Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Než vložíte dotaz... námět

Ahoj poradno, mám námět k diskusi..

Nestálo by za úvahu vložit nad formulář s dotazem nějaký quasi-povinný dotazník (OS, údaje o HW - co kdo ví dle technické zdatnosti, proto to "quasi-povinný").
Všiml jsem si, že spoustu tazatelů "Než položíte dotaz" zřejmě nečte/nevšimne si/nepovažuje za důležité...
Minimálně Karel by si ušetřil klávesnici :-D

Je mi jasné, že to není samospasitelný.. Spíš to dávám jako námět pro další iteraci.
Nebo alespoň zaškrtávací tlačítko "Ano, četl jsem než položíte dotaz", bez kterého by nešel vložit.
Prostě mě mrzí, že se tu často plýtvá časem a energií lidí ochotných zdarma poradit. Velice často je prvních pár reakcí zaměřeno na získávání základních informací (které tazatel často zjevně ví).

Nucený dotazník byl mnohokráte propírán, ale nakonec se to většinou zamítlo - ono by to mohlo dost lidí odradit, když by museli někam něco zadávat (spousta lidí nemá rádo, když je někdo do něčeho nutí). Navíc u spousty dotazů je konfigurace zbytečnost, třeba u programování.

Resilo se to. Nebylo by to prilis stastne. Nekteri respondenti maji problem uz s formulovanim dotazu; chtit po nich jeste vyplnovat (dle jejich meritka "odborny dotaznik") by se jiste s kladnou odezvou nesetkalo. Takovy reznik/kloboucnik/hrobar (nic proti reznikum/kloboucnikum/hrobarum!!!) jiste nespatruje nic pozitivniho na nutnosti vlastnictvi vedomosti o svem PC/systemu. Chce radu na svuj problem. Popise-li zavadu blbe, vzdy je moznost "dozeptani se" (ano, vim, ze mnohdy s ironickym nadechem, ale to uz je jina kapitola). Nechejme to tak.

co mi pije krev jsou jednoslovné dotazy, to je naprostá demence. v náhledu se pak objeví jen: "dobrý den, potřeboval bych poradit ..."

s přínosem dotazníku si nejsem jist, fůra lidí má softwarový problém a vypisuje hw konfiguraci, stejně jako dotaz na chování nějakého softu zařazují do kategorie hardware a opačně.

jak píše navrchu marek, co by bylo skoro vždy užitečné, nějaké doporučení uvést verzi operačního systému (chápu že je hodně uživatelů kteří ani netuší o co jde). někdy zas os není důležitý, ale pomůže to. jen bych nedával zaškrtávací pole.

Když sem přijde někdo poprvé, je jedno, jestli je to vlevo či vpravo. Když se někdo ptá třeba jednou za dva měsíce, je to také jedno. Když se někdo ptá často, časem se to naučí, nebo se ptát umí.
Docela tu trošku ubyly jednoslovné názvy vláken ve stylu "prosba", zato se roztrhnul pytel s názvy, které jsou jména programů a nic víc (Word, Excel, Corel...).
Vidím v tom pokrok. Ještě třicet let (pokud se toho dožijeme) a bude tak rychlý net, že se sem budou vkládat videodotazy se sejmutým obrazem z monitoru. To bude žůžo.