Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vymazani PC a instalece noveho Windowsu

Ahojky mam mega problem s PC , tak uvidim jestli mi dokazete poradit
ale verte ze jsem z toho zoufala. pokusim se opravdu polopaticky vysvetlit o co jde.

skoncil nam Windows XP takze jsme poctive zakoupili novy a chceme jej instalovat na stare PC jenze....po zapnuti PC zacne klasicke prihlasovani do Windowsu a dojde do modre obrazovky s napisem Vitejte ... a dal uz nic jsme na mrtvem bode, dal to nejde, takze jeste nez se zaneme prihlasovat do Wind. pres F12 se dostaneme do PC menu na cerne obrazovce do BOOT DEVICE MENU v tomto si sipkami sjedu na IDE CD-ROM Device jenze to je vse kdyz na to kliknu objevi se mi cituji: strike F1 to retry boot , F2 for setup utility a nic vic, takze davam F2 a jsem v jakesi sede zone kde je pouze nastaveni casu, datumu, nejaky primary drive Secondary drive atd. nic z toho nenabizi co by se jen trosku hodilo pro vymazani celyho PC a naisntalovani noveho Windowsu
Takze jsme v koncich. Napada vas v cem je asi problem?? jestli vite jak a co s tim poslete mi odpoved prosim na mejlik sarka76@volny.cz
dekuji.

Skusala si to "7. Boot to Utility Prtition"? Nie je tam nejake recovery? Ak tam bude nejake recovery a pouzijes to tak nebudes musiet instalovat ziadne ovladace, vyrobca to uz predinstaloval. Plati samozrejme len ak to recovery tam este je (ak to niekto predtym nezrusil).

Tak zo toho nic, recovery tam neni, smola.

Budes potrebovat stiahnut a nainstalovat tie ovladace, najprv si poriadne pozri na tom PC niekde na nom musi byt napisany presny typ, Dell nejake pismena a cisla. Podla toho potom na strankach dell najdes ovladace, stiahnes, nejak ich budes musiet dostat na to PC (napr. kupit USB stick za 100Kcs) a na tom Dell PC ich potom nainstalovat.

Nie.

urcite mas "Dell OptiPlex GX260"?

tahas:
1. ovladac pre chipset (sekcia chipset)

2. sekcia video - tahas len to u coho je napisane slovo "driver". problem je ze to tam je pre 3 rozne videokarty a nevies ktoru z nich mas v tvojom PC (da sa zistit programom everest home), ale kasli na zistovania, v sekcii video skus najprv ten "intel driver" z 26.7.2006 - ten je novsi. A pozeraj sa do: pravy klik na tento pocitac - spravovat - spravca zariadeni ze u coho mas este zlte vykricniky. Ak tam stale budes mat vykricnik u nejakeho video adaptera tak nainstalit aj "ATI driver", ten novsi (podla datumu).

3. sietova karta (sekcia sít), tam je toho zas pre vsetky prdele. zaujima ta len to u coho je napisane slovo driver. Stiahni aj "intel driver" (ten novsi), aj "3com driver" a nainstaluj obe.

4. sekcia Audio - analog devices driver.

To by malo byt vsetko, myslim ze nic viac nepotrebujes.

P.S. potom si este nastav v pravy klik na plochu - vlastnosti ze aku chces mat plochu (pozadie a blbinky, mozes nastavit aj styl - windows klasicky potom to nebude omalovanka), a hlavne na poslednej zalozke nastavit nejake normalne rozlisenie, podla toho aky mas monitor. Ak nevies tak sa pozries na monitore ze co je na nom napisane (znacka/typ) a najdes si na www.google.com ze ake ma rozlisenie.

A Windows treba zvycajne aktivovat (vyskakuje ti vpravo dole bublina ze aktivovat?).

Az nainstalujes siet a ineternet na tom PC, tak sa to pokus aktivovat (kliknes na bublinu). Ak neprejde aktivacia cez internet tak bude treba tam kliknut ze aktivovat telefonicky a v telefone tvrdit co ja viem ze ten Win bol furt pre ten PC a ze sa len pokazila zakl.doska a bola menena apod :-D. Ak to nezaktivujes tak o 30dni nemas Windows.
Nabuduce Windows sa nekupuje odruky, je to zakazane v EULA. K tvojmu dell PC by si mozno priamo od Dell mohla zohnat oficialne recovery CD, bolo by to potom 100% legalne a mozno aj lacnejsie jak aukro a nemusela by si sa drbat s ovladacmi.

Na tom PC jsem se dokazala prihlasit na internet a tu aktualizaci uz jsem udelala vcera.
Me tu prave rekly ze uz Windows nesezenu ,ze uz jen Vistu. :-( Tak ja se jdu prepojit na ten velky PC a zkusim to vsecko stahnout a snad to pujde.

ked to zaktivujes cez internet, tak ze prestane vyskakovat ta bublina ze "mate 30dni do aktivacie"

... a tady zjistí, že ta Wokna už před ní někdo aktivoval NEBO že jsou to vyblokované OEM číslo nějakého velkého výrobce...

Pro tazatelku: na aukru se windows nenakupují! Je to mimochodem nelegální.

Dobry den ,vsem kteri mi tu dva dny radili a pomohli s mym problemem.
Vsem vam chci moc a moc podekovat, hlavne panu MM za jeho trpelivost a cenne rady.
Pocitac uz mam v poradku , vse funguje a vypada tak jako driv. Jeste jednou dekuji za ochotu a tuto poradnu si ukladám do oblibenych polozek. ;-)
Mejte se hezke a preji vam pekne leto. :-)

doufam ze uz nikdy nebudu muset Windows instalovat, nevedela jsem kde si ho mam koupit proto to Aukro, jsem mimo CR ,takze to mam vse malicko slozitejsi a tady uz maji jen Vistu.
Ahojky