Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekundove vypadky internetu.

Provider nepomohl a tak se jdu zeptat zde. Mam caste sekundove vypadky internetu, kdy se mi proste na sekundu odpoji internet s ikonkou cerveneho krizku, spororoval jsem, ze v tu dobu ale na modemu nic neprestane svitit. Internet mam od UPC a dela to jak me na kabelu, tak spolubydlici na wifine na notebooku. Nevite cim by to mohlo byt? *edit- jen tak pro zasmani kdyz jsem naposled na upc volal, tak mi bylo receno, ze jestli to je jen na sekundu, tak to vlastne ani neni vypadek a ze nechape jak mi to vubec muze vadit, no za ramecek si to hadam nedal.

jestli si nikdo jiný v baráku nestěžuje, je to chyba routeru.
přicházel by třeba v úvahu kabel na wan straně, který končí v jakémsi barákovém switchi, ale říkáš že ledky nic.
pokud ten router nezahlcuje torrent - což si myslím že ty krámy od upc něco snesou - pak to vypadá na vnitřní chybu routeru.

z diskusí na netu:
- buď by router šel přepnout do bridge módu a o všechno by se staral tvůj další spolehlivější router, ale ten upc firmware prý tuto vobu nemá
- nebo ten krám za den-dva resetovat (protože nepovedený chipset intel), třeba přes noc časovým spínačem pro napájení

z toho ovšem nepoznáš, jestli je výpadek na tvé cestě k domácímu routeru / k bráně poskytovatele (interní síť upc k tobě přes upc router) / nebo až na internetu, protože se seznamu nebo routerům po cestě nechce odpovídat na kdejaký tvůj ping, mají rozumnější věci na práci.

někoho z blízkého okolí s upc neznáš? má taky potíže ve stejný čas? pak by byl problém u upc.
jestliže jsi psal o (současných?) výpadcích u spolubydly, zůstává podezřelý tvůj router, hojně kritizovaný ve fórech na netu.