Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací Windows 7

Dobrý den,
mám notebook Lenovo a přišla jsem o instalační DVD které mi kdysi přítel od kamarádky vytvořil.
Na zadní straně notebooku mám licenční štítek ale nemám z čeho nainstalovat Windows 7 Home Premium.
Zkoušela jsem stáhnout z MS stránek ISO soubor ale píše to, že mám asi licenci od nějakého dodavatele nebo co (už si to přesně nepamatuji).
Může mi prosím někdo poradit-pomoci? Předem děkuji. M.

smůla.
buť si dát rande s nějakým íťákem, který sebou všude tahá zalman ve-300 a home instalačku by tam mohl mít taky (já sbírám jen profi, nemám zájem).
nebo se ptát majitelů starších stoláků: k těm se instalační dvd obvykle přidávalo, pokud ehm systém neukradli.
nebo riskovat a stáhnout to z různých uložto - čistou verzi bez aktivátoru! product key máš vlastní.

.iso je home verze? 32 nebo 64bit je jedno, ani na jazyku nezáleží.

pak to bude asi problém slic, proč to teď číslo ze štítku nebere:
https://pc.poradna.net/questions/1462314-je-to-zavirovane-slic-toolkit-3-2-exe#r1462544

což mi stejně nic neříká, když už jsou původní windows pryč.
nevím, jestli má lenovo ke stažení lepší upravenou instalačku. aha, prodávají to médium za 1.000

Pokud to je něco od HP tak předpokládám, že tam bude tak akorát certifikát HP, jenže ona má Lenovo :-) takže to "není potřeba aktivovat" platit nebude. A proč to řešit takto, když si může stáhnout iso ze serveru Microsoftu, hodit tam certifikát a klíč lenova, popsal jsem to dole, podle mě nejlepší volba.

Tohle je original:
Windows 7 Home Premium with Service Pack 1 (x64) - DVD (Czech)
File Name cs_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676522.iso
File Size 3046 MBytes
SHA1 Hash A89377680A7D01F94B3F5F540882029127EA7F7B
File Type DVD
Architecture x64
Language Czech
Release Date 2011-05-12 14:34:15

https://tb.rg-adguard.net/public.php
stáhneš Win 7 ultimate ze serveru Microsoftu
odstraníš ei.cfg (zpřístupní všechny edice), případně v něm nastavíš edici Home Premium (není nutné)
nainstaluješ Win 7 Home Premium
nainstaluješ certifikát a klíč k certifikátu od lenova (home premium je to klíč 27GBM-Y4QQC-JKHXW-D9W83-FJQKD)(viz edit)
hotovo, Win 7 nainstalovaný a legálně aktivovaný a ani nepotřebuješ klíč ze štítku

Edit:
Certifikát lenova někdo nahodil sem:
ibm-lenovo-xrm-ms
přejmenuj ho pro jistotu na: LENOVO-68351C09.XRM-MS
pak hoď na c:
a vykonej jako správce:
slmgr.vbs /ilc C:\LENOVO-68351C09.XRM-MS
slmgr.vbs /ipk 27GBM-Y4QQC-JKHXW-D9W83-FJQKD
slmgr.vbs /ato

Vážně si nemůžeš instalační DVD od někoho půjčit? Ani to nemusí být Home Premium, můžeš si půjčit třeba Profesionál či jinou verzi a s instalačky smazat soubor "ei.cfg" ve složce "sources" a bude s toho instalačka která obsahuje všechny verze.