Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Lubuntu 16.04, 32bit, Skype

Bojuji s tím a vůbec netuším, jak na to.

Skype for Linux, jako desktopová aplikace, vyžaduje 64bit systém. Ten ale na 12 let starý notebook, kde byly původně Home XP, (asi) nemám. Stáhl jsem sice web.skype.com skypeforlinux-64.deb (jiná verze klienta pro Debian není), ale instalátor balíčků to odmítá nainstalovat právě kvůli 32-64 bitům.

Webová verze Skype vyžaduje Chrome nebo Edge. Ale Chrome opět jen 64-bit verzi. Asi opět smolík..

Tak bych zkusil jakési Chromium-browser (v Centrum softwaru pro Lubuntu), jestli bych ten webový Skype nerozjel v tom, ale instalátor chce heslo (Identity: linux, password ???) Při instalaci OS jsem nic takového nevytvářel. Hesla linux, admin, root nezabírají. Nevím, jak to obejít či co tam zadat.

Co ještě zkusit? Či jak Skype na 32 bit Lubuntu dostat?

S linuxem to neumím vůbec, ani netuším, jak cokoliv instalovat. A terminál, sudo... to je všechno pro mě španělská vesnice. Ani nevím, zda jsem případně nějak bez instalace spustit klienta pro vzdálenou pomoc, TeamViewer pro linux 32 bit.

Jsem schopen vůbec Skype do 32-bitového Lubuntu nějak dostat?

Díky za rady

Když ono to leze z tebe, jak z chlupatý deky. Chtěls rozběhat Skype, člověk ti ukáže jak, tak si navymýšlíš, že chceš video - tos neuměl se vymáčknout hned?
Pokud na tom stroji chceš Skype rozběhat pro volání s obrazem, pak ti nezbude jiné, než se rozloučit s Linuxem, Windows je dávno zakopaný a jít na alternativní řešení. Tím mám na mysli Chromium OS, nebo Android. A není pravda, že Chromium nelze pořídit legálně a zdarma - jen trochu pohledat a poštudovat. A Android je zdarma furt - ten ti pojede 100%, jako i na slabších strojích, než máš ty. 8-)

P.S.: Android Skype podporuje, ale či ti půjde i Chromium???

pokud je aplikace dostupná jen jako 64b verze, potřebuješ 64b OS. Ten zase potřebuje podporu X86-64 rozšíření v CPU.
Teamviewer pro Linux samozřejmě bez instalace spustit lze.

edit: za předpokladu že CPU 64b instrukce podporuje, doporučuju přeinstalovat to Lubuntu na aktuální, a hlavně 64b verzi.
edit2: existuje tedy ještě manuální cesta, jak z aktuální verze 32b ubuntu přejít na 64b bez tvrdé reinstalace: https://askubuntu.com/questions/5018/is-it-possible-to-upgrade-from-a-32bit-to-a-64bit-installation - ale je to prasárna. osobně bych doporučil klasickou čistou instalaci.