Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno procesor mi jede na 0.87 ghz! intel core I7-7700 HQ cpu @2.80 ghz

Dobrý den

tak jsem zjistil že chyba není v grafice ale v procesoru. Nevím jak se tohle mohle zapříčinit ale procesor jede na nejakých 10% což mi ukazuje 0.78 ghz místo 2.8 až 3.2 ghz . Mujs procesor je intel core I7-7700 HQ cpu @2.80 ghz. Zkoušl jsem snad už všechny zátěžové testy a taky i hry a vše bez vysledku. V programu intel extreme utility jsem se pokoušl měnit taky hondot. ale některé byly uzamčeny.V biosu jsem žadnou nabidku ohledně procesoru taky nenašel :/

Takže prosím, než to pošlu na reklamaci, jetu někdo kdo ví jak tenhle problém vyřešit? Sestkal se s tím někdo?jak nahodit zpět hodnoty procesoru?

Děkuji předem

Řešení:

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/Lenovo-Legion-Y720-CPU-stuck-at-0-78-Ghz-all-the-time/td-p/4017802

https://forums.lenovo.com/t5/Gaming-Laptops/My-Legion-Y520-CPU-locked-at-const-800-MHz/td-p/4112894

Pri vypnutem notasu odpojenem od elektricke site dlouze podrzet vypinaci tlacitko, jeden pise 10s druhy 45s.

Kazdopadne napis, jestli to zabralo, je to fakt husty, jestli se to tim spravi. ]:)

Ne nutně neoriginální (případně home made),ale pokud je také vadný 3.pin pro komunikaci/identifikaci adaptéru . V tom případě je to mnohem na to nestačí primitivní softwarové řešení nastavením příslušného checkboxu v throttlestop,
ale pomůže trik experimentovan nejdřív zapojit adaptér, poté zapnout/ obráceně, nebo uvést do režimu spánku a probudit a nebo restart se zapojeným adaptérem