Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synchronizacia adresarov medzi PC

Potrebujem zosynchronizovat niekolko adresarov ktore su umiestnene na 2 roznych pocitacoch.
PC1 je Win7. PC2 je tiez PC s Win7, ale adresare su na sietovom disku. Potrebujem zosynchronizovat asi 5-6 adresarov (v kazdom velke mnozstvo podadresarov), celkove mnozstvo dat v adresaroch desiatky GB. PC1 pristupuje do internetu cez router ktory preklada adresy. PC 2 pristupuje do internetu dokonca cez 2 Routre, z ktorych oba prekladaju adresy. Ako na to, poradi niekto? Problem s prenosom dat nevidim, na zaciatok toho asi bude dost (radovo GB kym sa to zosynchronizuje), ale neskor tie zmeny nie su velke, denne radovo 100-ky MB max, niekedy ani tolko nie. Preferujem riesenie ktore je zdarma.
Vdaka za rady.

Ano, pokud bys chtěl NAS používat pro synchronizaci zvenku, potřeboval bys pevnou IP adresu. Sice můžeš zkusit experimenty s DDNS a QNAP cloudovým přístupem (myQNAPCloud). NAS pak cloudu oznamuje, jakou adresu má přidělenu a přes cloud se na něj dostaneš zvenku.

Pevná IP je lepší, protože komunikuješ přímo. Na počítače pak nainstaluješ aplikaci, na NAS nastaviš úložiště.

Když tak na to koukám, tak by to fungovat mělo:
https://www.myqnapcloud.com/