Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční monitor

Dobrý den chtěl bych se zeptat zapnu PC a na na monitoru se mi objeví černá obrazovka No signal. Check signal cable. Všechy kabely jsou zapojené tak nechápu kde je chyba, Poradí mi někdo. PC je ještě v záruce. Děkuji

A máš kabel připojenej na grafickou kartu? Grafická karta je obvykle dole, na vrchu jsou sériové porty které mají někdy stejný zásuvky jako na grafické kartě. Když to na ně zapojíš tak ti samo sebou nemůže jít do monitoru žádný signál.

Ak mas vedla serioveho portu zasuvku DVI, tak mas vedla serioveho portu graficku kartu (napr. integrovanu na zakl.doske). DVI nie je ziaden seriovy port ale zasuvka pre monitor.

P.S. spravne si podtkol to, ze dotazovatel by si mal skontrolovat ze kolko ma konektorov pre monitor (ci nema nahodou onboard grafiku) a strcit monitor do momentalne aktivneho vystupu (ak ma clovek onboard grafiku a aj grafiku v PCIe slote, tak sa to da zvycajne nastavit v BIOSe, resp. automaticky je aktivna ta v PCIe slote)

Jestliže je na monitoru napsáno No signal, bude monitor funkční- hlásí, že do něj nepřichází žádný signál z PC. Pokud se při spuštění ozývá z PC přerušovaný tón ( BEEP code ), podle počtu a délky dónů se dá většinou zjistit v čem je problém. Tipnul bych si na uvolněnou grafickou kartu. Zkusil bych kartu vytáhnout a znovu zasunout. Dej pozor, na konci slotu bývá pojistka. Pokud to nepomůže, zkusil bych si půjčit jinou grafickou kartu.