Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alza - vrácení bez udání důvodu

Čau mám otázku, chápu správně, že když nakoupím zboží na Alze mužu jej bez problémů vrátit bez udání důvodu? Trošku mě to zarazilo, jelikož jsem nedávno viděl rozbalenou GK slevněnou asi o 500 oproti nerozbalene. ( Byla to rx 580). K rozbalené už, ale nedávali AMD gaming bundle. Nedá se to takhle lehce ojebat? Vezmu grafiku, vyberu hry v hodnotě 3000kč (rx 590) a vrátím. To snad musí mít nějak pojištěné ne?

V podmínkách je jasně napsáno, že pokud chceš vráti celou částku, tak to lze vrátit pouze jako celek. Pokud to obsahovalo nějaký dodatek, tak i s tím (neporušeným). Pokud porušíš obal např. té hry, tu hru už nemůžeš vrátit a pak ti nevrátí celou částku - odečtou tu hru.
Kdyby to nebylo ošetřeno, tak by se to hromadně zneužívalo.

v 16 letech už vymýšlíš,jak podvádět a bezpracně vydělávat?]:(
Jakékoliv zboží lze vrátit v zákonné lhůtě.Ovšem třeba software nebo hudba a filmy na DVD,kde je poškozený obal,už ne,tam možnost vyzkoušení zboží není.Je to logické,protože by si to každý doma okopíroval a pak klidně vrátil.

Jakékoliv zboží, které je objednáno elektronicky či telefonicky bez možnosti jej dopředu prohlédnout, je ze zákona možné do čtrnácti dnů od uzavření kupní smlouvy vrátit. Pakliže je ke zboží nějaký "dárek" např. takhle nějaká hra nebo např Office k novému notebooku s předinstalovaným systémem, někdo si zboží zakoupí, aktivuje tento bonus na nějaký svůj účet a pak se rozhodne zboží vrátit, má na to plné právo a obdrží zpět peníze.
Nechci tím nikoho navádět, jen uvádím, jak se věc má. Nic pojištěné není a ani to nelze, je to bonus nad rámec.

Něco jiného je, když by v balení bylo např. CD s nějakým softwarem, třeba nějakou touhle hrou, jak říkáte a rovněž by bylo uvedené v kupní smlouvě jako položka, musí být ve vraceném balení.

Když tomu nerozumíš nebo to chápeš jinak,tak neraď a nenaváděj.
Kdyby si tazatel rovnou přečetl Obchodní podmínky Alza-IV. Odstoupení od smlouvy,tak se tu vůbec ptát nemusel.Můžeš si je prostudovat taky:

Spotřebitel bere na vědomí skutečnost, že jsou-li se zbožím poskytovány dárky, je darovací smlouva mezi Alzou a Kupujícím uzavřena s podmínkou, že dojde-li k využití práva odstoupit od kupní smlouvy ve lhůtě 14 dnů, darovací smlouva pozbývá účinnosti a spotřebitel je povinen spolu s vráceným zbožím vrátit i s ním související poskytnuté dárky včetně všeho, oč se obohatil. V případě, že tyto nebudou vráceny zpět, budou tyto hodnoty chápány jako bezdůvodné obohacení spotřebitele. Není-li vydání předmětu bezdůvodného obohacení dobře možné, má Alza právo na peněžitou náhradu ve výši obvyklé ceny. V případě odstoupení od darovací smlouvy nezaniká smlouva kupní a smlouvy jsou posuzovány z tohoto hlediska samostatně.

Já nenavádím!!! Tak jakékoliv jsem myslel tou elektronikou, ne časopis nebo co je tam všechno uvedené. Zase tolik to nastudované nemám a ani jsem neměl potřebu, protože jsem podobné věci nevymýšlel. Samozřejmě to, co píše v dotazu je křivárna, protože by tam chybělo kus balení a tím by to byla krádež. Mě by spíš zajímalo, a to jsem měl na mysli, jak by např. probíhalo takové vracení zboží s nějakými elektronickými licencemi, kdy není přibalené žádné cdéčko s nějakým tím softem. Zjevně by mu těch 3k strhli, jak píše.

Tak ten kód nesmíš použít.Když to oni prodají někomu dalšímu a jemu už nebude fungovat,bude to samozřejmě reklamovat a Tebe pak Alza obviní z podvodu.Ale spíš to budou řešit tak,že poskytli kód za 3000 Kč,tak při vracení peněz odečtou ty 3000 a kód si můžeš nechat.
Jestli to potřebuješ vědět přesně,můžeš si zavolat do Alzy,jak postupují.

bez možnosti jej dopředu prohlédnout - hlupost, nastuduj si zakony. ak tovar NEKUPIS v KAMENNEJ predajni daneho obchodu, ktorej predajna je evidovana na ICO tak tovar mozes vratit bez udania dovodu. priklad ALZA bude predavat tovar v docanom stanku pri elektrickovej zastavke - tovar si tam mozes obhliadnut, chytit do ruky, ale kedze to nie je OFICIALNA KAMENNA PREDAJNA tak mas rovnaky narok na vratenie tovaru do 14dni bez udania dovodu ako pri nakupe cez eshop.

Ok. Já to takhle nedávno četl někde na stránkách coi, že to platí, když se to ono zboží objedná telefonicky nebo přes e-shop. Ale takhle jsem to myslel.
Pobočka je též kamenná prodejna? Když pak přijdu někam na mrňavou pobočku, budou tam 2 ntb vystavené a jeden si vezmu, tak pak ho v těch 14ti dnech vrátit nemůžu. Je tomu tak?
Vypadek elektřiny... Vím, že je tam těch budů mrtě, všechny je neznám. Tak děkuji za upřesnění ;-)

Hodně obchodů má e-shop na objednání a tam pak u dopravy možnost vyzvednout na vybrané pobočce,zdarma nebo za mírný poplatek.Takže když nevíš,jestli nebudeš vracet,je to třeba objednat takto a vyzvednout za 1-2 dny.Jestli to pak platíš až při odběru,už nemá vliv,rozhodující je uzavření kupní smlouvy "na dálku".