Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem který koupit teamviewer?

Pro potřeby našeho nového obchodního zástupce potřebujeme zajistit přístup do naší sítě pro používání ekonomického a CAD systému.
Bude se jednat pouze o 1 člověka. Otvírat nějaké porty nechceme ( máme VDSL 20/2 a neumíme si představit rychlost třeba toho CADu a podpora toho ekonomického systému to nedoporučuje. ). Je jasné, že při použití TeamVieweru bude muset být vyhrazený PC.
Web Teamviewer znám. Jen nevím, který produkt/licenci objednat. Vyplnil jsem webový dotazník ne jejich stránkách, ale neodpovídají. Na čísle 2 9618 1419 do člověka chvíli duje počítačový ženský hlas a pak zavěsí.
To je zoufalost. Už se je snažím kontaktovat 2 dny.

Víte aspoň, zda se kupuje zvlášť servrová část a pak počet licencí?
Potřebuji pro 1 člověka přístup dovnitř.
Děkuji

Edit
Na webu TeamViewer vidím licenci Single user. Je to ono?
V popisu je: "Jeden uživatel s licencí může spustit připojení zařízení, a to vždy jednu relaci současně". Ale je to ven z naší sítě, nebo dovnitř? PC uvnitř má neveřejnou adresu, ale to je asi u Teamvieweru jedno.

Server u TV je u nich, ty si kupujes len klienta...to, co vlastne na oboch pc bezi su vpn klienti spojeni cez ich servre.
Licencia ti staci ta najlacnejsia, podpora TV je naozaj tristna, resp CZ/SK, ak chces nieco naozaj riesit tak musis pouzit EN/DE podporu.
Ako tak pozeram tak zmenili politiku a presli na mesacne platby, takze v tvojom pripade ti samozrejme staci single user.

Pokračuji v dotazu.

Jaký je tedy rozdíl mezi free verzí a licencí pro 1 PC?

Viděl jsem, že to někdo má nainstalované tak, že ve firmě se to automaticky spustí při spuštění win a ten obchodní cestující se do firmy připojí, kdy chce bez telefonování a diktování ID a hesla.
Umí tohle free verze?

Free verze TW ti přestane za chvíli fungovat. Navíc, pokud se připojíš k počítači, který je připojený do domény, TW to považuje za komerční použití a připojení přes free verzi zablokuje. Free verze je pro občasné krátké použití, nepředstavuj si, že na tom budeš několik hodin pracovat. Prostě free verze TW ne.

Jinak TW je zbytečně drahý. Mnohem jednodušší bude VPN připojení, pak můžeš použít remote desktop a pracovat na tom počítači. Bude to rychlejší než vzdálené ovládání počítače přes TW.

Děkuji za info.

Chce se mi na to vykašlat. Člověk, kvůli kterému se to dělá sem přijel, prohlásil, že nemá čas něco zkoušet a odjel. Já mám nainstalovanou free verzi na jednom PC aby se zapnula se spuštěním win a čekám, co bude. Úplně vykašlat se na to nemůžu, protože to chce vidět šéf v provozu.

Problém je i u TW. Mají cenu za měsíc, ale koupit se musí minimálně na rok, takže nějakých pár dní na vyzkoušení vlastně neexistuje.

O VPN zhruba vím. Ale nějak jsme se domluvili se šéfem a tvůrci ekonomického sw, že to asi ne.

Děkuji.

VPN by fungovala tak:
- ze svého počítače by si spustil VPN klienta, tím by se dostal k vám do sítě.
- tam by běžel počítač, na který by se připojil pomocí Remote Desktop - bude to rychlejší, než kdyby vše spouštěl rovnou ze svého počítače a pracoval by na tom počítači uvnitř. Stačilo by mu i relativně pomalé připojení.

Je třeba veřejná pevná IP adresa. To předpokládám máte.
Pak by ten počítač uvnitř dostal statickou adresu - nastaví se DHCP, aby mu přidělovalo stále stejnou IP adresu
Na routeru se nastaví přesměrování VPN portu na VPN server, který bude někde běžet. Může to být i PPTP (microsoftí) přímo na tom jednom počítači.
Na firewallu se povolí prostup.

Děkuji. Snad to zvládnu.
Máme VDSL modem Comtrend VR-3031eu, který má na Wan portu pevnou veřejnou adresu. Pak je malá síť pro lidi z dílny a návštěvy ve výrobě. A je tam firewall Zyxel ZyWall 2 Plus. A za ním je síť s účetnictvím a konstrukcí. Je to řešení, které vznikalo postupně jak se firma rozrůstala. Kdyby se to dělalo najednou a s dnešními možnostmi, asi by to bylo lepší udělat jinak.
Static DHCP Table v Zyxelu mám nastaveno pro všechny stolní PC v síti. Pro notebooky a mobily ne.

Ono nastavit cestu pro VPN není až taková sranda.
Máme tu kamery, které nám kdysi nastavili experti, co se kamerama živí. Já u toho nebyl. Jen až odešli, jsem zjistil, že je ADSL modem otevřený jako vrata u stodoly. Byly povolené všechny porty. ( tehdejší modem. Teď máme nový a je zavřený )

VNC? Neblázni. Pokud chceš na počítači vzdáleně pracovat, pak nic lepšího než RemoteDesktop, co se rychlosti týká nenajdeš.

Bude se připojovat na firemní počítač, na kterém chce vzdáleně pracovat v CADu. Nepředpokládám, že na grafické stanici bude Home Edition. Remote Desktop bude nesrovnatelně rychlejší než VNC, pokud na tom chce opravdu pracovat.