Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení 3 PC

Ahoj,
potřeboval bych trošku pomoct :-)
Mám 3 PC, které potřebuji propojovat spíše příležitostně na hraní gamesek.
Stačí, když koupím switch nebo musím mět router?

Díky

jj supr..jak říkám..jde jen o gamesky.. propojení 2 pc zvládám, router mám taky, ale nechci se do toho moc drbat..abych to každej den musel měnit.

Jinak se zeptám.. ten switch má taky jeden vstup a několik výstupů? Jakým způsobem to pak zapojit? Když si nastavím ip 192.168.0.1až3, propojím všechny pc kříženým kabelem, tak by to mělo šlapat? Nebo se musí přořazovat nějaký adresy?

Pokud mas router, neni v tom routeru vstup pro dalsi PC? Pak by stacilo je jen pripojit...

Switche starsi mely primo vstup pro nadrizeny switch (mel jen otocene draty, abys nepotreboval krizeny kabel), popr. prepinac, kterym jsi jeden vstup krizil + vstupy pro PC.
Moderni switche to nemaji, takze je to mala krabicka s prislusnym poctem portu (vstupu).
Krizene kabely nepotrebujes, switche uz umi automatickou detekci normalniho/nekrizeneho kabelu, navic do switche se C zapojuji normalnim ne krizenym kabelem.

Swich neresi zadne IP adresy. Pokud mas router s DHCP serverem, muzes to udelat tak, ze za router zapojis switch a do nej pripojis vsechna PC. Pak router zajisti adresovani a vsechna PC budou mit i pristup k internetu.
Jinak si samozrejme muzes nastavit IP adresy natvrdo, jak jsi psal.

tak to není složitý..nicméně můj router má stejně jen jeden vstup, takže switch stejně koupit musím. Každopádně dík za radu, moc si mi pomohl. V těch "switchech:-x" je nějakej speciální rozdíl, nebo se může držet jen počtem portů...?

nejlevnější 5portový krám stačí, pro tvoje 3pc + 1 vstup, zbývá 1x rezerva

u těchto hraček se některým výrobcům stávalo, že napájecí adaptér 8-portového switche neutáhl všechny obsazené konektory, ale dopředu těžko odhadnout ve kterém případě můžeš mít smůlu. dá se vyměnit zdroj, ale je to za stejnou cenu jako původní adaptér+switch.