Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alza - vrácení bez udání důvodu

Čau mám otázku, chápu správně, že když nakoupím zboží na Alze mužu jej bez problémů vrátit bez udání důvodu? Trošku mě to zarazilo, jelikož jsem nedávno viděl rozbalenou GK slevněnou asi o 500 oproti nerozbalene. ( Byla to rx 580). K rozbalené už, ale nedávali AMD gaming bundle. Nedá se to takhle lehce ojebat? Vezmu grafiku, vyberu hry v hodnotě 3000kč (rx 590) a vrátím. To snad musí mít nějak pojištěné ne?

Jakékoliv zboží, které je objednáno elektronicky či telefonicky bez možnosti jej dopředu prohlédnout, je ze zákona možné do čtrnácti dnů od uzavření kupní smlouvy vrátit. Pakliže je ke zboží nějaký "dárek" např. takhle nějaká hra nebo např Office k novému notebooku s předinstalovaným systémem, někdo si zboží zakoupí, aktivuje tento bonus na nějaký svůj účet a pak se rozhodne zboží vrátit, má na to plné právo a obdrží zpět peníze.
Nechci tím nikoho navádět, jen uvádím, jak se věc má. Nic pojištěné není a ani to nelze, je to bonus nad rámec.

Něco jiného je, když by v balení bylo např. CD s nějakým softwarem, třeba nějakou touhle hrou, jak říkáte a rovněž by bylo uvedené v kupní smlouvě jako položka, musí být ve vraceném balení.

bez možnosti jej dopředu prohlédnout - hlupost, nastuduj si zakony. ak tovar NEKUPIS v KAMENNEJ predajni daneho obchodu, ktorej predajna je evidovana na ICO tak tovar mozes vratit bez udania dovodu. priklad ALZA bude predavat tovar v docanom stanku pri elektrickovej zastavke - tovar si tam mozes obhliadnut, chytit do ruky, ale kedze to nie je OFICIALNA KAMENNA PREDAJNA tak mas rovnaky narok na vratenie tovaru do 14dni bez udania dovodu ako pri nakupe cez eshop.

Ok. Já to takhle nedávno četl někde na stránkách coi, že to platí, když se to ono zboží objedná telefonicky nebo přes e-shop. Ale takhle jsem to myslel.
Pobočka je též kamenná prodejna? Když pak přijdu někam na mrňavou pobočku, budou tam 2 ntb vystavené a jeden si vezmu, tak pak ho v těch 14ti dnech vrátit nemůžu. Je tomu tak?
Vypadek elektřiny... Vím, že je tam těch budů mrtě, všechny je neznám. Tak děkuji za upřesnění ;-)