Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Google Captcha mě nepustí

Mám problém na stránkách, kde je Google captcha (klikání na semafory a autobusy) - nikdy mě to nepustí - může klikat jak chci , třeba 10 sad. A jako bonus, když dám ikonu sluchátek (ověření přes čtení čísel ze zvuku) ,tak to rovnou píše "Z vašeho počítače nebo sítě jsou odesílány automatizované dotazy. Z důvodu ochrany uživatelů nelze požadavek okamžitě zpracovat. Další podrobnosti naleznete na ") Proč to nejde?
Cookies jsem povolil pro tuto stránku speciálně

Spustite internetový prehliadač v NÚDZOVOM režime a preverte, či problémy pretrvávajú. Ak vám to v núdzovom režime funguje správne, tak to spôsobuje niektoré rozšírenie internetového prehliadača. Navrhujem všetky rozšírenia vypnúť a postupne ich zapínať (povoľovať) až kým nezistíte, ktoré to spôsobuje.

Chvilku to trvá, někdy musím dát 3 kolečka.

jakože se musím u každé služby zkusit 3x po sobě přihlásit, než to projde? až takovou trpělivost nemám: když to nejde hned (jen ve velmi dobré náladě ještě na 2.pokus), nejde to vůbec.

v minulosti jsem cookies třetích stran blokoval a bral bych to částečně za bezpečnostní opatření, právě skrz změněného přihlašování google před 2-3 lety se to muselo zrušit.
google captcha s fotkami otravuje střídavě. mám dojem, že její spuštění vyhodnocuje script podle pohybu myši a rychlosti: důchodce projde, hysterický mladý muž bude mít problém.

Proto se snažím dávat test pomocí poslechu zvuku , kde to není tak otravné a také tam mohu si částečně vymýšlet ( například na spojení untrusted selection mohu dát odpověď foneticky podobné untested seduction - přece jim zdarma nebudu dělat amazon mechanického Turka) Dřív tam měli čtení čísel,tam to bylo přísnější, šla záměrně udělat asi jen jedna chyba z 10 číslic a to jen u podobných ( nine- one , five -eight)

Antikrámy nepoužívám, není potřeba, mám Linux v čisté instalaci Fedora, firefox, doplnky jen ublock origin, na síti je asi 5 PC (různé OS a lidi s různou úrovní chápání ochrany soukromí, takže si dovedu představit, že nejenže někdo nemá ublock origin, ale do chromu si natahá doplnky na kdejakou kravinu, kde u rozšíření je obtížné dělat bezpečnostní audit narodzíl od Userscriptů)

+ k ublock origin a blokování http requestů: A samozřejmě na dotčené stránce jsem google doménu v ublocku povolil, jinak google blokuji kompletně (blokuji 3rd party prvky všude, pak je méně starostí s blacklistováním) . reklamní domény blokuji bez vyjímky . Pomocí loggeru jsem se přesvědčil že dotčená stránka si stáhne, co potřebuje (gromě google hnojišť reklam: tagmanager, adsense, adservices)

Právě jsem psal - že cookies blokuji na google, ale nezměnilo se to ani když jsem na 1. dané stránce povolil cookies+3rd cookies a navíc i na google doména povolil cookies. Bohužel doplněk cookie controller nějak podělá správu cookies ve firefoxu, kdy ačkoli se tváří, že toho umí dost, položky na smazání cookies jsou zašedlá a integrovaná správa cookies v FF je znefunkčněna. Nicméně cookies fungují, když je povolím, to mám odzkoušené. > Možná že to nějak je zprasené v kombinaci s anonymním režimem, kde to i na Chromium je podělaná, že cookies některé cookies chtějí zůstávat. V tomto ohledu je jediný Safari vyjímka, která funguje jinak, že cookies jsou v anonymním okně oddělené pro každý tab.

Pokud chces pouzivat jakoukoli sluzbu od Google vcetne Captcha, absolutne nesmis blokovat 3rd party cookies a nesmis pouzivat v prohlizeci anonymni rezim, to je nutna podminka fungovani sluzeb od Google!
Samozrejme je tvoje pravo pouzivat ty funkce, ale pak se nemuzes divit, ze nefunguji Google sluzby. Taky mas pravo je nepouzivat.

Zajímavé. Je to nějaké teorie nebo zkušenost? Znamená to, že když odteď si spustím na novém nějakém čistém počítači z libovolné sítě prohlížeč s danou stránkou, tak mi to půjde? Nějak se tím snažím pochopit, proč to google dělá.
To jako autoři webů si neví, že je to takhle nespolehlivé a zavlečou si to na stránky?

A mimochodem google docs mi funguje v anonymním režim s blokací hnojišť (ale cookies vyžaduje)
dokonce je dobrý trik pro přístup k dokumentům přes klasické stažení ()

https://??.google.com/uc?export=download&id=@@@ (asi drive pro google drive)
https://docs.google.com/document/d/@@@/export?format=$$$  -- pro docs.google - nutné zvolit formát $$$ dle text/tabulka/atd-xlsx,odt, doc

Captcha mi funguje, jen víc otravuje.
Služby google mi fungují, protože se přihlašuju rovnou na google služby a ty používají své cookies.

Jen jsem zasekl tipec všem těm Google a FB cookies, které se ukládaly v rámci každého webu, kde byl Google Adsense nebo analytics a FB button atd...

Google sluzby (prihlaseni ke google uctu) vyzaduji povolene cookies 3 stran, nekdo mi to tu onehdy psal, kdyz jsem se divil, proc mi najednou nejde se prihlasit. Zapnul jsem si totiz blokovani cookies tretich stran. Nedalo mi to a nasel jsem to opravdu v podminkach na Googlu, takze neni mozne, aby to fungovalo s blokovanim. To same s anonymnim rezimem.

Captcha se mi se zakazanyma cookies klidne nenacte vubec, ale tam teda nevim, jestli to je chyba nebo vlastnost.

Sorry, ale tomu neverim. Ja kdyz se prihlasim do Google uctu (gmail, drive, play) a zablokuju 3rd cookies, jak prohlizec Opera, tak Vivaldi, tak jsem tu vetu ted nejak nezkombinoval, protoze se zablokovanyma 3rd cookies me Google chcipne okamzite po prihlaseni - prazdna bila stranka. Staci povolit 3rd cookies a najednou vse funguje ok.

Ten dotaz, co jsem tady daval snad najdu, je tam prave myslim i odkaz, ze je to tak aspon podle Google spravne, bez 3rd cookies to opravdu fungovat nema. (Reklamu blokuju taky, ale pro ucely testu jsem ji zkousel povolit, ale to zadnou zmenu neprineslo.)

To se mi také stává. Zásadně ale používám modifikovanou šablonu pro hledání jako google.com/search?q={...} (přibližně), bez těch všelijakách dalších polí, aby tam neukapávaly šmírovací informace, bez cookies a s userscriptem na prevenci přepisování na google.com/url?sa=originální_url . Občas se to stane, když hledám podobná spojení v sledu za sebou (například měním jen 1 slovo z 4 nebo číslici). Blbé je, že to nefunguje na jiných PC, když se google zamračí.

Dobrý tip je si nastavit jiný user agent, kde je to dle mě přehlednější pro desktopy na ležato, kde je v levém sloupci nabídka, kde je vše na 1 kliknutí, a nemusím jak nagor pro změnu jazyka 3x klikat jako

na jiném NTB v anonymnim chromiu v stejné síti to funguje - takže síť je z toho venku. Takže zbývá zjistit, kde je problém v prohlížeči: také tam ublockem blokuji přísně všechny hnoje. Asi bude nějaký detail v cookies.

Mám takový nedobytný pocit, že chromium kašle na nastavení 3rd cookie blokování, když je v anonymním režimu... To aby se z toho jeden podělal, najít browser, který bude umět nastavit soukromí a uměl doplnky a nežral RAM. : v chromiu při 50 tabech zaplní RAM a systém swapuje na SSD, kdežto ve FF s 80 taby pohých 5.7GB Ram je plných..

Mám Fedora a prohlížeč SeaMonkey (není ideální, neumí na samostatné karty mutitásking jako Chrome), cookies třetích stran zakázán. K účtu Google se v pohodě přihlásím, tam mi to Captcha necpalo pod nos (zatím) nikdy. Zato při normálním hledáním strejdou (i bez přihlášení) to čas od času tu kravinu se semafory, výlohami, auty... na mne chce a bez toho se nehnu. To mne dokonale rozběsní, když něco potřebuju rychle najít a pět lidí (obchodních partnerů) na to čeká a musím se babrat s těmi obrázky, zabere tak pátý pokus - a co pokus, to ho zasypu štědrou dávkou strašlivě neslušných nadávek. Myslím si, že pitomci v Gůůůůůůglu nevědí, že Češi jsou chudí a na jednu veřejnou IP jede skoro 500 lidí z celé obce. Takže usuzuji, že Gůůůgl začne vyhrožovat, když je větší provoz na něj z celé obce, ale s tím se nedá nic dělat. Stížnost u Google byla bez odpovědi...

Pozor duck duck go má také nejen přepisovací, ale také i šmírovací skripty, kdy bonzuje klikání nebo chce načítat reklamy, je třeba zakázat pár domén, pak pár URL a také případně inline javascript proti přepisováné odkazů.

A Paradoxně mi nikdy na google stránkách (hledání jedině používám) nikdy captcha nevyskočila. Pouze na stránkách třetích stran (registrace na portál, přidání komentáře k článku)