Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Zdravím, mám cca 6 let starý poskládaný PC, ale nový hry už dost haprujou.. Chtěl bych se zeptat jako úplný amatér - dle screenu.. příjde mi že i5 i ramka 8GB se furt prodává v počítačích i za víc jak 20k, stačilo by např. vyměnit jen GPU? A když jo, musí se kvůli tomu vyměnit i základní deska? Atd.. no :) předem díky moc za odpovědi. Budget bych chtěl směrovat max do 10k, ale raději méně.

Super díky, takhle bych to viděl jako ideální upgrade, Apex Legends by to mělo v pohodě utáhnout ne? Jinak bylo by nějak nápomocný hodit sem screen např. vytížení komponentů třeba právě u Apexu nebo se to dá s jistotou takhle určit jen dle toho přiloženého screenu. Co třeba chlazení, bylo by třeba dokupovat nebo si GPU vystačí sama? Ještě poslední, nevím jak lehce zjistím zdroj jako u ostatních komponentů, ale aby i ten neměl problémy...

S tím výkonem to bude hra od hry ale zase použitelná do budoucna třeba.K GTX 560 a Athlon x 4 640 se taky psalo po forech že ta GPU nepojede na svoje max,po výměně za GTX 770 musím říct že to byl nesmysl protože výkon šel dost hore při hraní i když ta určitě nejede na svoje max,osobně bych jí klidně koupil k tomu CPU tu GTX1060 za ty prachy co za ní dá navíc by stejně asi vrazil do PSU k tý RX 570......

Taky sem psal na x let starý plečce od AMD a ne o dost výkonnějším Intelu....A potvrdil sem akorát to co i tady na poradně dost lidí říkalo že GTX560 nepojede na svoje max což byla jak je vidět kravina když s GTX770 se výkon zvednul o hodně hore....

Jakože chceš říct že ta GTX 1060 nepojede ani na Ryzenu na svoje max jo 3 1200 co je na tom ca stejně jako ten Intel jo,to si teda nemyslím.:-)

Myslím, že by měla stačit jen grafická karta nejlíp pro tebe asi RX 570. Nová 4GB tě bude stát 3600 Kč. Určitě nekupuj 1050ti jak jsem tady četl. Je to momentálně jedna z nejnevyhodnejsich karet na trhu. Jen by teda chtělo vědět co máš za ten zdroj ať to bude stačit.

Já jsem naopak koupil právě 1050Ti. Proč? Protože má velmi nízkou spotřebu. Pokud má momentálně HD7770, tak s 1050Ti nebude muset řešit zdroj. Pokud by musel kvůli RX570 kupovat i zdroj, tak by se mu to pěkně prodražilo a až tak výhodná koupě by to nebyla. Nehledě na větší nároky na chlazení (=hluk).

Negativní v čem? Pro mě je spotřeba PC komponent vcelku důležitý fakt, protože mám rád tichý PC a taky tu propálenou elektriku platím, takže nevidím důvod proti 1050Ti.
Opakuji - pokud koupíš žravější grafiku, budeš dost možná muset měnit i zdroj, takže dalších 1500 Kč navíc. Opravdu se ti to ještě jeví jako výhodnější koupě?

Cenově je to stejný (CZC), ale těch 100W navíc - sorry jako. To bych si raději připlatil za 1060. A pořád by nemusel kupovat zdroj.
A poté, co synovce postihla smrt nepříliš staré AMD grafiky, tak k nim už nemám důvěru je kupovat znovu. Bohužel to nebyl až tak ojedinělý jev, ale spíš příznak AMD.

Negativnim komentarum na GTX1050Ti taky nerozumim, nicmene pokud jsou hry prioritou, tak vykon te grafiky neni zrovna zazrak. Tobe to treba staci, ale jemu pokud chce hrat nejnovejsi tituly, to stacit nemusi.

Zdroj by navic mel vymenit kazdopadne, ma zivotnost za sebou.

GTX1050Ti je nejmene vykonna grafika, ktera pripada v uvahu, RX570 je vykonejsi ale i o dost zravejsi. Osobne, pokud na to ty penize ma, bych mu radil jit kvuli novym hram do GTX1060 pripadne RX580, sice bude muset take postupne ubirat detaily, ale je sance, ze s tim vydrzi nejdele.

Jsou zdroje, ktere ti davaji zaruku treba 10 let provozu, jsou zdroje, ktere davaji 7 let, 5 let. Nejmene po tu dobu to vydrzet musi, ale obvykle to vydrzi o nekolik let dele. Pak mas levne zdroje ala HEXA s klasickou 2letou zarukou a on ho ma v provozu 6 let! Teda zaruku fungovani predcil trojnasobne. Je to zrale na vymenu, obzvlast kdyz chce davat novou grafiku. Kdyz mu kvuli zdroji rupne stare PC, tak to maximalne zamzrzi, kdyz rupne PC s novou grafikou, tak to poradne nastve.

Jo je to dáno osazením atd,ale už sem to psal že 10 let starej Fortron Blue Storm II 500W (Teapo kondíky) uvnitř nic vyteklého kondíky Ok jako nový,ca 4 roky zpět táhnul GTX770 celkem žravou a jede dodnes jak má,záruka byla 2 roky.Teď používám taky dlouho Enermax MODU82+ 525W (záruka byla dva roky krapek novější než ten Futron) strach nemám že by něco odkouřil i když je taky starej jak...:-)

Vyjimky se najdou vzdycky, zrovna Blue Storm odchazely jak na bezicim pasu, ze se nasel jeden, kterej drzi leta, nedela pravidlo. Totez plati u jeho HEXA zdroje, muze vydrzet a nemusi. pri koupi nove komponenty do PC je lepsi ho vymenit, kdyz uz se ten PC stejne bude otevirat. Jak jiz jsem psal, u noveho zarizeni pripadne odpaleni zamrzi hodne.

Taky provozuju jeden pochybnej zdroj myslim od Coolermasteru leta, jenze ve starem PC, kde nad moznym odpalenim mavnu rukou.

No pak to je o tom jaký má ochrany a jesti něco odpálí nebo ne, PSU jsem viděl "hořet" 2,ale to byli totální shity a žádnej nic neodpálil jinýho než sám sebe,navícpřed odchodem naznačovali svůj konec.:-)

Bych to zas tak nehrotil jestli peníze má na novej ať klidně koupí novej,jestli má omezenej rozpočet dal bych pouze GPU ,PSU použitelnej je dál...(to co píšeš ano může nemusí ke kus od kusu,na Futron co mám dost lidí nadávalo,jenže taky dosti jede dodnes,v ofic recenzi hlavně řííkali že kondíky asi nevydržej asi,možná klika ale cpou je dodnes do PSU všichni)

Bud vymena grafiky nebo vymena grafiky a zdroje, jak uz tu psali. Uvidime, az das zdroj, ktery mas ted.

Co se tyka grafiky, tak GTX1060/6, RX570, RX580.

Klidne ta Asus GTX1060, kterou jsi tu odkazoval, prijde i jako dobra koupe.

Bottleneck ohledne procesoru je sice v nekterych hrach mozny, ale nic dramatickeho a u vetsiny her to bude vyvazene.

---

Edit: ZDROJ jednoznacne vymenit!

https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-500w/248573/produkt

https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/produkt

Velke vetsine her staci pro rozliseni fullHD 4GB VRAM, jsou hry, kde vyuzijes i 6GB a jsou hry, kde jsi rad, ze se vlezes do 8GB, zvlast mody do her muzou prinest pozadavek na vice videopameti. Je to teda jen o preferencich a hlavne financich, kolik jsi do toho ochoten narvat penez. Pomuzes si v kazdem pripade.

Ten hnůj je tvůj počítač? OMG, horší jsem viděl akorát po několika letech provozu ve fabrice.
Zapojit grafiku je ke zdroji je snadný, zapojíš tam ten konektor, kterej tam pasuje. To se snad nedá splést.
Pokud však ta tvoje bedna nemá vzadu 120 mm větrák, tak se ti bude s dost velkou pravděpodobností přehřívat, přece jen grafárna má 150 W. A pokud sis vybral model s malým chladičem, tak počítej, že to bude pěkně hlučný.

Tak já nevím, hraje to ne? :-D :"Ano, až tak moc by ji zpomalovala, procesor i RAM společně se základní deskou jsou zastaralé a nejsou dělány na takto výkonné grafické karty.
Kartu byste tam dal, jen by z 90% nefungovala a když už ano, tak by jste ji z 90% nevyužil, jelikož základní deska nemá potřebný řadič.
"