Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Outlook - Nový e-mail - Nastavení OD

Dobrý den,

Omlouvám se, ale vážně nevím, jak tenhle problém formulovat.

Jde totiž o to, že když začnu psát nový e-mail, tak pod záložkou MOŽNOSTI je OD - obrázek1.

Když ji "zamáčknu", tak se zobrazí nová položka - obrázek2, do které se automaticky přidá e-mail, ze kterého posíláte (logicky). Po kliknutí na šipku se vyrolují dvě položky - Váš e-mail (na obrázku začerněný) a Jiná e-mailová adresa... - Pomocí ní lze přidat další e-mailové adresy, které lze pak měnit.

Problém je, jak nastavit automaticky vybraný e-mail. Přidal jsem tam ještě jednu adresu, ale při vytvoření nového e-mailu je vždy vybraný můj e-mail a pro změnu na druhou adresu ji musím vždy ručně změnit.

Je, prosím Vás, možné, to nějak nastavit, aby se to nemuselo vždy přepínat. V nastavení jsem nic nenašel.

Děkuji

Řešení:

V outlooku si nastav výchozí účet (adresu).
Soubor -> Informace -> Nastavení účtu - vyber adresu a Nastavit jako výchozí.

Bohužel, vracím zpět. Chybně jsem se domníval, že to funguje.

I když přidám druhý účet a nastavím ho jako výchozí (podle tvého návodu), tak se nic nezmění.

V levém panelu mám hierarchie adresářů - zvlášť pro každý účet.

Z kterého se to bude odesílat, má vliv pouze to, ke kterému účtu patří aktuálně zobrazený adresář.

Teď když, u nové zprávy, vyberu Jiná e-mailová adresa..., tak zde navíc přibila položka Poslat přes - obrázek 3, která má ale vliv pouze na aktuálně psaný e-mail.

Potřebuji, aby se nová zpráva vždy odesílala z konkrétního účtu a to samé i odpověď na e-mail, i když se nachází na účtu druhém.

zpráva vždy odesílala z konkrétního účtu a to samé i odpověď na e-mail, i když se nachází na účtu druhém

Ta odpověď z jiného účtu je dobrá k čemu?Že odesilateli zprávy prozradíš svůj další,možná hlavní účet nebo ho tím popleteš a on to bude považovat za nějaký spam,odpovědi nebude věřit a tu adresu si raději zablokuje?Já osobně bych zprávu od "někoho jiného" než čekám nebral v úvahu,tj.asi bez čtení hned smazal.Ale snad víš,proč to tak chceš mít.