Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vychozi brana neni dostupna jakmile zapnu hru nebo se divam na film

Dobry den,

Mam problem ze vzdy jak nadpis rika neco spustim at uz hru online/nebo o offline, film, program skoro cokolov, vzdycky se mi notenbook zasekne na vterinu nebo dve, zvuk se take sekne na tom co zrovna hraje a okamzite se ztrati pripojeni k internetu. Ukaze se oranzovy trojuhelnik a klasika vychozi brana neni dostupna. Opravit to lze snadno automaticky ale problem je ze se to okamzite stane znovu. Muzu potvrdit ze to neni chyba nastaveni routeru, zkousel jsem to na nekolika ruznych a jediny zpusob jak to funguje bez problemu je pres kabel. Prosim zadne komentare typu wifi neni pro hrani atd, tenhle problem se netyka pouze hrani. Jinak prikladam screen kde je jak verim konkretni chyba, vse mam aktualizovane a zde jsou me komponenty:

Vsem dekuji za pripadnou pomoc

Computer
HP Pavilion Gaming Notebook
Operating System
Microsoft Windows 10 Home (64bitový)
Processor
Intel® Core™ i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz
Graphics
Intel® HD Graphics 530
NVIDIA GeForce GTX 950M
Audio
Intel® Display Audio
Realtek High Definition Audio
NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM)
Networking and I/O
Realtek PCIe FE Family Controller #2
Intel® Dual Band Wireless-AC 3165
Intel® Wireless Bluetooth®
Memory
8 GB
Storage
HGST HTS541010A9E680
SAMSUNG MZNLF128HCHP-000H1
Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) User Interface and Driver for Intel® 5th/6th Generation Platforms

nechal ti log, patrně nenašel všechno ale můžeš si log projít, ať vidíš kdes co chytil.

hra je nějaká speciálně upravená nebo legálně koupená?

další možnost je použít antispyware s větší databází a mnohem delším časem skenování: kaspersky kvrt, Emsisoft AntiMalware (trial).

taky je možné prohlédnout automaticky spouštěné programy (vbs skripty!) a zamyslet se, co tam dělají:
ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), scheduled tasks (naplánované úlohy).

Inu jelikož hp nevim ze by mělo ovladače pro mou síťovou kartu třeba tak ne nejsou jen od hp. Jelikož výrobce síťovky je intel tak ovladače a aktualizace jsou od Intelu. Stejne jako grafika od nvidie. Nevim co víc k tomu napsat nebo co přesně chceš vědět

ipconfig:

DNS Suffix Search List. . . . . . : lan

to "lan" je vnuceno jako "dns suffix" někde vlastnostech síťového připojení -> dns, smazal bych to. taky je možné, že je to vyplněno přímo na routeru u dns, nemá to tam co dělat.
podobné "pilsfree.czf" se mi taky nelíbí. jednak je to špatně (.cz), druhak je to zbytečné, třeťjak to nedává smysl, když se aktuálně připojuješ přes ip malty.

v nastavení internetového připojení - lokální síť - bych zkontroloval, že není vyplněná žádná proxy.

doporučoval bych updatovat firmware tvého routeru, protože zatím není jasné, co tu proxy u tebe dělá. co máš za router?
a potom nepovolit žádnou správu routeru z internetu, zapnout jeho firewall.

protokol ipv6 můžeš na pc nejspíš zakázat (jednoduše ve vlastnostech připojení na pc).

ten výpis ipconfig do notepadu by bylo zajímavé mít z doby, kdy to hlásí nedostupnou bránu, kdyby se poštěstilo.
vypadává ještě někomu jinému internet u vás doma?

jsi herní pařič a připojuješ se přes wifi? a k čemu to má být dobré?
vymysli kudy natáhnout kabel do brlohu, kup pár krycích lišt. kabel bych zakončil nějakým ap (půlka routeru), ať máš jak spolehlivý internet přes drát, tak normální signál pro mobil.

nevidím tu nikde screen z ms autoruns (winlogon, naplánované úlohy).
a taky můžeš navečer nechat běžet kontrolu: https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-virus-removal-tool
bruntálnější je spustit combofix a rochnit se v tom logu sám.

výpis ip2.txt hlásí stejnou bránu a vypadá normálně funkční:

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.254

nevhodný suffix "lan" zůstal. podezírám router, že ho šíří přes dhcp a je nastaven v něm.

tvoje ip adresa zde je stále z malty - to jako fak?
když došly ipv4 bloky, obchodovalo se s různými menšími volnými rozsahy a tak se mohl cizí rozsah dostat i do česka. ale že o tom nikdo neví?

stáhni si nějaký ten antirootkit (.exe do windows, nebo větší .iso bootovacího cd) a otestuj ten pc.

Stejne to je at jsem kdekoliv a pripojim se na jakykoliv router, chyba se projevuje vzdy stejne

jsem zaregistroval až teď, navíc že je to v různých sítích.

obrázek prohlížeče událostí "bez-nazvu3.png" z úvodu dotazu:
- podívat se do registrů na ten hkr\clsid\{6b3... k čemu patří
- případně rovnou tu chybovou hlášku nacpat do google, mě se to teda opisovat nechce. (prohlížeč událostí má vpravo export té položky)

edit:

Node Type . . . . . . . . . . . . : Broadcast

není to běžné nastavení, i když u domácího dhcp připojení bez wins by mělo fungovat.
klasicky se nastavuje "hybrid":

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]
"DhcpNodeType"=dword:00000008

a restart.