Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows movie marker

Dobrý den, předem se omlouvám za tuto otázku, nicméně pokud bude někdo chtít a odpoví, pak mu předem děkuji. Mám Win7 a ještě nainstalovaný software WMM, který ale pár roků nepoužívám. Nyní jsem chtěl z mé digitální video kamery digitalizovat nahrávku videa na mini DV pásce. Všechno jsem pospojoval a zapnul jak jsem byl zvyklý, ale import nefunguje. Dočetl jsem se, že WMM už nelza stáhnout. Takže jsem vedle. Já nepotřebuji Pinacle studio. Potřebuji pouze video z kamery digitalizovat a posléze importovat na DVD, abych si to mohl poté přehrát na TV. Ten WMM mi úplně stačil. No a novou kameru také nechci kupovat. Ale co s těma miniDV kazetkami, které mohu maximálně přehrát na video kameře. Takže každá rad drahá. Děkuji za pochopení .Jsem důchodce a všechno nové je drahé.

Já se (možná nesprávně) domnívám, že video z pásky = nutnost firewire. Také to tak mám. Naneštěstí současné motherboardy na firewire většinou kašlou, mám tedy v záloze starší PC s W7 a FW kartou, kde jsem schopen video z kamery stáhnout (přímo do Sony Vegas). USBéčkem mohu z kamery přenést jen fotky (kamerou ale nefotím, je to mizérie).

Nutné to není, některé kamery opravdu uměly i USB. Sice s problémy, protože na daném USB host portu nesmělo být připojeno nic dalšího (kvůli pásmu) a navíc musely být nainstalovány ovladače, ale fungovalo to nějak.

Nicméně oproti firewire to byla hrozná haluz (ostatně jako půlka dalších USB řešení)

Pokud je to skutečně kamera miniDV, tak záznam je již digitální. Záznam v ,,avi,, šlo stáhnout pouze přes IEC1394 (FireWire) protože záznam se přehrávé v reálném čase a to USB nestíhá. Jestli vaše kamera ukládala záznam v nějakém komprimovaném formátu a teoreticky by datový tok stíhalo i USB, pak je zřejmě problém v komunikaci mezi kamerou a WMM. Nebylo ke kameře nějaké CD s programem od výrobce na stažení nahrávky? Nebo s jakýmsi ovladačem?

Děkuji všem za námahu. Kdysi jsem si koupil digitální video kameru Panasonic NV-GS320 na miniDV kazetky. V té době jsem měl ntb se systémem WinXP. Vedle něho byl Win movie marker, který jsem nainstaloval a přes něj jsem imprtoval, upravoval a exportoval nahraná videa. Stoprocentně si pamatuji, že spojení ntb a kamery bylo kabelem USB. A fungovalo to perfektně. Po pár letech jsem přešel na Windows7.
Tam byla nějaka aplikace Win Essentil či tak nějak a v ní jsem našel zastrčeny WMM, který jsem nnainstaloval a od té doby cca tří let jsem ho nikdy nepoužil !!! Až včera jsem našel náhodou kazetku z dovolené před pár lety a tak jsem ji chtěl dostat na DVD. Všechno jsem pospojoval jako kdysi za ery WinXP, ale bohužel to nefunguje a proto jsem se obrátil na poradnu. Ten kabel FireWire ve výbavě kamery je, ale nikdy jsem ho nepoužil. Nakonec v ntb nemám port na připojení FireWire. Jen kabel USB a fungovalo to. Takže zakopaný pes bude zřejmě v softwaru WMM, který jsem stáhnul při přechdu na Win7, pak ho nechal ležet ladem dva tři roky , no a včera šmytec. No a znovu už ho nejde stáhnout. Takže se omlouvám, ale trvalo mi to než jsem se na vše rozpoměl. Prý ve Win10 něco bude ala WMM, nebo už je, ale zatím jsem spkojený s Win7 a kvůli jedne kazetce nebudu kupovat nový operační systém. No a novou kameru taky kupovat nebudu. Budu hledat, kolik stojí nahrát kazetku na DVD u odborníku. Ještě jednou díky za odpovědi.

Takže jsem pozorně pročetl návod k použití DVkamery panasonic NV-GS320. DV kabel, IEEE 1394, se používá pouze pro digitální kopírování. Kabel USB slouží pro zpracování dat z pásku, čili pro import videa do aplikaci, např. movie marker, pinacle a pod. Takže problém je někde jinde, ne v použitém kabelu. Musí to jít přes USB. Tak mi to také přeed léty fungovalo. Zkoušel jsem připojení kamery na dvou počítačích a ani na jednom movie markr či pinacle mi nenašlo kameru a tudíž na povel import se video nenačetlo. Je ovšem zajímavé, v programu Fotogalerie u Win7 import videa funguje skvěle. Normálně jsem načetl celou kazetku. Přitom používám jeden a tentýž USB kabel. Takže usuzuji, v kabelu to není. Tak v čem? To nemá logiku.

Je to tedy v driveru, protože to není běžné použití USB. Na webu Panáka by ten driver měl být, otázka je, pro jaké Win.

Pokuds to načetl, byť ve fotogalerii, tak to máš přece vyřešené … načtený soubor můžeš importovat, kam chceš.

I digitálně zkopírované video (tj. přes FireWire) lze dále zpracovávat v jakémkoli videoeditoru!
Tenhle Panasonic neznám, ale z vlastní zkušenosti (cca 10 kamer - příbuzenstvo, známí,...) vím:
1. s kopírováním videa do PC přes USB byly vždy problémy, některé kamery to vůbec neuměly (šlo jen kopírovat fotky)
2. pokud se kopírování videa do PC podařilo zprovoznit přes USB (asi ve 2 případech, musel se nainstalovat speciální ovladač od výrobce kamery), vždy měla takto zkopírované video výrazně horší parametry, než pokud se zkopírovalo přes FireWire (menší rozlišení i datový tok).

Proto bych na tvým místě ukončil pokusničení s USB a použil standardně doporučovaný FireWire.

Stránka solvusoft NEOBSAHUJE driver, ale program pro stažení driveru, což může být zase jen driver pro firewire.
Druhý link na Panasonic prostě jen říká, že USB driver byl přibalen k některým kamerám, NIKOLIV ale k GS320.

Redukce firewire do USB, to je podle mě(!) technologický nesmysl (samozřejmě připouštím, že technicky-konektorem to lze), to bys FW IMHO degradoval na nedostatečné USB.

Já to vyřešil tak, že v jednom PC mám firewire kartu a grabuju to na něm. Pak ty *m2t soubory mohu přenést kamkoliv. Na svém hlavním PC FW nemám, výrobci motherboardů na to kašlou :-| Kupoval další FW kartu se mi nechtělo a předělávat ji z W7 do W10 stroje také ne (kdoví, jak je to s ovladači). To ti ale v případě NB asi moc nepomůže..

Historie je následující. Koupil jsem kameru panasonic NV-GS320, notebook se systemem WinXP a tam nainstalovan soft Windows Movie Marker. Točil jsem, importoval do WMM, stříhal a expedoval. Źádný problém. Před pár léty jsem notebook hodil do šrotu a koupil nový se systémem Win7. Nějakým způsobem se mi podařilo stáhnout a nainstalovat WMM. No a před několika dny jsem chtěl upravit v WMM některé kazetky miniDV , ale už to nešlo. Import u WMM, ani u Pinnacle nefungoval. No a proto jsem se obrátil na poradnu. Názoru je hodně a některé diamentrálně různé. Dnes jsem se bavil se značkovým servisem kamer Panasonic. Bylo řečeno, že pro tento typ kamery a systém Win7 už žádné ovládače panasonic nedodává. No ten příspěvek od jednoho účastnika ale říká něco jiného. Bohužel na tento link mě eset smart nepustí. Hlásí nebezpečí. No a hned následující reakce, že to není ono. Takže zůstava mi pouze Fotogalerie, přes kterou mi jde video importovat do mého ntb, no a pak otevírat každý soubor např. v movie marker. Zatímto jde, ale je to nádeničina. Zajímavé, že ano. Přitom kameru s ntb mám spojenou přes USB kabel. Přitom jak fotogalerie, tak i WMM jsou od Microsoftu.

Pár poznámek:

To, že na Win7 nejsou USB ovladače, už se tady píše vícekrát.

To, že Windows Fotogalerie něco stahuje a WMM (správně "Maker" a ne "Marker") kameru vůbec nevidí, není nic divného, prostě k té videokameře přistupují jinak. Otázka ovšem je, v jaké kvalitě to ta fotogalerie stáhne? U většiny kamer se přes USB dostane do PC video pouze v tzv. náhledové kvalitě, nikoli v plné, eventuálně ji můžeš použít jako webkameru (ale také s nižším rozlišením).

Přenos videa přes USB do PC dle manuálu i Tvých zkušeností opravdu fungoval - na WinXP a s nainstalovaným ovladačem. Z rekací odpovídajících (i z mých zkušeností) ovšem vidíš, že je to silně nestandardní a většina doporučuje propojení přes FireWire, které přímo vzniklo právě pro tyhle potřeby.

Pokud má notebook slot pro Express Card, šlo by dokoupit tento adaptér se dvěma firewire konektory. Pak bys propojil kameru s notebookem normálním způsobem přes FireWire.

Tak jsem si také pročetl manuál ke kameře. Opravdu by to mělo přes USB fungovat, i když to odporuje mým dřívějším zkušenostem...
Pro kopírování videa z kamery do PC přes USB ale potřebuješ mít nainstalovaný ovladač (obvykle bývá na CD, přibaleném k nové kameře). Dostal jsi i odkaz, odkud jej stáhnout - http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/e_cam/download/downdvc_usb.html.
ALE má to jeden (velký) háček - v manuálu (strana 52) se píše pouze o WinXP/2000, nikoli o Win7! Můžeš ho zkusit, uvidíš.

Kabel USB slouží pro zpracování dat z pásku, čili pro import videa do aplikaci, např. movie marker, pinacle a pod. Takže problém je někde jinde, ne v použitém kabelu.

To je KRA-VI-NA.
Je to přesně obráceně. Firewire je jediný správný port pro import videa do střihacího SW, protože tento SW formát firewire čeká a umí. USB je naopak buď emulátor firewire (takže pak funguje třeba ten WMM stejně jako u FW, tedy umožňuje použít ovládací prvky "záznam" či "převíjení" a pracovat tak se záznamem na pásku), nebo ukládá rovnou soubory na disk (což je prasečina extrémní, protože pak se komplet ztrácí digitální kvalita miniDV).

Přesně tak, tazatel nechápe, že DIGITAL VIDEO z miniDV, nebo D8, jak se to jmenuje, se dá přehrávat video i stříhat jen z konektoru firewire. Ne z usb. To ani nechápu na co tam to usb vlasně je.
Má Sony DCR-TRV 310 má firewire, a leze přes něj video+zvuk i foto, ovládá se pomocí pc, a umožnuje nahrávat video+zvuk. Pro tazatele přes konektor FIREWIRE.

Možná nejlepší je zajít někde do servisu, kde to dělají (nebo to tam poslat) a nechat to stáhnout. Ta 1 kazeta nemůže to moc stát. Nebo najít někoho v okolí, kdo má FW vstup (leckdo ty DV kamery používal). Kvůli 1 kazetě asi nemá cenu kupovat drahý FW vstup.

Tak mám takový dojem, že po tom USB se stahují jen fotky a NÁHLEDY videoklipů. Plnohodnotné DV jedině FW.