Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet od DIGI - několikrát denně výpadky

Dobrý den,
chtěl bych se poradit využívám internet po kabelu od DIGI ze začátku jsem používal 50 MB/s a šel dobře jak jsem přešel na 100 Mb/s
tak mě internet několikrát denně na pár vteřin přestane jít a po pár vteřinách se zase sám naskočí dělá to několikrát za den.
Nevíte prosím někdo proč.
Modem mám přímo od společnosti DIGI TP-LINK model: TD-W9960 a k tomu mám do další místnosti kabelem vedený už svůj modem TP-LINK model: TL-WR840N.
na který se připojuji na notebook a set to box (internetová TV) přes Wi-Fi . Jinak hlavní modem nikdo nepoužívá jen ten co mám vedený do svého pokoje.
Tak děkuji za pomoc.

Změna předmětu, původně: Internet (host)

Ještě bych se chtěl zeptat mám jak jsem psal rychlost 100/10 Mbps, neomezený datový limit, technologie DSL.
Je normální když dám test rychlosti připojení k internetu aby ze 4 stránek na měření rychlosti ukazoval každý jinak
a tak velké rozdílí. je to v pořádku nebo ne.
Přitom když testuji tak nic jiného nemám připojené.

1) http://www.dsl.cz/test-mereni-rychlosti
Download: 49,95 MB/s
Upload: 9,98 Mb/s
Ping: 21 ms

2) https://airwaynet.cz/cs/Mereni-rychlosti-internetu
Download: 80,60 MB/s
Upload: 7,63 Mb/s
Ping: 12,48 ms

3) https://www.lupa.cz/nastroje/speedmeter/#mereni/15421908/
Download: 51,16 MB/s
Upload: 9,97 Mb/s
Ping: 37 ms

4) bestnetsro.speedtestcustom.com
Download: 86,8 MB/s
Upload: 7,9 Mb/s
Ping: 15 ms

Popřípadě kde je lepší testovat jaké stránky. Děkuji

Děkuji za info.

Ano, je možné, že každý měřič ukazuje jinak. Měřič rychlosti funguje tak, že se spojíš s nějakým serverem na internetu a z něj stáhneš balík dat (download) a pošleš tam balík dat (upload). Jak dlouho to trvá, z toho se pak spočítá rychlost.
Pak záleží nejen na tom, jakou rychlost deklaruje tvůj poskytovatel, ale jak jsi připojený ty a jak je připojený cílový server měřiče k páteřní síti (vytíženost, kapacita atd.) + do toho vstupuje vytíženost cílového serveru.

Speedtest.net vyhledává vhodný server pro měření, aby eliminoval výše popsané problémy, takže se mu dá věřit.

Tak sem připojený přímo k hlavnímu modemu přes WI-FI a je to stejné zase mě to odpojilo na pár vteřin.
Kliknul jsem ikonu signálu v pravo dole na odstranit potíže a jen to napsalo Server DNS neodpovídá.
Tak nevím v čem to může byt.

Problém je v tom, že neodpovídá DNS server. Dostaneš se do konfigurace modemu od poskytovatele? Pokud ano, dej tam jako DNS servery místo těch, co tam jsou třeba 8.8.8.8 (google) nebo 1.1.1.1 (cloudflare).
Já osobně používám AdGuard DNS (176.103.130.130 a 176.103.130.131). Nejsou s nimi problémy a eliminují částečně reklamy na netu a protože to nastavíš na routeru, tak pro všechna zařízení v síti.
https://adguard.com/cs/adguard-dns/overview.html#instruction

cca 500 GB měsíčně.

už tady byli dvakrát technici a stejně se to seká z ničeho nic se to vypne a po cca 2 minutách se to samo zase nahodí.

Zkoušel jsem i nový modem a stejné.

DNS Mám nastavené:
Primární DNS: 8.8.8.8 (Volitelný)
Sekundární DNS: 8.8.8.8 (Volitelný)

Jaký byste doporučil WI-FI router ADSL rychlost mám 100 Mb/s ku 10 Mb/s

je tento vhodný?
tp-link-archer-vr300-archer-vr300

nebo

asus-dsl-n16

nebo

tp-link-td-w9980b-vdsl-router-300mbps-wireless

Děkuji