Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větší RAM

dobbrý den mám PC asi 2,5 roku starý a chodí mě pomalu procesor tam je 2,6GHZ RAM 512MB chtěl bych tam dát RAM 2GB je to dobrý krok nebo co dělat nový PC se mě nechce kupovat a když bych tam chtěl dát 2 jádrový procesor tak bych musel koupit základní desku a to už by vyšlo asi na 6000 kč jsem senior ale už hodně dlouho tak mě poraďte co dělat díky

Zvacsenie RAM nemusi priniest zvysenie rychlosti. Podla popisu sa ti neda poradit lebo si o pc moc neprezradil. Pravdepodobne mas ale dosku s DDR pamatami a tie su dnes asi 1.5x drahsie ako DDR2. Navyse ich za rok uz nikde nekupis len na inzerat. PC, ktore mas je uz po zaruke a v pripade poruchy budes nanho zohanat nahradne diely tiez uz len cez inzerat.
Ja by som kupil uplne nove pc a stare predal.

Mám také podobný dotaz.
Potřebuji zvětšit RAM z 1GB na alespoň 2GB, jenže má zákl. deska rozezná jen DDR :-(
Mám tuto sestavu:
AMD Opteron 144 (1.8GHz, s939, SanDiego, 1MB)
DFI nF4 Ultra Infinity (s939, nF4U, PCI-Ex16, D-DDR, 5.1ch, L, S)
Hitachi T7K250 (SATA2, 250GB, Deskstar, 7200, 8MB)
EuroCase ML8023 (middle, ATX-P4, 400WUSB, černo-modrá)
Leadtek WF PX6600GT TDH (GF 6600GT, 128MB/128bit, PCI-Ex16, TV)
Teac FDD 3.5" (1.44MB, čtečka karet 7v1, černá)
DDR 1024MB, PC500MHz, (KIT 2x512), A-Data

Bylo by možné zakoupit také novou zákl. desku, na kterou by sedly ty RAM DDR2 nebo DDR3? Jakou.. poraďte prosím...

Jo.. jedu pod Win XP. Děti na tom hlavně hrají hry.. Ráda bych, aby mi PC ještě pár let vydrželo, a jelikož paměti DDR už nejsou tolik dostupné - již je malý výběr, chtěla jsem se pokusit o inovaci. Pokud - jak píšeš, to nemá smysl, koupím co nejdříve ty DDR. Dík za radu.

Máte sestavu, která byla před cca 2,5-3 lety vyloženě špička v mainstreamu (dobrá deska/procesor/grafika) s velkými možnostmi pro přetaktování (až na ten nevhodný, nejspíš "eurocaseový" zdroj) procesoru. Opteron 144 se dá výborně přetaktovat (tím Vás nenavádím!) - prakticky, v případě dobrého kusu, až na úroveň Athlonu FX57 - v tom byla jeho velká síla!

S tím (deska/procesor) by se ještě nějaký "psí kus" dal udělat. Jen ten zdroj, pokud je EC, nic moc... Sice dnešní dvoujádra jsou jinde... Možná jen mé zamyšlení...

Na "takový" kdys herní stroj (po přetaktování procesoru - v případě použití s výkonnější grafikou) by se ještě využila nějaká nová grafika, jako např. ATI HD3650 (+- 1 200 Kč) nebo snad maximum HD3850 (+- 2 000 Kč), v případě potřeby nový zdroj (1 000 Kč). 1GB RAM by mohl pořád u XP nějak stačit, pokud by se chtělo moc šetřit (nabízí se i nějaká další možnost rozšíření, pokud by byla cenově výhodnější a šla by - např. 4x 512MB). I tady nějaké možnosti samozřejmě jsou, jen to pak (při větším rozmachu) už zase cenově "leze" někam hore, kde je v dnešních dnech a cenách dobré rozmýšlet nad výhodností toho, či onoho.

Dejte si cenový limit a někdo už Vám tady nabídne možnosti, co se dá/co je ještě výhodné s ohledem na současnost/budoucnost provést.

P.S. Osobně bych, v případě použití u ne příliš náročných her a žádného taktování, koupil místo drahých DDR pamětí 2x 1GB, raději jen, jako jedinou investici, grafiku HD 3650 ve stejné ceně...

Včera tu chtěl taqky někdo vrazit do starého pc 1800kč za značkové kingstny. Navrhl jsem mu toto:

Já bych to viděl asi takhle:
MicroStar K9AGM3-FD - AMD 690G (1084Kč)
product.jsp

AMD Athlon 64 X2 4400+ EE (socket AM2) BOX ADO4400DDBOX (1186 Kč)
product.jsp

RAM A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Retail (741Kč)
product.jsp

Celkem 3011 Kč vč. DPH. Jo je to o 1300Kč dražší než ta zamýšlená šílenost (dle mě).

Na aukru bych tu MS 6570+ram+cpu (nevím co máš) typoval na 500-800kč. Tak upgraduj a rozšiřuj s rozumem

http://pc.poradna.net/question/view/246276-ram-komp atibilni-se-zakl-deskou
Tak to ještě zvaž na 6tisíc to vyjít nemusí. Podle mě je lepší si trochu přilatit a mít 2-3roky záruku a lepší pc.

často dochází k zatuhnutí nebo modré obrazovce...

Nelze generalizovat! Novější revize, a hlavně s jádrem Venice, v pohodě zvládaly 4 moduly i v Dual Chanellu bez zvláštních problémů. Samozřejmě se sníženou frekvencí ( např. DDR 400 na 333).

Doplním: Při osazení 4 modulů (u Athlonu soc. 939) a nastavení biosu na "Auto" se frekvence sníží povětšinou, co jsem v několika případech zkoušel, sama.

nabízí se i nějaká další možnost rozšíření, pokud by byla cenově výhodnější a šla by - např. 4x 512MB)

Zmiňuji nutnost ověření.

Ked to "chodi pomaly", tak by mozno stacilo to odvirit, alebo preinstalovat (nainstalovat nacisto) Windows. Alebo napisat ze co "chodi pomaly". Ak tam mas teraz jednu 512MB mozes dokupit este jednu 512MB (alebo ak tam mas teraz 2x256 tak vyhodit a kupit 2x512) ak tam bude dohromady 1GB to by malo na bezne pouzivanie uplne stacit a by trochu mohlo priniest zlepsenie, ale nemusi, zavisi od toho ze co konkretne myslis tym ze "chodi pomaly". Ak je to zavirene tak nepomoze RAM ale antivirak alebo reinstall.

Seniore, máš slušný počítač i pro práci s videem. Nedej na "rady" zdejší mládeže, pro kterou je všechno starší dvou let už vykopávka. A větší RAM potřebuješ jen pro ty nenažrané Visty, případně sračky od Pinnacle. Takže pokud máš už systém v provozu dlouho, doporučuji format c: a nainstalovat nově!
P.S. Jsem taky senior.

Docela s tebou souhlasim, az na tu "mladez" ;-) a RAMku. Gigo pameti je pro system na jadre W2K ci WXP proste nutnost (a rozdil ve sviznosti systemu oproti 512MB byva propastny!). To radeji nezminuju jehoVisty... To, ze neni zvyseni vykonu po pridani RAM videt, bych videl na vejry, adware, spy a jine zrudnosti, vyskytujici se ve stavajici instalaci respondenta. Tedy spravne dis - preformatovat a reinstalovat.

O té mládeži raději pomlčíme, jo?(viz včerejšek a předvčerejšek).

Jo.

A také jsem si tu nikde nepřečetl, že má Visty.

Ne, nepise. Ja jen v obecne rovine...

Co a proc chce "zesviznit" (ne, neni to odvozeno od slova "sviží" :-)), taktez nepise. Dovolim si vsak podotknout, ze zdvojnasobeni RAM (z alespon 0.5GB) udela divy. Touto cestou bych sel nejdrive.

Samozřejmě souhlasím s větší pamětí (zejména u WinXP) a také s rychlým diskem (7200ot), jenže tím se zase dostáváme k tomu, že mladí neuznávají nic staršího. A navíc pořád nevíme o co mu vlastně jde. Snad o to aby se mu "svižněji" otevírala okna, nebo o hraní her anebo o práci s videem?. Takže vyměňovat si tu názory mezi sebou je v této chvíli bezpředmětné.

dobrý den jedná se mě o toto: při startu počítače to trvá asi 3 minuty než je PC připraveno pracovat i když jsem tam dal 2 krát 512MB ale musí říci že PC /při práci / se trochu zrchlil mám Windows xp home tak poraď co s tím já tam čtu v těch příspěvcích že 2 roky je vykopávka ale já si to nemyslím díky za radu a odpověď

http://patrikvogl.cz/223-dlouhodobe-zrychleni-pc-wi ndows-xp.html

cituji

Stáhněte si miniaturní a již mnohokrát zmiňovanou utilitu, ve které si nastavíme, co se má při načítání Osobního nastavení spouštět a co nikoli. Po instalaci jakéhokoliv programu tuto utilitku spusťte a zkontrolujte, zda-li se něco od programu nespouští. To samé udělejte, pokud odinstalujete program, který se při startu spouštěl. Přestože jste ho odinstalovali a nespouští se, Windows jej hledá.