Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Než vložíte dotaz... námět

Ahoj poradno, mám námět k diskusi..

Nestálo by za úvahu vložit nad formulář s dotazem nějaký quasi-povinný dotazník (OS, údaje o HW - co kdo ví dle technické zdatnosti, proto to "quasi-povinný").
Všiml jsem si, že spoustu tazatelů "Než položíte dotaz" zřejmě nečte/nevšimne si/nepovažuje za důležité...
Minimálně Karel by si ušetřil klávesnici :-D

co mi pije krev jsou jednoslovné dotazy, to je naprostá demence. v náhledu se pak objeví jen: "dobrý den, potřeboval bych poradit ..."

s přínosem dotazníku si nejsem jist, fůra lidí má softwarový problém a vypisuje hw konfiguraci, stejně jako dotaz na chování nějakého softu zařazují do kategorie hardware a opačně.

jak píše navrchu marek, co by bylo skoro vždy užitečné, nějaké doporučení uvést verzi operačního systému (chápu že je hodně uživatelů kteří ani netuší o co jde). někdy zas os není důležitý, ale pomůže to. jen bych nedával zaškrtávací pole.

Když sem přijde někdo poprvé, je jedno, jestli je to vlevo či vpravo. Když se někdo ptá třeba jednou za dva měsíce, je to také jedno. Když se někdo ptá často, časem se to naučí, nebo se ptát umí.
Docela tu trošku ubyly jednoslovné názvy vláken ve stylu "prosba", zato se roztrhnul pytel s názvy, které jsou jména programů a nic víc (Word, Excel, Corel...).
Vidím v tom pokrok. Ještě třicet let (pokud se toho dožijeme) a bude tak rychlý net, že se sem budou vkládat videodotazy se sejmutým obrazem z monitoru. To bude žůžo.