Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router na velku vzdialenosť

Prosim poradte nejaky wifi router ktory dosiahne velku vzdialenosť.
Bratranec ma asi tento ASUS RT-N10 a jeho wifi sa da chytit aj na luke 300m vzdusnou ciarou od jeho domu. Zrejme nema ani ziadnu externu antenu. Neviem ako je to mozne ci je taky silny ale chcel by som rovnaku wifi.
Mam kupit tento isty? Bude taky silny? Cenovo som ho nasiel 35e co je prijatelne.
Alebo doporucujete ine riesenie?
Ďakujem

ale chcel by som rovnaku wifi

může mít štěstí na umístění routeru v baráku zrovna tím směrem na louku, může mít zeď starého baráku z hliněných nepálených cihel nebo novou dřevostavbu, ...

chceš jenom vysílat wifi kamsi na louku, nebo chceš mít wifi kolem celého baráku bez ohledu na počet zdí uvnitř, nebo si chcete jen poměřovat pindíky komu to dosáhne dál?
chtělo by to trochy se rozepsat, k čemu to má být dobré.

Na tej luke mam chatu a chalupy mame kusok od seba. Cize vzdialenosť potrebujem rovnaku nemusi byt vacsia - ziadne porovnavanie.
Strechu ma skridlovu a router ma pod nou - ziadne steny. Ja mam plechovu router by som tiez dal pod strechu aby bol signal co najlepsi.
Ďakujem.

jestli jsem to pochopil:
1) mluvíš o routeru, ten by měl pokrývat hlavně chalupu.
2) pak máš kus od ní na louce chatu: pro vysílání směrem k ní použít druhé ap (access point).
buď pohledat ve skříni starý router klidně pro bývalou normu 11g, zapojením bez wan vstupu z něj udělat ap. nebo si něco takového s odnímatelnou anténou dokoupit. místo původní krátké tyčky pak dát nejlevnější panelovou, ta se dobře vytahuje ven před okno.

ale počítat s tím, že potáhneš lan kabely kdesi na půdu za routerem, tomu ohulíš výstupní výkon a delší antény, ať pokryje původní barák a přes plechovou střechu ještě vzdálenou chatu a půl okolí, to je špatný nápad.

Nie nechapeme sa. Doma z mojho routra vytiahnem kabel do toho asus wifi routra alebo ineho ktory doporucite na tu velku vzdialenost. Nemu to byt AP sni nic podobne. Moze to byt nezavisla wifi siet ale musi tam v pohode dosiahnuť. Tu plechovu strechu riesit nemusime - viem ho umiestnit aj inde.

neexistuje "router na velkou vzdalenost", plati urcite normy o vysilacim vykonu, a ty defaultni antenky u routru jsou vsechny +/- stejne. Existuje jedine "antena na velkou vzdalenost". Bratranec mel jen stesti na umistneni, ze okoli odrazelo signal tam kde bylo potreba = ekvivalent te anteny. Potrebujete v podstate libovolny router s odpojitelnou antenou, a antenu s vyssim ziskem - smerovou nebo sektorovou, kterou tam misto puvodniho vsesmeroveho "pendreku" pripojite. A je to samozrejme reseni ktere ma smysl hlavne pro "volny prostor" - musi na sebe zarizeni vzajemne "videt".

Ono treba riesit obidve strany, nielen jednu. Tie čipy sa dost odlisuju a niektore obsahuju dodadocne technologie, ktore vylepsuju dosah. Ake technologie ten-ktory čip obsahuje nieje mozne zistit v e-shope. Je potrebne dost dlho patrat a hlavne je potrebne sa v tom vyznat. Bez toho mozes ist na to len stylom pokus-omyl. Kupis jeden a ked nebude vyhovovat kupis dalsi a dalsi a dalsi a tak stale dokola.

11n na 2.4 GHz chodi udajne na luke do vzdialenosti 720m na tie pidi anteny.
Musis mat dva rovnake kusy v rovnakej vyske, rovnako nastavene a nesmie existovat rusenie. Bohuzial takto to chodi len na luke. V byte z toho horko tazko vytiahnes 15m.

V pásmu 2,4GHz je výkon omezen na 100mW, takže neexistuje žádný "silnější" router.
Víc antén umožní přenos vyšší rychlostí u verzí, které vyšší rychlost podporují (n), ale nezvyší se tím nijak výkon ani dosah.

Já bych ti doporučil https://www.alza.cz/ubnt-airgrid-m5-23dbi-d188561.htm nasměrovat ze střechy nebo venku za oknem přímo na chatu a mělo by to být ok. Dát do režimu AP.
Jen je otázka, jestli tvůj mobil zvládá 5GHz nebo jen 2,4GHz. Potom bych vzal asi tohle https://www.alza.cz/tp-link-cpe220-d4399946.htm

Edit: Možná to špatně chápu, ale proč nechceš udělat přístupový bod, který bude směřovat na tu chatu, když tam tu WIFI chceš?

Tak som si nasiel cas a kupil som doporuceny TP-LINK CPE220 avsak nie je to dostačujúce. Mozno ho treba len spravne nastavit. Nastavil som len heslo a heslo na wifi. Predvolene zostal nastaveny mod AP. Ako mam postupovat ked chcem wifi dostat na vacsiu vzdialenost?
Velmi pekne dakujem za pomoc.

//podla foto to mam nastavene zmenil som len jeden parameter dole v advanced "distance settings" predvolene bola 0 dal som na 200 ale ziadny rozdiel. Stále 1 palicka ukazuje na wifi na mobile v tej istej vzdialenosti.
Ktoré parametre msm este a ako konkretne pomenit? Velmi pekne dskujem.

dostat z tohoto tplinku maximum.

to máš vysílání jen jedním směrem, ale takto pc protokoly nefungují, potřebuješ taky odpovědi zpět. psal ti to už kiloviktor.
když se ptám, jak z té chalupy 300m daleko vysíláš zpět k tplinku, tak mlčíš.

Nie je na chate elektrina chcem tam mat wifi len obcas na mobile pustit radio a pod..

teoreticky si tam dej solární panel, ať ti dobíjí baterku na provozování nějakého ap když tam jsi.
nebo si tam v batohu tahej "bt reproduktor" s powerbankou.
jinak bez elektřiny na nějaký přenos dat přes wifi zapomeň.

to by bylo pro spojení asi ideální, ten na vzdálené chatě by se jen nastavil na režim client. z něho pak vede lan připojení, čili tvému mobilu to nijak nepomůže.

na tom ap máš věci co ti zhoršují spojení:
- když už jsi zvolil wpa(psk), dal bych šifrování tkip.
- na čísle kanálu venku moc nezáleží, jen by se nemusel překrývat s tím bratrancem. kontrola v mobilu
- šírku kanálu bych spíš nechal napevno 20mhz, ale to uvidíš až s protikusem, jak se jim bude dařit.
- mód tam máš 11bgn, omezil bych to na 11n nebo pomalejší 11g, co bude stabilní.

Velmi pekne dakujem za pomoc s nastavenim. Bohuzial je to takmer to iste.. prakticky nebadatelny rozdiel - signal tak slaby ze pise internet nemusi byt dostupny. A 300m bol dost zly odhad je to max. 120m. Nie je medzi tp linkom a mobilom ziadna prekazka = signal 1 palicka velmi zly internet, 2 miesto- je medzi nimi spica susedovho humna (skridla) internet 1 palicka nedostupny prip. Bez wifi uplne.
Da sa tp link este nejako upravit alebo je nejaky lepsi router?
Ďakujem moc krat za pomoc.

So vsesmerovymi antenami to uz lepsie nebude. Antena mobilu drzaneho v ruke ma zaporny zisk, pretoze ta ruka tieni vyzarovanie signalu. wifi cez vodu nefunguje dobre. Ludske telo je z 80-tich percent z vody. Vsesmerove anteny nachytaju vela okoliteho rusenia, ktore moze byt tak silne, ze to nepojde ani ked to bude mat 2 palicky signalu. Pe obmedzenie rusenia sa pouzivaju smerove anteny, tie ale na mobil nepripevnis, takze to chce naozaj uplne ine riesenie.
Ak by si chcel experimentovat s wifi na velke vzdialenosti, tak sa mozes inspirovat tu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Long-range_Wi-Fi
Talianom to ide az na 304 km! Popremyslaj preco im to na taku vzdialenost funguje a tebe to nefunguje ani na 100m.