Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekundove vypadky internetu.

Provider nepomohl a tak se jdu zeptat zde. Mam caste sekundove vypadky internetu, kdy se mi proste na sekundu odpoji internet s ikonkou cerveneho krizku, spororoval jsem, ze v tu dobu ale na modemu nic neprestane svitit. Internet mam od UPC a dela to jak me na kabelu, tak spolubydlici na wifine na notebooku. Nevite cim by to mohlo byt? *edit- jen tak pro zasmani kdyz jsem naposled na upc volal, tak mi bylo receno, ze jestli to je jen na sekundu, tak to vlastne ani neni vypadek a ze nechape jak mi to vubec muze vadit, no za ramecek si to hadam nedal.

model EVW3226

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-LS7RBDF
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : local

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . : local
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Ethernet Connection (7) I219-V
Physical Address. . . . . . . . . : 04-92-26-D3-CE-6A
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::f05f:a7ba:ad3c:e261%6(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.2(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : neděle 21. dubna 2019 9:14:38
Lease Expires . . . . . . . . . . : čtvrtek 25. dubna 2019 14:47:25
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 335843878
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-23-D4-08-BD-04-92-26-D3-CE-6A
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Jak časté jsou ty výpadky. Ono se to připojení opravdu přeruší, anebo jenom blikne ikonka?
Pokud ti třeba pětkrát do hodiny spadne připojení, tak by se o to měl ten provider postarat.

Pro začátek bych zkusil na síťovce zrušit ten protokol IPv6.
Možná bude potom potřeba restartovat počítač.

jak kdy, nekdy nekolikrat do hodiny, nekdy v pohode celej den. ale to spis zalezi na tom jestli zrovna hraju online hry, u kterych to samozrejme jde poznad hned. proste mi na sekundu dole na liste u pripojeni problikne cerveny krizek a pak zase zmizi, na modemu sviti vsechno stejne celou dobu pred, pri i po vypadku

Isty druh vypadkov, ktore sposobuju zablokovanie routra maju za nasledok programy ako napriklad skype, torrenty, eMule, ICQ a tipoval by som, ze podobne spravanie mozu mat aj niektore hry. Vypadavanie moze byt sposobene aj tym, ze pakety, ktore tieto programy posielaju do siete poskytovatel zamerne obmedzuje, pretoze tieto programy ich posielaju po tisicoch, mozno aj desiatkach tisic za sekundu, co moze byt dost vela aj pre poskytovatela ked mu to robi 10 tisic uzivatelov.
V podstate existuju len dve riesenia.
1. lepsi router
2. nastavenie programov, ktore by mohli pripadat do uvahy
Nevyhoda bodu c.2 je ta, ze to treba urobit na kazdom pocitaci v celej sieti, ktory taky druh programov pouziva. Z toho dovodu je lepsie sa drzat bodu c.1.

jestli si nikdo jiný v baráku nestěžuje, je to chyba routeru.
přicházel by třeba v úvahu kabel na wan straně, který končí v jakémsi barákovém switchi, ale říkáš že ledky nic.
pokud ten router nezahlcuje torrent - což si myslím že ty krámy od upc něco snesou - pak to vypadá na vnitřní chybu routeru.

z diskusí na netu:
- buď by router šel přepnout do bridge módu a o všechno by se staral tvůj další spolehlivější router, ale ten upc firmware prý tuto vobu nemá
- nebo ten krám za den-dva resetovat (protože nepovedený chipset intel), třeba přes noc časovým spínačem pro napájení

z toho ovšem nepoznáš, jestli je výpadek na tvé cestě k domácímu routeru / k bráně poskytovatele (interní síť upc k tobě přes upc router) / nebo až na internetu, protože se seznamu nebo routerům po cestě nechce odpovídat na kdejaký tvůj ping, mají rozumnější věci na práci.

někoho z blízkého okolí s upc neznáš? má taky potíže ve stejný čas? pak by byl problém u upc.
jestliže jsi psal o (současných?) výpadcích u spolubydly, zůstává podezřelý tvůj router, hojně kritizovaný ve fórech na netu.