Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím poraďte mi - je v set top boxu wifi? Jak to poznám?

Dobrý den,
prosím můžete mi poradit? Nevlastním televizi, tak jsem v otázce jejího fungování (myslím ploché TV a příslušenství) zcela
"nepolíbená". Jsem citlivá k elektromagnet. záření, takže můžu volat jen se sluchátky, mobil mám tlačítkový a noťas zablokovaný
pro wifi, stejně tak mi v UPC vypnuli wifi v modemu. Prosím nepolemizujte a ani mi to nevyvracejte, mám to potvrzené tolikrát,
že o tom není pochyb. Jde mi o to, že bydlím s dítětem rok v nájmu, jedna místnost a postel máme u zdi (hlavy). V noci špatně
spím a mám přesně takové divné bolení hlavy jako když jsem delší dobu poblíž wifi nebo telefonuju bez sluchátek. Napadlo mě
zeptat se sousedů, jestli tam nemají za zdí wifi. Řekli mi, že ne, že je tam jen plochá televize. Tak jsem to vypustila, ale ty bolesti
hlavy neopustili mě...Tak jsem zkusmo teď zadala do googlu, jestli nemůže být wifi i na TV a jestli to správně chápu, je ten
set top box taky zdrojem wifi...A asi zapnutý permanenentně přes tenkou panelákovou zeď tak dvacet cm od našich hlav...
V jedné místnosti máme už jen jednu možnost, kam dát postele, k druhým sousedům, pak už bychom se museli jedině odstěhovat...
Prosím jak to je a dá se nějak podle té krabičky set top boxu poznat, jestli je tam wifi? Nebo existuje třeba možnost, jak v daném místě
intenzitu záření změřit? Pokud se mi nebudete vysmívat, což je smutné, protože podobně citlivých jedinců znám jen osobně
několik a chtěla bych vidět někoho, kdo by dal ruku do ohně za 100% neškodnost, ale prostě mi poradíte, budu Vám opravdu velmi vděčná. Děkuji. Hanka

Splietas dokopy 2 veci. TV a STB. TV v sebe wifi pravdepodobne ma (zalezi ako je stara), ale ak nie je pripojena nevysiela. Ak je pripojena vysiela minimalne, jedine zeby cez nu chodili na net.
STB (co je externa krabicka mimo TV) wifi nemavaju, vacsinou len USB sloty, kde sa da wifi pripojit.
Ak si citlva na wifi (o com pochybujem, ale nebudeme o tom polemizovat), co ostatne wifi? Ja chytim o rudicov cca 60 sieti na cinziaku, u seba doma na dome cca 4 wifi, takze wifi od TV nemusi byt jedinym pachatelom.
Bw tvoje citlivost na wifi sa da jednoducho dokazat vyvratit. Posadim ta do obyvacky a budem striedavo zapinat a vypinat wifi v roznych casoch. Ked si citliva na wifi tak by si mala urcit minimalne drvivu vacsinu casov, ked bola wifi zapntua.
Ak budes mat vysledky na urovni 50%, co je vysledok pravdepodobnosti nahodnehu typu na wifi citliva nie si.
Mna by presvedcil vysledok na urovni min 90%.

Tak takto to nefunguje :-). Musela bych být v té místnosti pár dní a vy byste to musel zapínat/vypínat po několika hodinách. Lusknutím prstu se to opravdu nezjistí..Ale zkuste se zeptat v okolí, já když na toto téma zavedu řeč i s neznámými lidmi, žasnu, kolik z nich mi řekne, že jim to taky vadí...Že by davová hysterie? Nebo na tom něco je? Možná byste měl problém najít deset lidí, co by si dali wifi pod polštář nebo jej dali těsně vedle dětské postýlky...I to mi řeklo hodně maminek, že to minimálně na noc "intuitivně" vypínají a do dětského pokoje rozhodně nedávají...

Ja este doplnim...signal vysielaca pre mobily ma vykon na urovni 60W
Telefon ma vykon na urovni 1-2W a navyse si ho drzis pri hlave, cize jeho posobenie je maximalne.
Wifi pri hlave nemas, ma vykon 100mW a navyse pracuje vo vyrazne vyssej frekvencii ako mobilne vysielanie, co sposobuje, ze sa siri prekazkami vyrazne horsie.

Výkon má wifi nizší, ale zatímco telefon člověk používá max. minuty nebo desítky minut, wifi jede non stop...Přes stěnu se samozřejmě něco utlumí, ale v paneláku nejsou stěny z panelu a mají šířku max. tak dvacet centimetrů. A pokud to mají hned u stěny a my hned u stěny hlavy, je to cca 50 cm max. Zajdu se tam ještě zeptat, ale možná ani oni nebudou vědět, jestli to něco vyzařuje nebo ne...Třeba ten modem, i když jde net přes kabel, tak to taky vysílá pořád a dokonce i když je tam ta kontrolka pro wifi vypnutá. V UPC mi řekli,
že to je stejně zapnuté a musí to jedině oni vypnout na dálku. Takže nevím, jestli je šance to pouhým doptáním se zjistit...
A co se týče wifi signálů v paneláku. Samozřejmě, že je jich velké množství, ale jelikož je to se čtvercem vzdálenosti nizší,
tak třeba dva, tři metry od zdroje to bude jinde než když je to 50 cm...
Neexistuje na to nějaký přístroj, čím by to šlo změřit? Někdo mi říkal, že to jde i chytrým telefonem (ten teda nemám, ale sehnat
někoho, kdo ho má, není problém, rarita jsem spíš s tlačítkovým já:-) ), čemuž teda nerozumím, ale technika jde už mimo moje chápání, takže možná?

stb bude nejčastěji na anténní koax nebo na lan vstup, čili žádné wifi.

jestli mají sousedi wifi router, signál prochází (podstatně utlumený) i zdí. s tím nejde nic dělat - kromě stavby vlastního domu, ale je to zbytečné.
facebukové typy chodí s alobalovou čepičkou, nejspíš aby byly hned poznat.

jak píšou kolegové, velikost wifi signálu je řádově pod tím, co dokáže mobil. řešení: přestat se dlouze vykecávat do telefonu, nebo výhradně přes handsfree.

vážně míněné doporučení: zamyslet se, co je jen sugesce z neznalosti (ještě donedávna lidi věřili na čarodějnice) a co je obyčejná hypochondrie.

Hypochondrie to opravdu není, můžete mi věřit...Ono se to zjistí, za pár let, maximálně za pár desítek let...Jako u spousty jiných věcí...S tím alobalem...Napadlo mě, bylo by k něčemu, dát na tu zeď, co máme za hlavou vrstvu alobalu? Ale asi to moc smysl mít nebude, záleží, jak to vyzařuje z toho zdroje...To bychom museli dát alobal až ke stropu a kdoví, jestli by to i tak k něčemu bylo...Ale metrový pruh by snad ničemu vadit nemusel...Druhá věc je, opravdu zrovna hliník je tak stínící?

Doktoři se tím nezabývají. Jediný o kom vím, že dělá na toto téma výzkum je kolega mojí kamarádky, molekulární biolog a výsledky nemá zatím moc pozitivní...Jinak to lékaři opravdu neřeší a jelikož jsem medicínu taky vystudovala, tak o tom něco tuším :-). Je to prostě ještě příliš krátkou dobu na nějaké závěry. Ale jak se třeba z nárůstu autismu obviňuje očkování, podezření je i na toto a mě to přijde logičtější. Zvyšuje to propustnost hematoencefalické bariéry a vyvíjející se mozek je na látky, které pak patologicky propouští mnohem citlivější. Ale opět, přesto že je to hypotéza, nevím o tom, že by někdo třeba zkoumal rodiny autistů, jestli mají u postele wifi, jestli matka v těhotenství telefonovala hodinu dvě denně např. s handsfree a telefon měla u břicha apod. Dokázat škodlivost v tomto případě je prostě dost složité. Ale pokud existuje sebemenší podezření (což časté ohlasy lidí, že jim to vadí, rozhodně jsou), není lepší
minimálně obezřetnost než se pak chytat za hlavu?
Ale vrátím se k mé počáteční otázce, je možné nějak poznat jak intenzivní je záření v místě x? Je možné jej skutečně změřit telefonem? A jak poznám STB, který vyzařuje wifi od toho, který ne? Značka, symbol? Děkuji.

je možné nějak poznat jak intenzivní je záření v místě x? Je možné jej skutečně změřit telefonem?

ale jistě: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=cs
chce si to porovnat z více míst, ať člověk tuší, kolik to znamená (řekněme -30db ve stejném pokoji, -50db přes zeď, -70db a níž přes více zdí).
(jedna technická: když si člověk nejdřív zobrazí graf a pak se mu ihned přitíží, je to hypáč jak vyšitý)

rodiny autistů, jestli mají u postele wifi

dotaz: ve kterém století se lidi začali rodit jako autisti a odkdy v domácnostech existuje wifi?
tady už se dostáváme k facebukovým serióznostem typu chemtrails, s tím neztrácím čas.

zmíněný alobal by musel pokrývat celou zeď společnou se sousedem. a co když si koupí router nade mnou, nebo dokonce ti dole? jak odstínit podlahu? to jsou nereálné věci.

jak poznám STB, který vyzařuje wifi od toho, který ne? Značka, symbol?

mohl by mít anténu. ale já neznám stb, který by měl připojení na wifi (jsem líný googlit a netvrdím že neexistuje)
připojení přes kabel je bezproblémové: dostatečně rychlé, nic ho neruší.
připojení přes wifi bude několikrát pomalejší, hw by byl dražší (gtw i stb s wifi navíc), pokud mám vysílač za zdí bude signál dost kolísat a snadno mi ho zaruší soused. tak proč by operátor riskoval neustálé reklamace?

například všechny smart tv mají možnost připojení na síť. lidi jsou dnes líní tahat spolehlivý kabel a všechno doma by pověsili na wifi, i tu pevně stojící tv. naštěstí telka většinu času přijímá a jen mizivý čas odesílá data.

čili co se týká inhalovaného smogu: přestat obviňovat wifi, ale zahodit telefon. to jsou při telefonování 2W u hlavy.
nebo volej jako pánové: těm stačí paušál 30 minut na měsíc. nebo s bt handsfree, ten má podstatně nižší výkon, telefon logicky na stole.

Neškodné to bude len vtedy, ak to bude vysielať Teslove vlny. Tie sú bohužiaľ zakázané už minimálne 100 rokov a nevyzerá to, že by sa na tom v dohľadnom čase niečo zmenilo. Uplatnite si svoje právo a napíšte petíciu za znovuzavedenie Teslových vĺn.

Co třeba prozradit model setopboxu? Nemám kouli na věštění.

Ty seš ale případ. Noťas zablokovaný v kufru nebo co ? Mobil jestli tlačítkový nebo dotykový nehraje roli.
Kdo ti to diagnostikoval, že jsi citlivka? Sluchátka doufám že drátová.

Wifi přez zeď má útlum víc jak 20dB. Víš jaké wifi výkony jsou ve vzduchu? například u routeru při příjmu -40dB (100nW), a pokud to bude s vedlejší zdi, tak dokonce pikowatty) - samozřejmě plocha těla zachytí víc než anténa 1mm, ale furt je zlomek oproti tomu co na tebe přilítne z okna .

Kdo ti vypnul wifi v modemu.

Já dám ruku do ohně, že 2.4GHz a 5Ghz záření je neškodné (jde o mikrovlny) a navíc výkon je tak nízký, nestojí za řeč.

Pár faktů:
ozáření klesá se čtvercem vzdálenosti
energie Mikrovlnné záření nestačí na žádné chemické změny, pouze ohřívá.

Nevím, jestli ti tyto fakta pomohou si vytáhnout hlavu z bludů