Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Acronis True Image 2019

Dobrý večer, chcel by som sa opýtať nezaznamenal niekto z vás problém s obnovou pomocou Acronis True Image 2019 vo Windows 10 home verzia 1809.Zalohujem na externý disk HDD plus záchranné médium mam vytvorené na usb kľúči. Postup obnovy je nasledujúci vyp. notebooku lenovo g 500,zasunutie oboch kľúčov externý a USB do USB portov,záp. notebooku tlačidlom lenovo malé tlačítko vedľa zapinacieho. V biose nastavene bootovanie z USB spúšť. médiá. Na skúšku som chcel obnoviť disk C, označil som ho aj disk obnovenie a EFI partition, všetko ok až kým som neklikol na ďalší po asi 5 min. nič nerobeni ak to tak môžem napísať vyskočila tabuľka niečo po anglicky. Nevravím ze Acronis je zlý program, určite niekde robím chybu. Návod som si prečítal, hlavne časti o zálohovani a obnove.

vyskočila tabuľka niečo po anglicky

používám ati2015 lokalizovaný -> i bootovací záchranné médium to vytvoří české a v grafice píše české hlášky - 100% nevím, dělám v práci jen s anglickými windows, takže si češtiny ani nevšímám.
jestli ten program spadne do černé obrazovky = konzole linuxu, tam je anglicky. ale to znamená buď vážnou vadu hw (nepředpokládáme) nebo poškození image souboru - u přímo ukládaného image na usb disk (a klasické odpojování ještě za chodu) se tomu ani nedivím.

neopsal sis co to bylo za text, jestli pocházel z acronisu nebo bootloaderu windows, tak co s tím.
postup obnovy je teoreticky dobrý, ati sám vybírá správné oddíly k záloze, snad jsi ho neopravoval - gpt disky mají 2 pomocné oddíly, i když ten "recovery" je prázdný. samozřejmě není žádný důvod, aby 5 minut stál a nic nedělal, máš něco vadného.
zrovna nedávno jsem potřeboval klonovat gpt disk na jiný, tak jsem si to zkusil, funguje.

máš systém a data na jednom společném hnoji a ten dohromady zálohuješ? a k čemu ti je taková gigabajtová (až desítek gb) hromada dobrá? předpokládáš v rozumném čase opakované zálohy? (vím, stačí přírůstky, ale obnovovat bych to potom nechtěl)

Najprv z funkčného USB portu nabútuj mašinu Acronisom do RAM, vyber bútovačku a vraz tej istej externý hdd so zálohou. (Môže byť problém s niektorým portom, je neprispôsobivý, neslušný, neprevychovateľný, neposlúcha).

Rob zálohy vždy pri uspatom OS na disku, nie live, za behu, lebo hrozí pri obnove narušenie integrity dát.

Je zaujímavé, že Acronis kvôli pohodliu nedokáže vytvoriť priamo na pevnom disku v bootmanažéri tzv. dualboot s vlastným zavádzačom, aby si po reštarte mašiny mal na výber a nemusel cpať do PC nejaké extra bútovacie médium. Moc teda za tie roky nepokročili vo vývoji.

Od nepohodlného molocha Acronis som pradávno zdrhol. Škoda bolo, že skončili s vývojom Ghosta od Norton Symantec.

Zlatý, vymakaný backupper: EaseUS Todo Backup (Workstation).

Záchranné médium mam vytvorené na usb, zálohujem na externý HDD. Postup pri obnove záp. norebook tlačidlom one key, oba disky usb a externý som už predtým zasunul jeden do jedného druhý do druhého portu oba vidno v boot menu biose. Dávam bootovanie z USB naskočí ta obrazovka ti co majú acronis viem o com hovorím. Mne ta tabuľka naskočí až po tých všetkých operáciách po vyberoch diskov

Disky v notebooku mam rozdelene

tak to sorry, já uvažoval podle přímého ukládání na ten krám od wd.
když předpokládám obvyklé použití zálohy pro obnovu systému, uložím ji lokálně na disk d: a až pak ji kopíruju dále na nasku (nějaké úložiště záloh).
i při pokusech s obnovou na nový disk jsem radši, když je na d: třeba více verzí, kdyby se objevil problém.
jen když potřebuju image systému pro klonování na jiný pc, ukládám systém image na usb disk, používá ntfs.

k hlášce: při bootu z nezávislého média nedává zamykání disku smysl.
ale boot médium je možné vytvořit více způsoby: https://kb.acronis.com/content/61632
zvolil jsi "simple" nebo "advanced"? a dále "winpe-" nebo "linux-based media"? u té tučňáčí metody by to mělo být bez komplikací.

Bootovací verze je zadarmo,když se ATI neinstaluje na disk.Sám používám verzi 2016 na CD bez problémů,zálohuji celý systémový disk nebo jsem i klonoval disk na nový SSD.Co umí nové verze nevím,nebudu to měnit,když mi stará stačí.
Stáhnout jdou všechny verze,stačí v odkazu AcronisTrueImage2016.iso ručně změnit rok.

(Pokud byste chtěli software od Acronis nainstalovat do operačního systému, tak bude vyžadováno sériové číslo k aktivaci produktu. Při zavedení z CD/DVD/flash disku není použití Acronis omezeno.)

- zdroj

to je jen souborový systém, rychlá kontrola. možné chyby disku by ukázaly smart parametry, přehledně v crystaldiskinfo.

ale to nemusí být příčina problému. spíš může být zakopaný bill ve vytváření toho boot média, kvůli integrovanému doplňku universal restore.
nebo můžou mít starší build s chybami a novější už s opravou. (při stažení boot cd z odkazu podle roku, bez uvedení subverze, se stáhne ta nejnovější)

Trochu som hľadal na internete a vypadá ze to môže byť v nastavení Biosu. Konkrétne Secure boot mam to záp. Vypadá ze to je nejaká ochrana, tak preto nemôžem spustiť opravu, obnovu acronisom, respektíve sa oprava nedokončí, no asi tento program..... V biose nejdem nič meniť som rad ze mi notas ide.

lenže v tom prípade by si nanabútoval mašinu záchranným diskom Acronis.

Nemyslíš náhodou uefi/legacy: http://ix.sk/d9e5Q

Pochybujem, že najnovšia verzia Acronis si nedokáže s týmto poradiť. Však sa prepisuje z bitovej zálohy (Image) step-by-step, bit po bite aktívny a primárny oddiel v prípade x64 bit. OS W10 spolu s zavádzačmi, MBR/GPT/Uefi.

Jediné, čo nedokážu backuppery napraviť je, ak sa po zálohe následne zmení manuálne užívateľom veľkosť systémových oddielov. V tom prípade je každá funkčná záloha nenávratne stratená lebo v prípade obnovy by musel zálohovací SW vykonať dva nezávislé kroky po sebe s medzireštartom PC, aby retroaktívne v I. kroku zmenil nejakým úkonom (ala Partition Wizard) oddiely do pôvodného stavu v čase zálohy a po reštarte PC by v II. kroku započal s obnovením zo zálohy na veľkostne napravené oddiely so systémom vyrobené v čase zálohy. Takéto riešenie je prakticky nemožné, lebo sa po reštarte vypne RAM.

Čert nikdy nespí, niekto z vývojárov tieto dva úkony vtestná do opravného bútvacieho xindla pre externé médium.

+ podpora posledních chipsetů, s tím míval acronis dlouhodobé problémy.
+ to samé pro jejich zabudovaný recovery na jiný hw.
kdo to nevyužívá nebo nejde letos nebo příští rok kupovat naprosto nejnovější board, nepotřebuje updatovat.

ostatně kdyby boot médium nefungovalo (v minulosti typicky myš / klávesnice, tehdy samostatný universal restorer jsem nezkoušel), dá se novější stáhnout od výrobce. viz abox, lcore, karel04.

Môže mať vliv externý disk na obnovu notebooku pomocou Acronis? Ide o to ze externý disk som objednal z internetu disk verbatim. Po zakúpení bol vo formáte ak to správne napíšem fat 32,aby mi tam vošlo vacsie množstvo dát musel som ho prerobiť na ntfs. Pri zálohovanni keď ho zasuniem do USB portu tak sa hneď záloha nevykonáva disk ako keby sa vypol a cca za 5 min sa zapne a začne zaloha