Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synchronizacia adresarov medzi PC

Potrebujem zosynchronizovat niekolko adresarov ktore su umiestnene na 2 roznych pocitacoch.
PC1 je Win7. PC2 je tiez PC s Win7, ale adresare su na sietovom disku. Potrebujem zosynchronizovat asi 5-6 adresarov (v kazdom velke mnozstvo podadresarov), celkove mnozstvo dat v adresaroch desiatky GB. PC1 pristupuje do internetu cez router ktory preklada adresy. PC 2 pristupuje do internetu dokonca cez 2 Routre, z ktorych oba prekladaju adresy. Ako na to, poradi niekto? Problem s prenosom dat nevidim, na zaciatok toho asi bude dost (radovo GB kym sa to zosynchronizuje), ale neskor tie zmeny nie su velke, denne radovo 100-ky MB max, niekedy ani tolko nie. Preferujem riesenie ktore je zdarma.
Vdaka za rady.

Ano, pokud bys chtěl NAS používat pro synchronizaci zvenku, potřeboval bys pevnou IP adresu. Sice můžeš zkusit experimenty s DDNS a QNAP cloudovým přístupem (myQNAPCloud). NAS pak cloudu oznamuje, jakou adresu má přidělenu a přes cloud se na něj dostaneš zvenku.

Pevná IP je lepší, protože komunikuješ přímo. Na počítače pak nainstaluješ aplikaci, na NAS nastaviš úložiště.

Když tak na to koukám, tak by to fungovat mělo:
https://www.myqnapcloud.com/

PC1 je Win7. PC2 je tiez PC s Win7, ale adresare su na sietovom disku.

synchronizuješ data lokálních disků dvou pc mezi sebou, nebo adresáře na síťovém disku nebo co vlastně?
ty pc leží v různých sítích? a ten síťový disk je taky pokaždé různý?
vůbec to nedává smysl, zkus to popsat nebo namalovat.

Je treba vediet, ci to ma sluzit ako zaloha, alebo uzivatelia na roznych pocitacoch maju s tymi zosynchronizovanymi datami pracovat. V druhom pripade je potrebne vediet co su to konkretne za data, pretoze napriklad subory z uctovneho programu sa nedaju takto lahko synchronizovat a uz vobec to nieje vhodne takto pouzivat.

Su to vacsinou jpg a doc subory. Nic specialne. S danymi subormi sa samozrejme pracuje, ale v podstate s nimi pracuje iba jeden uzivatel ktory je bud na PC 1 alebo na PC2 (nikdy nie na oboch v tom istom case) no a chce mat stale aktualny/rovnaky stav na oboch PC ked na niektorom z nich robi zmeny.

Oba pocitace jsou v jeden moment zapnute?

Tezko muzes synchronizovat pocitace bez prostrednika, kdyz by jeden byl vypnuty.

Pokud jsou v ruznych sitich, tak si myslim, ze je budes muset aspon virtualne dat do jedne site, takze nejake VPN, ale konkretne jsem tohle nikdy neresil. Mam pocitace, ktere synchronizuju v jedne siti, nebo mam malo dat, take to co potrebuju taham pres Mega a OneDrive.

- Nebo v pripade ze jdou pres stejny ruter a ruter podporuje sdileni, tak sdilet pres ten urcity ruter (kuprikladu pres externi HDD). Tak k tem slozkam budou mit pristup obe zarizeni. (i kdyz je jedno PC kuprikladu vyplé, nebo bez pristupu k internetové siti / WAN)
* Dnes je hodne ruteru vybavena portem, nebo nekolika porty USB a umi fungovat i jako NAS (podporuji protokoly jako samba, Ftp, UPnP etc), nebo uz na to maji nejaky SW jako TwonkyMedia server.

DURI

Mam QNAP TS-251, ale neviem ci sa da tento vyuzit ako cloud, asi by som musel mat pevnu IP adresu pre dany NAS (a tu nemam)?

- Jestli pouzivas, nebo mas k dispozici QNAP TS-251, tak neni co resit ;-)
- Ano, muzes zdilet pres tvuj NAS (a i mnohem vic, od QNAPcloud, DLNA az po PLEX). IP mu priradi DHCP tvého ruteru, ale doporucil bych spis nastavit pevnou IP ( = ze se ta lokalni_IP neobnovuje, nemeni se a je stale stejna).
* Jen ten QNAP zapojis do ruteru a nastavis. Muzes pouzit i pruvodce, muze to byt pro tebe prehlednejsi.

Bohuzel ne.
Zakladni vyhrazeny prostor je snad jen 15, nebo uz jen 5Gb. V pripade ze by jsi chtel vetsi prostor, musel by jsi prejit na placenou verzi, coz urcite nehces ;-)

Skusim sa pozriet ako na to cez ten QNAP...

To urcite "pozeraj". Jde docela o stale slusnej NAS, to co poskytuje a dokaze provést ty nedokazes ani vyuzit. ;-) (stranka vyrobce : https://www.qnap.com/fr-fr/product/ts-251) Na to ze nejde o uplnou novinku, ten NAS zustava velmi korektni.
* Také pouzivam QNAP, ted dela skoro vse, co jsem predtim delal v PC, nebo pres Raspberry, stahovani souboru, torrent, KODI, plex, DLNA, AirPlay kompatibilni s Apple/Ipad, sdileni disku a to i externich.