Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem virus v obrázku?

Může být virus/breberka v souboru jpg?

Mám už delší dobu soubor s názvem qwe123.jpg. Teď, když jsem napsal ten název, tak je nějaké divný.
A virustotal mi tvrdí, že je tento soubor zavirovaný - viz obr.

Poklepat na něj v pc jsem neměl odvahu.

Když ho chci v totalcommnderu editovat jako tex, tak začátek je:

<%@ LANGUAGE = VBScript.Encode %>
<%
UserPass="xiaofei" 'ĂÜÂë
'--------------------------------------------------------------------
mNametitle ="ÄäĂűŐßşÚżÍÖŐĽ«°ć" ' ±ęĚâ
Copyright="Anonymous" '°ćȨ
SItEuRl="http://www.7jyewu.cn/" 'ÄăµÄÍřŐľ
bg ="http://www.7jyewu.cn/webshell/Anonymous.jpg" '±łľ°ÍĽĆ¬,˛»ĘąÓĂÁôżŐ
ysjb=true '
'--------------------------------------------------------------------
'
' ŇÔĎ´úÂëŇŃľ­ĽÓĂÜ´¦ŔíŁ¬Ëć±ăĐ޸ĻᵼÖ´óÂí˛»żÉŇÔĘąÓáŁ
'

Však súbor dekompiluj nech vidíš strojový kód. Zrejem nejaký VBjava script s príkazom na spustenie niečoho....

Alebo ho (*.jpg)zaves na Letecná pošta, daj sem link na stiahnutie. Ak sa bude server brániť, zazipuj ho a zipku (rar) archív, ako bonus premenuj s príponou *.gif. Takto by ho mal firewall pustiť.

Problém nebyl ve slovech dekompilovat a strojový. Nesmyslné bylo jejich spojení.
Programy se kompilují ze zdrojového do strojového kódu (případně nějakého byte kódu).
Nebo se mohou dekompilovat opačným směrem.

Rozhodně se ale nemůžou dekompilovat do strojového kódu.

A Atari si pamatuju taky i v jeho strojovém kódu jsem něco menšího napsal.

oba tvé odkazy mají příponu .cn - to je v asii, stejně jako rusko, prdel, a další podobný odpad.
nějak nechápu tvoji touhu zavléct si takový humus do pc. čili nespouštět.

jedna technická: jestli to máš stažené v pc a čeká to na první děcko, co na to klikne, se nediv. je po tobě.

edit:
viz kyncl vejš.

Ahoj,

díky za rady.
Na ten soubor mě upozornil včera 1 plugin. A našel jsem ho i v zálohách webu. V říjnu 2017 tam nebyl a 10.1.2018 už tam byl. Na web máme přístup 2 lidi. Snažím se přijít na to, jak se tam ten soubor dostal. Oba máme dlouhé a složité heslo a není uloženo nikde v prohlížeči. I přesto, že tam soubor je, virustotal.com označí web jako bezpečný. Po zkopírování souboru jej Eset označí jako čistý. Přesto podle struktury je to něco spustitelného. Takže bych rád věděl, zda se to tam mohlo dostat s nějakým pluginem nebo aktualizací WordPressu.

Pokud ho nechceš rovnou smazat, napadá mne finta: Soubor přejmenuj (dej mu třeba koncovku RUM, abys ho pak mohl snadněji najít) a přesuň někam jinam. Do toho adresáře nakopíruj obrázek JPG přibližně stejné velikosti a přejmenuj na qwe123.jpg. A uvidíš, co se bude dít - jestli se ti objeví nějaká chybová hláška.
Možná ten soubor, pokud je nějaký podezřelý, nepůjde ani přejmenovat ani přesunout.
Máš tam datum, kdy se u tebe ten soubor objevil?

BTW: Připomněl jsem si epizodu z knihy "Marťan" - do kosmické lodi bylo potřeba poslat nějaké pokyny ke změně dráhy, aby o tom nevědělo řídicí středisko. Tak to bylo provedeno tak, že textový soubor s pokyny byl přejmenován na JPG a byl poslaný jako obrázková příloha e-mailu.

důležité je, KDE je ten soubor a jak se tam dostal a CO ho používá.

Je nad slunce jasné, že Obrázek TO NENÍ, ale skript, který má příponu jpg, jak správně píšeš, ale klidně by to mohl být avi soubor a tak dále až do pochopení.