ? Čím víc vláken tím víc adidas ne? Co se tyče modelování tak si myslim že jo. Render time už mi záchrání jen GPU a Větší a rychlejší SSD.

Za 24 hodin by AMD mela oznamit novou radu procesoru Zen 2 alias RyZen 3000, jestli jsou dosavadni uniky pravdive, tak to bude naprosta bomba. Proc teda ted neco planovat, kdyz zitra v noci muze byt vse jinak. Osobne bych ted se starym PC vydrzel, ikdyby ta nova rada mela vyjit za pul roku.

Grafiku do budoucna už AMD nechci protože výpočty fyziky přez cpu trvají hrozně dlouho takže potřebuji CUDA. Navíc 8GB ram je na to málo a grafika potřebuje vram 8gb kvůli rozlišení materiálů. Zbytek mám, zatím jen tedy mb, cpu a ram minimalne 16gb. Pockam na to dnesni vyhlaseni vytezu cpu a pak se asi budeme bavit dal jestli se mi to vyplati cekat na zen2 a nebo si vzit to 1800x na kterym me laka hyperthreading na 16 vlaken. A mozna po te sahnu jeste po 8gb variante rtx 2070. Kazdopadne diky za sestavu.

Neco funguje pres OpenCL, neco pres CUDA. Pokud vi, ze to co pouziva jede pres CUDA, tak uznej, ze by byl blazen, aby si kupoval grafiku od AMD. On preci musi vedet, co pouziva a k tomu si koupi odpovidajici hardware. Obracene se to fakt nedela, ze nejdriv koupis hardware a potom budes zjistovat, co ti na nem funguje.

Ale ano. Podpora OpenCL je super že jí umí blender použít pro render, ale u AMD to znamená že si dovolí několikanásobně urychlit vykreslení scény. V případě nějakého fyzického particle effektu jako je třeba smoke effect tak openCL není podporováno a to znamená používat CPU s nižším tilem a to už je rychlejší vzít laptop s 960m 2gb a vyrenderovat to tam protože používá CUDA ale nemá dostatečnou paměť. Takže tak.