Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Firefox (Windows & Android version) - alternativa pluginu ActiveX pro IE

Dobrý den,

Potřebuji se připojit k zařízení D-Link DNR-2020-04P Network Video Recorder, k zobrazení kamer.

viz. 2834487-d-link-dnr-2020-04p-network-video-recorder-android-aplikace-pro-zobrazeni-kamer

Aplikace (doporučená výrobcem i jiné) jsou nepoužitelné, tak jsem chtěl použít přímo prohlížeč, jako ve Windows.

Bohužel, k zobrazení kamer se používá plugin ActiveX, který je pouze pro Internet Explorer, který na Android nikdy nevznikl. Navíc, na starších PC to ani v IE nejde spustit.

Už jsem napsal výrobci (zatím mi neodpověděl), ale poslední řešení, je použít Firefox, na který se přímo odkazuje chybová hláška, která se zobrazí např. v Opeře.

The browser you are using may have difficulty receiving images and video. If you experience any issues viewing this page, we suggest using Internet Explorer or Mozilla Firefox.

Ve Firefoxu (na Windows i Androidu), to tuhle chybu nezahlásí, ale pochopitelně se kamery nenačtou. Ale, dobré je, že verze na Android podporuje pluginy, takže řešení na Windows by mělo fungovat automaticky i na Android a obráceně.

Našel jsem, že mám použít rozšíření IE Tab, který otevře další záložku "jakoby" v IE. Toto rozšíření jsem však v firefox nenašel.

Pouze rozšíření, které novou záložku otevřou zvlášť v IE. Zkoušel jsem to i stáhnout zvlášť např z ie-tab-for-firefox, ale zahlásí to

Tenhle doplněk nemohl být nainstalován, protože je poškozený.

Nevíte, prosím Vás, co s tím? Nebo existuje alternative pro jiné prohlížeče.

Děkuji

Musel by sis nainstalovat Firefox ve verzi, kdy ještě to rozšíření fungovalo (určitě je to v nižších, než FF 56). Ovšem vzhledem k tomu, že Mozilla udělala všechno možné, aby ty staré addony zlikvidovala, tak ho asi těžko budeš shánět (určitě ne na webu s doplňky od Mozilly).

PS: Našel jsem IE Tab pro Chrome (jestli to funguje - nevím).

Jelikož sám Chrome (nejen Opera) hlásila chybu výše, tak mě to nenapadlo vyzkoušet. Navíc, dostal jsem požadavek to zprovoznit přímo ve Firefoxu.

Sice sám plugin chce ještě doinstalovat nějaký doplněk (název si teď nevzpomenu), ale funguje to respektive se to chová stejně jak v IE. Díky

Bohužel, tím jsme se dostali do začarovaného kruhu.

Pomocí Chromu lze sice vyřešit problém s nefunkčnosti na starších Windows. Pokud je problém způsoben používáním starší verze IE. Momentálně nemám možnost to vyzkoušet, ale snad to bude fungovat.

Jenže, na rozdíl od Firefoxu, žádná verze Chromu na Android nepodporuje pluginy, takže to řešení je na Android nepoužitelné.

Nebo se pletu a lze to nějak obejít?

No, přímo přes Chrome ne, ale hledal jsem to a našel tohle

install-chrome-extensions-android

Skutečně to funguje. Problém ale je, že když přepnu na zobrazení IE, tak se zobrazí plocha a uprostřed přihlašovací okno.

Na Windows je to v pohodě, ale na Androidu se zobrazí jenom část respektive jako by se vzhled vůbec nepřizpůsobil obrazovce mobilu a zobrazilo jenom to, co se tam vešlo. Jde tam sice vidět část přihlašovacího okna, ale nelze na kolonku kliknout a něco napsat.

Pochopitelně, že to IE nikdy neuměl, ale nevíte, prosím Vás, jak to obejít? Pokud by to šlo, vyřešil bych konečně tenhle nekonečný problém. Děkuji