Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router WL-500

Potreboval by som poradiť s nastavením routra Asus WL-500. Mám veľký problém spojazdniť LAN sieť na tom routri.
Internet mám cez WIFI pripojenú do WAN a dva počítače cez LAN a jeden notebook cez WIFI routra.
Som v sieťových odvetviach nie veľmi zdatný a tak tu je každá rada drahá. Nedostanem sa ani na tlačiareň v routri ani na USB disk.
Vďaka za každú radu.

a co má jako mít router s tvými Windows, resp. s tím, že si neumíš nastavit sdílení v síti?

Jak už jsem psal, je potřeba si nastavit Windows, to za tebe žádný router neudělá. Nejlepší praxe pro sdílení souborů je nastavit stejné pracovní skupiny, nastavit na obou PC stejné uživatele a hesla, nasdílet na obou PC alespoň jeden share a uvidíš jak to "samo" pojede.

Tak ešte raz napíšem.
Po preinštalovaní staršieho PC (jdeného z dvoch v sieti) sa sieť sprístupnila. A čo je najzaujímavejšie, na oboch PC. I na tom nepreinštalovanom.
Zasa jedna "záhadná záhada" na PC.

Zatiaľ všetko ide až na ten USB disk. ten musím ešte nastaviť.