Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10-3525 Deskjet

Mám problém z tlačiarňou HP Deskjet 3525 vo win7 fungovala bezproblémovo ale win10 ju rozpozná len ako neznáme zariadenie. Nainštaloval som ovládače pre win10 64 bit a reštartoval som počítač, lenže win10 aj tak nevidí tlačiareň. Nieje to káblom lebo som vystriedal už 3 a všetky boli nové 1,5 m kable, skušal som strkať ako do USB 3.0 tak do USB 2.0. Ten samý problém... Prosím o radu, nejaké problémy už riešim v inom vlákne.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

výrobci obecně nepodporují ovladače starších periferií pro novější os. už z dob w2000/xp předpokládají, že jsi povinen starý hw vyhodit a jít si koupit nový.

support pro win8.1 - "Přidána podpora pro systém Windows 10"
instalátor: https://ftp.hp.com/pub/softlib/software12/COL42544/al-108812-4/DJ3520_1315-1.exe

je ve hvězdách, jestli to bude fungovat. co se týká ovladačů, hp je prase a jejich výrobky mám na blacklistu.

Tieto presne som siahol ale systém nedetekoval, nakoniec sa mi podarilo na youtube nájsť video v ktorom riešili podobný problém.
Klikol som na Štart/systém/ovládací panel/Hardwer a zvuk/Pridať tlačiareň, spustila sa mi ponuka a vybral som možnosť pridať manuálne lokálnu tlačiareň a klikol som na LPT1, vybral som ovládač a klikol na ok. Následne sa mi objavila v ponuke priesvitná ikona tlačiareň "HP Deskjet 3520 series (kópia 1)". Aspoň funguje ale tlačiareň HP Deskjet 3520 series, originál ikonu neviem nikde v systéme nájsť. Nezobrazuje sa ani v ovládaci panel win7 ani v ovládaci panel win10. Ani stopy po dualnom nainštalovaní tlačiarní v spravca úloh. Týpek video ukončil iba tým že vytlačil s tlačiarne obrázok nejakej kočky. Dá sa nejako ešte vyriešiť tá kopia? Nedá sa ani premenovať vraj HP Deskjet 3520 series už existuje ale kde? Systém ho nevidí.

nedává to smysl, protože tiskárna bude usb krám, kdežto tys vnutil ovladači lpt port??
ale já se 1) ošizeným usb krámům vyhýbám, a 2) právě kvůli periferiím nelezu bezhlavě do nových windows, když vím že s tím periferie nefungují.

koukám že to má umět i wifi, to bude nejspíš vyžadovat nějaký pin a zapnuté wps na routeru.

To sa takto vo W10 nerobí. Žiadne náhradné LPT1 porty alebo náhrada z generík v databáze *.inf. C:\Windows\inf\*.*

Odstráň HP tlačiareň zo systému.

Pripoj sa sieťovým káblom k modemu a netu.

Zapni tlačiareň power gombíkom pripoj sa USB káblom k PC.

Reštartuj PC.

Po reštarte si cestou Store vyhľadá desina automaticky na Internete na serveroch OS W10 vhodný ovladač k tvojej HP.

------

Manuálne z *exe, tiež zostaň pripojený k Internetu:
https://ftp.hp.com/pub/softlib/software12/COL42544/al-108812-4/DJ3520_1315-1.exe

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/closure/hp-deskjet-3520-e-all-in-one-printer-series/5162504/model/5162505

Odeber všechno, co jsi k té tiskárně už nacpal do systému, tiskárnu odpoj, restartni, začni instalovat znovu, a tiskárnu připoj až na vyzvání instalátorem - HP jsou tak zkriplené, že když prvně připojíš tiskačku, tak ji prostě nenainstaluješ…