Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Outlook 2010 neodosiela maily

Dnes som riesil pod dna problemy u zakaznicky s Outlookom 2010. Najprv zamrzal...tak som skusil vypnut synchronizaciu hned po starte, potom raz siel raz nie. Tak som si pozrel pst, boli tam 4, jedno je lokalne starsie maily, 3 su konta. Najvacsie konto malo 50GB, aj ked na servri uz bola posta len 13GB.
Takze som premenoval to 50GB pst a nechal vytvorit Outlook nove...zosynchronizoval maily a nove pst malo 9GB. Vsetko slo, uz nemrzol, ale o o hodinu volala zakaznicka, ze jej nodchadzaju maily.
Outlook mail odoslal...po chvilke vpravo dole hodil chybu, ze nema pristup k datovemu suboru. Ostatne dve konta sli ok.
Skontroloval som pristupove prava, boli ok, navyse dorucenu postu ukazoval ok, takze som to nechapal. Skusil som vratit stare pst, ale tam rovnaka hlaska. Nema pristup k datovemu suboru. Restart nepomohol.
Skusil som rovnake konta na Thunderbirde, tam bezali ok.
Zaujimave je, ze rovnako sa spraval aj druhy nb s rovnakymi kontami zrazu, co mi uz vobec nedava zmysel (tam malopst 19GB, bolo to robene asi pol roka dozadu).

Ano, neodesílá, protože nemá původní PSTčko.

https://www.msoutlook.info/question/86

Pokud jsi to už udělal, v nastavení účtu musíš změnit a "nalistovat soubor" nového výchozího PST pro daný účet - pokud se tedy nejedná o účet pro Exchange, který PST používá pouze pro archivaci a samotný online Exchange účet je v OST souboru.

https://www.slipstick.com/outlook/config/to-move-an-outlook-personal-folders-pst-file/

To nesedi lebo...
1. Na starom nb som premenoval povodne pst a pri starte si oUtlook vytvoril nove pst (resp az dva...*.pst a *(2).pst (povodne pst som premenoval na *1.pst. Na tomto pc Outlook odmietal poslat mail neskor uz aj z novovytvoreneho aj zo starehp pst, ked som ho zase premenoval spat.
2. Na druhom pc som nerobil nic a napriek tomu sa tam zjavila rovnaka chyba.

Nejedna sa (nastastie) u Exchange ucet, bezi tam Postfix.

Tak znovu: pokud se "doručovací" PST jmenuje nyní jinak, bude to dělat přesně tyhle chyby při odesílání. Tys změnil nastavení pro příchozí poštu, ale odchozí nikoli. A proto to nefunguje. Návod na opravu máš ve druhém linku výše.

Mně osobně Outlook bez Exchange připadne k ničemu.

edit: podstatný krok je zde:
[change-folder-575x470.png]

Ja tam change folder ikonu nemam, aj ked v kazdom navode co som videl bola uvadzana, takze cestu k pst zmenit takto neviem.
Bol som v tom, ze Outlook si informacie o konte uklada do pst, robi jedno pst tak nechapem preco zrazu rozdelujes pst na dorucovacie a odosielacie. Ked predsa migrujes tak tiez exportujes len jedno pstecko, kde je ulozene vsetko nie?
V podstate budem rad ak pani sefova prejde trvalo na Thunderbird, mne Outlook robi(l) u zakaznika problemy odjakziva, ale zaujimam sa o to z principu.