Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uložení vybraného rámce www stránky do PDF

Dobrý den, chci vás požádat o rady, jak uložit vybraný rámec z www stránky do PDF? Potřebuji mít text ze stránky uložený jako text, nikoli obrázek v PDF. Může to být v libovolném webovém prohlížeči, jako je Firefox nebo Google Chrome pod Windows 7/10. Pokud možno, nějaký neplacený plugin? Děkuji předem za rady.

Já to řeším tak, že požadovanou část textu označím, zkopíruji a vložím do některého editoru.
Uložím jako dokument a pokud chci později někomu poslat, teprve pak exportuji do PDF.
S těmi texty často potřebuji dál pracovat a zatím jsem nenašla spolehlivý editor souborů PDF.
Je to sice trochu náročnější na čas, ale stále mám k dispozici původní text.

Není v tom má lenost. Je to pracné a zabírá čas. Představte si, že si takto denně ukládám poznámky. Za měsíc to jsou stovky PDF. Opravdu to potřebuji zjednodušit a zautomatizovat. Existuje nějaký plugin do prohlížeče Firefox nebo jiného, který rámec najde a nabídne uložení textu z něj do PDF? Z pluginů vyzkoušeno vše dostupné, ale bez úspěchu, Proto dotaz na zkušenější kolegy.

Pro Firefox vím o doplňku pro uložení jako epub.
Ale nevyzkoušela jsem ho ani nevím, jak/jestli by se dál dalo s texty pracovat.

Kdyby Vám aspoň u něčeho stačil obrázek, dal by se (opět Firefox) použít doplněk ScreenGrab,
který umožnuje celou stránku, viditelnou oblast nebo vlastní výběr uložit jako JPG nebo PNG.