Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Selhání paměťové karty: lze z ní jenom číst

Dobrý den, dnes jsem zpozoroval fatální chybu paměťové karty microSD (nelze na ni zapisovat), chtěl bych poradit, jak jí vzkřísit. Zkoušel jsem nadbytečně mnoho způsobů a zařízení, aby nebylo pochyb například o vadné čtečce, redukci, OS atd...

Popis: (zjištění):
paměťová karta v zařízeních (fotoaparáty: odemkněte kartu pro zápis) i ve windows hlásí jen pro čtení (nelze mazat). to samé v telefonu. Ve správci oddílů je rovnou uvedeno Jen pro čtení. Z těch pár fotek, které na ní předtím byly, jsou všechna perfektně čitelná. Je to 32GB karta a momentálně (před událostí) je na ní 35 MB dat. Viz dále odstavec historie.

Co jsem zkoušel: (pro diagnostiku nebo nápravu):
-prohlédnout, zda není ťuklá
-prohlédnout piny, očistit piny očistit piny. při použití v SD zařízeních 3 různé redukce. Dále jsem zkoušel interní i externí microSD čtečku.
-Windows: formátovat - po OK - Disk je chráněn proti zápisu
-diskpart:

diskpart
select disk 1
DISKPART> attribu  disk clear readonly
Disk attributes cleared successfully.
 ... disk se připojí a odpojí, ale pořád read only, nic se nestane

DISKPART> clean
DiskPart has encountered an error: Žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O.
See the System Event Log for more information. (tam je kulový), to si Ballmer  akorát děla prču

Historie:
karta mi fungovala bez problému 3 roky. Byl to high end Transcent s rychlostí zápisu 85 MB/s. 32GB. Několikrát jsem ji dřív zapsal a přečetl celou téměř celou, když jsem točil delší epizody, takže to také není problém. Naposledy jsem ji formátoval před měsícem, natočil naní 30MB video a pak asi 15 dní nic nedělal, byla v kameře vypnuté v klidu.

Dotazy:
co s kartou udělat, aby se rozběhla? existují nějaké programy typu low level format nebo pro flashování controlleru flash disků, co by fungovalo s microSD kartami? Nebo nějaký impuls pro inicializaci?
Co se s kartou stalo ? Proč tak náhle?
Napadá mě:
sama od sebe přestala fungovat, když se s ní níc nedělalo když nebyla zapojená
- mohla ji zničit kamera?
- mohl do ní uhodit elektrický výboj
- mohlo ji zničit nějaké náhlé odpojení když byla připojená?
- utrpěla mechanické poškození, které není vidět?

PS: zkoušel jsem ji i v kameře, kde se chová odlišně, ale nechtěl jsem tím zamotávat dotaz, tak to píšu jako poznámku pod čarou.
V kameře vykazuje jiné chování. Tváří se naprosto normálně, dokonce i když dám nahrávání videa, tváří se, že záznam probíhá (i delší dobu, 3 minuty= 150MB dat) , dokonce i korektně skončí, jen při prohlížení to u nových videí a fotek ukazuje Chyba náhledu, když nějaký z uložených záznamů "smažu" (tváří se OK, není tam už). Po vypnutí a zapnutí tam jsou ale furt ty samé fotky. Stejně tak i když v kameře dám formátování karty , předstírá to, že to jede OK, klidně pak fotím, ale zase po zapnutí tam jsou původní obrázeky.

Prostě je po ní … foťák za to nemůže (jen tlumočí). Když je v záruce, reklamuj. Ty buňky asi mají jen malý počet přepisů ??? Mohla utrpět nějaký nenápadný "úraz".

Křísit nemá cenu, ty bys pak na to nafotil zajímavou dovolenou ???

Kupoval jsem ji na inzerát. Naštěstí jsem našel e-mail, na prodejce, provedu výslech. Mimochodem existuje kontakt(telefon) na Transcend v čr?

Křísit ji chci jen z hlediska obnovení funkčnosti zápisu. Co se týče čtení, je vše OK