Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stahování torrentů se zastaví po 99%

Zdravim,

někdy si něco stáhnu přes torrenty a poslední dny mě úplně zarazilo, že se mi snad 10 stahovaných torrentů zaseklo mezi 95% - 99%. Dokonce dva nebo tři poslední se rozhodly zastavit na 99,9% a tvářej se hotově.
Pozoroval jsem když běžely snad 3Mb/s a na konci se vyply a teď maximálně čas od času naskočí 0,1Kb/s a pak zas nic. Jako by ten poslední kousíček prostě nikdo neseedoval nebo co.

Nejsem expert přes torrenty a tak se ptám vás, proč z ničeho nic torrenty nejedou, když už jsou u konce? Přes torrenty stahuju už léta a nikdy jsem se takhle nezaseknul.

Díky za odpověď.

Stáva sa. Ten torrent nemá jediného seeda, všetko čo si stiahol si stiahol len od peerov tzn. že nikto z nich nemá komplet dáta. Niekedy, i napriek tomu že neni prítomný jediný seed je možné poskladať všetky dáta od peerov do kompletného seedu, ale to len v prípade keď má sice každý peer len istú časť dát, ale dokopy majú k dispozícii všetky časti torrentu, tak to dokážu poskladať (dá sa to zistiť podľa "availability" torrentu - musí to byť číslo väčšie alebo rovné 1, v takom prípade sú k dispozícii všetky potrebné časti torrentu). V tomto prípade niektoré časti torrentu proste žiadny peer nemá tak to nejde kompletne poskladať, takže ti neostáva nič iné ako čakať deň, dva, týžden, mesiac, rok alebo aj nekonečne dlho a dúfať že sa nejaký seed raz objaví a budeš to môcť doťahať.

Presne toto mi robil AV Kaspersky. Pred ulozenim na disk "se zastaví po 99%" pretoze zodpovedne skenoval stiahnuty subor.
Az po jeho skenovani (doba zavisla od velkosti suboru a hardveru masiny) som mal 100% a ulozeny subor.

Sranda je, ze ked som stahoval napr. v Opere, tak stahovnie v Opere sa zaseklo na 99% a Opera nic nehlasila (cakala).
Skratka Kaspersky pracoval "v utajeni" a az prebehla kontrola AV, tak Opera zahlasila 100% a ulozenie na disk.

Pokladal som to za samozrejmost, ze AV strazi hov*diny, ktore uzivatel stahuje.

Nenapisal si ani OS, ani pripadny AV, alebo AV + security.