Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s ethernet pripojením

Dobrý deň, mám problém ohľadom pripojenia na internet. Pri zapnutí počítača mám klasicky pripojený ethernet kábel, no počítač mi ukazuje ikonku internetu s výkričníkom. Ak kábel odpojím a zase zapojím, internet funguje asi na 15 sekúnd, no potom sa odpojí a nejde, takže proces opakujem, no stále to isté. Pri zapojení ethernet káblu do notebooku mi internet klasicky funguje bez žiadnych problémov. Stalo sa mi to pár krát, no po vypnutí a zapnutí už išiel internet normálne, no dnes nefunguje nič a neviem čím to je. Predpokladám, že to môže byť ethernet portom na počítači. Potreboval by som poradiť, čím to môže byť a ak je to portom, ako ho opraviť, poprípade koľko by stála oprava.

PS: Pozeral som nejaké návody, ktoré hovorili, že mám updatenúť drivery, no to nepomohlo.

Ahoj vypadá to na kolizi ip adresy v síti zkus na ní nastavit ip adresu ručně řeknu ti jak první potřebuji vědět systém? pak zadej do cmd(příkazový řádek) příkaz ipconfig a dej enter a pošli mi screen a já ti řeknu co tam nastavit udělej to když tam nebudeš mít křížek ať vím co ti dá dhcp server.

fotit screeny může leda prvňáček. navíc nemáš úplný výpis - a když už je textový, proč ho nevložit do souboru?
start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

ve výpisu bude vidět i typ síťovky. ty máš dvě drátové síťovky se dvěma bránami? tipuju nějaký pokus o vpn, až dodáš úplný výpis, bude to jasnější.

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : PColiver
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet 3:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : LogMeIn Hamachi Virtual Ethernet Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 7A-79-19-49-53-94
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2620:9b::1949:5394(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::ad27:8e6b:94b7:a187%13(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 25.73.83.148(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.0.0.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : sobota, 12. janu ra 2019 0:00:08
Lease Expires . . . . . . . . . . : nede–a, 12. janu ra 2020 0:00:08
Default Gateway . . . . . . . . . : 2620:9b::1900:1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 25.0.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 117592306
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-50-7A-39-D8-CB-8A-9D-22-89
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Ethernet 2:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2
Physical Address. . . . . . . . . : D8-CB-8A-9D-22-89
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2620:9b::197b:c606(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::705f:7187:9abe:c1fe%16(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.201.6.252(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.248.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : sobota, 12. janu ra 2019 0:01:00
Lease Expires . . . . . . . . . . : nede–a, 13. janu ra 2019 0:02:59
Default Gateway . . . . . . . . . : 2620:9b::1900:1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.201.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 131648394
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1F-50-7A-39-D8-CB-8A-9D-22-89
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 217.75.71.141
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

jaký je typ routeru, kdo ho nastavoval a hlavně kdo ho naposled zapojoval?

internet mám od SWANu(Router sme nekupovali od nich)

po přechodu na nového poskytovatele bylo nejlepší dát v routeru tovární reset.

Ethernet adapter Ethernet 2:
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.201.6.252(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.248.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 10.201.0.1

to je získaná adresa od tvého poskytovatele, ne z tvého routeru. buď máš špatně zapojené kabely (všechno v lan) - připojení od poskytovatele patří do wan, nebo je router v nesmyslném režimu (bridge), nebo je vadný.

Ethernet adapter Ethernet 3:
Description . . . . . . . . . . . : LogMeIn Hamachi Virtual Ethernet Adapter

kdyby nic nepomáhalo, dočasně na pc zakázat hamachi, ale to není hlavní příčina, jen komplikace navíc.

já na routeru a na pc nepovoluju protokol ipv6, pokud není poskytovatelem výslovně vyžadován (zatím jsem nezažil).